Zaloguj się do konta

Wybór kołowrotka do spławikówki

utworzono: 2009/11/21 14:22
lech9791

Witam,
Chcę kupić kołowrotek.. jednak mam ograniczone fundusze (do 50 zł). Co możecie powiedzieć o MITCHELL Avocet Steel 1000RD. Czy warto go kupić, czy może jakiś inny? Ma to być kołowrotek do MIKADO Matrix 555 Super Float 4m.

Pozdrawiam

Leszek [2009-11-21 14:22]

Zdzichu

Kołowrotków jest masa, nawet w tym przedziale cenowym i trudno konkretnie polecić. Jeśli się Tobie "podoba", "leży w ręce" ......
Nie wspomniałeś do jakiej metody ma służyć. Na pewno nie nadaje się do spinningowania, ale do połowu gruntowego i na spławik śmiało możesz zastosować. Posiada 2 łożyska + oporowe + szpula aluminiowa. Hamulec przedni (FD) lub tylny (RD) do wyboru.

Pozdro ...

Moje wypowiedzi to tylko moje zdanie. [2009-11-21 19:52]

MAVER61

Od wielu lat używam kolowrotki Mitchela i jeszcze się nie zawiodłem.Napewno dobrze układają na szpuli żyłkę , a to ma niebagatelne znaczenie przy długości rzutu. [2009-11-21 20:16]

lech9791

Będę łowił metodą spławikową - na małej rzece i stawie.
A dlaczego ten kołowrotek (MITCHELL Avocet Steel 1000RD) nie nadaje się do spiningu? Co go dyskwalifikuje? (pytam z ciekawości)
Zastanawiam się też nad
SPORTLINE XT-1S 1500 CORMORAN
lub
CORMORAN RODEO 3SF 2000
lub
Trinity FD30 -OKUMA
Wiem, że dla niektórych to nie ma o czym rozmawiać przy takiej cenie, ale ja chciałbym wybrać dobrze ważąc swoje możliwości finansowe.

L [2009-11-21 20:23]

Zdzichu

Chyba dostrzegasz różnicę między spinningowaniem, a łowieniem na spławik czy grunt. Ten model ma za słabą przekładnię (MITCHELL Avocet Steel 1000RD), polecam do spinningu Avocett II GOLD.

Pozdro...

Moje wypowiedzi to tylko moje zdanie [2009-11-21 22:17]

Zdzichu

I wcale nie o cenę tu chodzi. Kupujemy to na co nas stać.

Pozdro ... [2009-11-21 22:21]

...kup ten kołowrotek będzie dobry do spławikówki - MITCHELL- to dobra firma i te tańsze są dobre ...pozdr.. [2009-11-22 05:56]

lech9791

Dzięki Koledzy za pomoc. Po Waszych wypowiedziach skłaniam się do MITCHELL (choć jeszcze zastanawiam się nad OKUMA Trinity FD30)
Pozdrawiam serdecznie! [2009-11-22 21:37]

marcino

Temat jak najbardziej aktualny- robimy porządki w sprzęcie i każdy z nas ma jakieś braki. Ja przez dłógie lata na spławik poławiając -mam Byron 150 . Czego on nie przeżył, używałem go też do spiningu. Jest już leciwy ale na tyle lat.... (padła blokada biegu wstecznego)Wydaje mi się że obecny sprzęt tego nie wytrzyma. Kiedyś nie było tego wyboru, teraz mamy w czym przebierać , a i sklepów jest więcej. Po to jest forum aby poznać opinie innych . Ja niebawem (jak ustale kwotę jaką mogę przeznaczyć na sprzęt) zapytam o poradę tj. zaraziłem się spiningiem i przydało by się kijka i krencioła zakupić. Pozdrawiam . [2009-11-24 00:20]

lech9791

Teraz już chcę wybrać między MITCHELL Avocet Steel 1000RD a Okuma Trinity RD 20. Okumę chwalą za niezniszczalność a MITCHELLa, że jest najlepszy w swojej klasie. Już skłaniałem się do MITCHELLa, ale przeczytałem gdzieś, że jest cięższy od Okumy i ma tylko jedno łożysko kulkowe (Okuma ma trzy), ma jednak aluminiową szpulę... Trudno mi wybrać... Wiem, że jest to niska półka cenowa, ale nie chcę wydać pieniędzy na marne. Wolę wybrać to co lepsze, chyba że (mimo tych łożysk) w praktyce to porównywalne sprzęty i nie ma nad czym się zastanawiać.

Pozostaje jeszcze rozmiar - czy dobry wybieram do lekkiej spławikówki? Różne firmy mają różne oznaczenia. Ja chcę w miarę lekki ten kołowrotek, ale żeby nie był za mały dla tej metody (metody spławikowej już bliżej nie określanej, bo łowiska to rzeka i staw i nie nastawiam się na rekordy).

Leszek [2009-11-24 15:15]

lech9791

Przepraszam Koledzy, że namolny jestem z tym mało interesującym tematem, ale trudno mi zdecydować, dlatego Was pytam o radę. Do kompletu dylematu doszedł jeszcze DRAGON Viper RD320i. Co wy na to? [2009-11-26 11:45]

Dory kołowrotek jak za ta cenę. [2009-11-26 16:05]

Mam tego dragona! do spławikówki w sam raz. Troszkę używałem go na początku spinningowania i do lekkich przynęt też dawał radę. W tej cenie chyba najlepszy wybór. [2009-11-26 17:24]

lech9791

No to już! Kupiłem Dragona!
Dzięki za pomoc! [2009-11-26 21:57]