Trabucoo Precision XT River 360 150g

/ 11 odpowiedzi / 2 zdjęć
Bardzo prosze o poradę osoby doświadczone w wędkowaniu feederem.Zamierzam w najbliższym czasie zakupić dwa takie same feedery . Wybór padł na markę Trabucco . Będę łowił tą metodą głownie na rzece San, bardzo mało na komrecji Grębów i czasami wiekszy zalew taki jak Wilcza Wola . Czy kij Trabucoo Precision XT River 360 150g dedykowany na rzeki będzie nadawał się do wszystkich typów łowisk na których zamierzam łowić czy konieczne będzie zakupienie dodatkowych kijów takich jak np Trabucoo Precision XT Pro 360 90g .
endern


A może wystarczą kije 90g i łowienie stanie się bardziej finezyjne ? (2018/04/18 19:20)

u?ytkownik165777


Mam te kije o cw 150 gr tylko w długości 3,9m, z wyglądu wydają się finezyjne na Odrze sprawują się znakomicie - świetnie ładują się do rzutu, mają akcję progresywną więc część szczytowa pracuje już pod malym kleniem , ale i zrywy 10 kilowego amura jeszcze są w stanie amortyzować. Na komercji do połowu większych ryb np karpi powinna się nadać , natomiast na leszczyki , płocie itp na stjących wodach ja osobiście dokupilem i stosuję daiwe bw do 80 gr cw.  (2018/04/18 21:55)

u?ytkownik26223


Co wy macie z tą akcją progresywną?
Od zawsze akcja wędek dzieliłe się na
Extra Fast-XF-bardzo sztywne- A
Fast-F-sztywne-B
Moderate Fast-MF-Miękkie-C
Moderate-M-Bardzo Miękkie-D
Slow-S-Noddle-klucha

(2018/04/19 12:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


Są też nazwy
Akcja szczytowa
Akcja półparaboliczna
Akcja paraboliczna

siła wygięcia to co innego
nie mylcie pojęć (2018/04/19 12:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


Trudo będzie pogodzić wędkę do łowienia na rzece z wędką łowienia na wodzie stojącej.
Nadawać to sie na pewno będzie ,pytanie tylko czy wygodne będzie sie łowiło ,zarzucało lekkimi zestawami.holowało mniejszą rybę (2018/04/19 12:49)

endern


Zdecyduję się  chyba na  wędki 90  g   . Na sanie i tak używam koszyków  30  -40  może raz stosowałem 50 .  Zależy mi  aby  dało radę wędką posłać zestaw na przyzwoitą odległość  taki koszyk 30 35 g TRABUCCO Sygnum TXL Stillwater Feeder Wędka o akcji paraboliczno-progresywnej, zaprojektowana na wody stojące lub wolno płynące. Dwa składy o takiej samej długości gwarantują perfekcyjną akcję i wygodę w transporcie. Blank o bardzo małej średnicy wykonany z węgla CX-1. Przelotki SiC Sea Guide na podwójnej stopce (pojedyncza na szczytowych elementach). Skręcany uchwyt kołowrotka, zintegrowany z rękojeścią. (2018/04/19 17:00)

Adi777


Również łowię naTrabucco Precision XT River Feeder 360 - 150 gr. Ma dwie szczytówki, a do tej pory tylko na tą mocniejszą czerwoną łowiłem. Sprawdza się ona również na wodach stojących przy łowieniu płoci, nawet małych. Na mocniejszy uciąg gdy porywa koszyk około 100g. szczytówka ta jest za delikatna. ALe ogólnie kij super na duże i mniejsze rybki, jedyne co warto to dokupić mu mocniejszą szczytówkę. Nie widzę potrzeby kupna drugiego deliktniejszego kija. (2018/04/19 17:36)

u?ytkownik165777


Jeśli chodzi o szczytówki w trabucco precision xt river feeder to wtym modelu zawsze były dwie, ale zmieniały się w zleżności od roku produkcji [mam dwie te same wędki kupione w pewnym odstępie czasu] ostatnia najnowsza wersja ma wreszcie jedną szklaną i jedną węglową - do wcześniej produkowanego dokupiłem węglową . O akcji progresywnej wspomniałem dlatego że taką akcję deklaruje producent i co ważne taka właśnie jest, a nie zawsze to co opisują inne firmy odpowiada prawdzie .Łowię w rzece czasem lekkimi kijami np. wiosną, ale w nurcie gdzie w lecie żerują te największe okazy 100 gram jest za mało . (2018/04/19 23:05)

endern


Ja jeszcze chwilę się wstrzymam z zakupem bo nie śpieszy mi się ale na tą chwile mam na celowniku Trabucco Sygnum TXL Stillwater Feeder 360 - 90g Feeder Wędka o akcji paraboliczno-progresywnej, zaprojektowana na wody stojące lub wolno płynące.

Posiadam 1 sztukę Mikado Golden Bay 390 140 g i ona na większy nurt mi wystarczy . (2018/04/21 08:38)

krzysiek1991


A MOZE POWIECIE MI ILE SIE POWINNO DAC GLINY WRAZ ZIEMIA WEDKARSKA NA 2 KG ZANETY (2018/04/21 12:09)

endern


A posiada ktoś tą wędkę Trabucco Sygnum TXL Stillwater Feeder 360 - 90g Feeder ? (2018/04/23 21:53)