Wybór kija na klenia

/ 16 odpowiedzi
Witam, 
Pełno jest tematów na ten temat ale odpowiedzi nie znalazłem, chce kupić kij pod klenia którym bede łowił z brzegu na Warcie jak i rownież Cybinie, długość zakładam 240-270 i teraz nie wiem jakie cw, woblery max 5-6g a zazwyczaj 2-3g, w pierwszej chwili chciałem kupić Savage gear lrf 244 do 10g, lekki kij i mieści się w cenie 300zł, jeżeli ktoś nim łowi i poleca to wybiorę go, ale jeśli macie inne propozycje to zdaje się na was, mam nadzieje ze coś podpowiecie i pomożecie początkującemu, na kij chcę wydać max 350 zł.
Pozdrawiam.
 
Krawcu7


SG LRF fajne kije, ale wklejki.. mimo tego widziałem ,że mają fajną akcję.. osobiście pod łowienie kleni wyżej wymienionym przynętami wybrałbym w tym przedziale cenowym Konger World Champion Dancer 3-14g , długość zależy od Ciebie ale z brzegu bym wybrał zdecydownie 270 cm.. fajnym kijem jest też Savage Gear Parabellum CC 2.79m 3-16g. jedyny jego minus to dość dlugi dolnik ale niektórzy takie lubią , ja nie.. no i lekko przekroczy budżet.. tańszym rozwiązaniem jest Mikado Chubster Specialized 2.75m 2-12g. ,bo trafisz go już później 200zl i skoro piszesz ,że jesteś początkujący to w zupełności by wystarczył i kasę ,która zostanie mógłbyś przeznaczyć na kołowrotek..  (2017/07/27 09:18)

Sith


Doskonałe rady, zlota warte.
Z mojej strony mogę polecić http://allegro.pl/wedziska-shimano-catana-dx-ul-210cm-1-11g-i6885873481.html  i do niego http://allegro.pl/kolowrotek-aernos-2500fb-najtaniej-i6726774081.html  Jak na początek zestaw wystarczający. (2017/07/27 11:10)

plompek


Mam tego Mikado Chubstera 275 właśnie do łowienia kleni w rzeczce na którą jeżdze bo czasami trzeba przytrzymać woblerka z za krzaków czy trawy w nurcie i taka długość to bardzo przydatna funkcja. O dziwo przy tej dlugosci kij nie leci za bardzo na pysk i nie męczy tak ręki ale pewnie dlatego że nie jest to ciezki kij. Od siebie moge dodac ze z plecionka 0.06 naprawde mocno czuć na nim nawet uderzenia okonia 10-15cm. Polecam kijek (2017/07/27 13:58)

SlawekNikt


Mam SG LRF w dobrej cenie :-)
W razie zainteresowanie pisz priv. (2017/07/27 17:38)

Jakub Woś


Wspomniany SG LRF to fajny kijek. Ja osobiście wybrałbym coś o cw do 15g. agresywnie pracujące woblery w nurcie rzeki potrafią wyginać wklejki. Ostatnio klenie łowię kijem Sashima Trout Spin 3-15g. Nie jest to wklejanka i spokojnie radzi sobie z agresywnie pracującymi woblerami czy obrotówkami. (2017/07/27 18:27)

Apollo94


Ten robinson sashima tour spin wydaje się bardzo interesujący, możesz coś więcej powiedzieć o tym kiju ?, jaka jest jego praca pod ryba czy np. poradzi sobie z większym woblerem jak bym chciał rzucić coś pod bolenia, maksymalny wyrzut w twoim odczuciu. (2017/07/28 00:34)

Jakub Woś


Na moim blogu jest wpis o niej wiec możesz sobie zerknąć. Tak w skrócie. Wedka szybka o akcji szczytowej. Pod większymi rybami zaczyna przechodzić w parabole i z holem spokojnie sobie radzi. Jesli chodzi o cw. To ostatnio rzucałem wahadlem 16g z wykorzystaniem calej sily i dala radę jednak większym ciężarem bałbym sie rzucać ile pary w rękach. Ładnie pracuje nawet pod obrotówką nr 4. Jazie lowie sporadycznie ale kleni po kilka na wyprawę i lowie praktycznie tylko na plecionkę. (2017/07/28 08:12)

amstaf358


A ja powiem tak savage gear parabellum 279cm 2-12 cw trzy częsciowy...po prostu perełka pod klenia/jazia z brzegu......... (2017/07/28 10:02)

u?ytkownik216729


Czy moglibyście napisać coś więcej o tym Chubsterze. Realne cw? Długość dolnika? Jaki wobek max w nurcie? (2017/07/28 19:32)

SlawekNikt


Wspomniany SG LRF to fajny kijek. Ja osobiście wybrałbym coś o cw do 15g. agresywnie pracujące woblery w nurcie rzeki potrafią wyginać wklejki. Ostatnio klenie łowię kijem Sashima Trout Spin 3-15g. Nie jest to wklejanka i spokojnie radzi sobie z agresywnie pracującymi woblerami czy obrotówkami.

Mam i diplomata i mam sg i według mnie sg jest lepszym wyborem. (2017/07/29 00:49)

plompek


Co do chubstera to dolne cw jest dobrze opisane a górne troche zaniżone bo ostatnio rzucałem guma 3\' na 10gramowej główce i jeszcze było czuć zapas mocy. Długość dolnika to 35,5cm do srodka stopki mojego kołowrotka a łowie Team Daiwa TD1000i. Co do woblerów w nurcie to ciężko mi to określić bo wszystko zależy jak mocno pracujący sie zastosuje. Ja używam 3cm woblerki mocno pracujące i ładnie czuć kiedy szoruje po dnie, kiedy kleń uderza itp. Pare info na temat tego kija jest tez na jerkbait (2017/07/29 08:40)

u?ytkownik216729


Ja zakupiłem z myślą o Kleniu/Jaziu, ewentualnie Pstrągu lub Okonku na blaszkę lub woblerka... Konger World Champion 2,4/3-14. :) (2017/08/06 19:58)

Przemas83


Ja zakupiłem z myślą o Kleniu/Jaziu, ewentualnie Pstrągu lub Okonku na blaszkę lub woblerka... Konger World Champion 2,4/3-14. :)

Kolega używa Konger WCh Impuls 2.70 na Wisłę i jest zadowolony. (2017/08/07 10:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


Zdjęcie powyżej to jak dla mnie boluś, a tak poza tym to kiedyś bawiłem się w szukanie i podawanie konkretnych marek i danych kijaszków ale stwierdziłem, że to to jest bez sensu z kilku powodów : i tak
- wyrzut i co za tym idzie wielkość przynęt na danej wodzie
- łowienie z brzegu czy z łódki
- rozmiar danej rzeki ma też spore znaczenie co do długości a i cw
- akcja wędki bądź długość dolnika to również prywatne preferencje
- rodzaj ulubinych przynęt też ma znaczenie, itd itp... .
Mój ideał nie podając marki to kij długości 2,70 o gramaturze do 12 gram i akcji fast łowiąc z brzegu a brodząc zchodzę do 2,40 i czasami 2,10 na malutkich rzeczkach.

  (2017/08/07 12:42)