Zaloguj się do konta

Wybór feedera na karpie,amury

utworzono: 2015/03/05 08:58
karp23

Od jakiegoś czasu poszukuję feedera głównie na karpie, ale będę też próbować z amurem, sandaczem, jakimś nie dużym sumem czy szczupakiem na żywca. tam gdzie będę wędkować nie ma żadnych zaczepów. Nie chcę wydawać dużo kasy więc któraś z tych, albo polećcie coś innego, tylko max 200zł. Ma ktoś może tą daiwe, jest troche droższa ale czy warto wydać ponad 250zł na nią.
http://allegro.pl/wedka-daiwa-procaster-heavy-feeder-3-60-m-do-150-g-i5054943641.html
http://allegro.pl/wedka-cormoran-fm-feeder-3-60m-120g-i5112220550.html
http://allegro.pl/wedka-mikado-mlt-feeder-3-90-110gr-promocja-i5141118483.html
http://allegro.pl/mistrall-infinity-feeder-3-60-150-gram-gratisy-i5009244801.html
http://allegro.pl/mikado-feeder-trython-3-6-m-100-g-i5137546268.html
podobał mi się jeszcze shark blackfisch  i mistrll stratus .
[2015-03-05 08:58]

JKarp

O jakiej wielkości ryb mówisz?
JK [2015-03-05 09:47]

Wędkarzu doskonały  dlaczego właśnie feeder?? na ryby które wymieniłeś równie dobra (a może i lepsza) jest zwykła wędka gruntowa.
Ps.Jeżeli już koniecznie feeder to brał bym daiwę   [2015-03-05 09:56]

Pablo-82

Co do Daiwy to cena jest za markę, wiadomo kupisz lepsze będziesz miał na jakiś czas. Dla porównania zobacz z Sensasa - 5 zł tylko droższa, 12 przelotek w porównaniu do 7 Daiwy. Podczas np. deszczu ma to znaczenie bo żyłka nie klei się do blanku, podczas holu większej ryby siły lepiej rozkładają się na kiju. https://www.bolw.pl/pl/p/CANNE-POWER-MASTER-FEEDER-360-max.-150g%2C-3-szczytowki/11858 . Sam posiadam wersję 390 cm, wędkuję głównie na odrze, w przyszłym tygodniu wyciągnę sprzęt z garażu to podeślę parę zdjęć jeśli chcesz i może jakaś relacja znad wody jak pogoda dopisze.

[2015-03-05 10:16]

policz na zdięciach i na daiwie jak i na tej "canne power" jest tyle samo przelotek .Różnica jest w opisie . [2015-03-05 10:32]

berthold

moim zdaniem federy które wymieniłeś za bardzo się nie nadają do tego co chcesz łowić bo sam feder już jakoś nie pasuje do większych ryb ale jak masz parcie to raczej szukałbym czegoś mocnego , np 360cm 230gr były takie wędki federowe chyba trabucco
[2015-03-05 10:39]

berthold

moim zdaniem federy które wymieniłeś za bardzo się nie nadają do tego co chcesz łowić bo sam feder już jakoś nie pasuje do większych ryb ale jak masz parcie to raczej szukałbym czegoś mocnego , np 360cm 230gr były takie wędki federowe chyba trabucco

http://allegro.pl/nowosc-trabucco-erion-xs-power-feeder-390-230gr-i5095238528.html
http://allegro.pl/cormoran-bull-fighter-feeder-360-cm-230-gr-nowosc-i5091092958.html
http://allegro.pl/cormoran-speciland-ultra-power-feeder-360cm-230-gr-i4969858750.html
[2015-03-05 10:45]

notaki

Panowie.... tak mi się przynajmniej wydaje, ze feeder to wedka sygnalizująca brania delikatna szczytówką.

Wiec się zapytowywuję delikatnie:
Która z ryb wymienionych w poscie załozycielskim bierze na tyle delikatnie, że taka sygnalizacja brań jest potrzebna ( i ma sens) ?

Karp ? - no jesli odjazd wedki do wody nazywamy delikatnym braniem - to tak :D
Sandacz, który jesli tylko poczuje opór pusci przynetę ? ( a feeder szybko stawia opór )
Sum -... taka to przeciez delikatna rybka :D

Feeder jest ogromnie modny - ale po co naginać połów do mozliwości tej wędki ?
Popieram zdanie kolegów, proponując tzw gruntówkę , a nawet karpiówkę .
Wygodniesza i wytrzymalsza .

[2015-03-05 12:59]

karp23

tak jak wspomniałem będę łowić w zbiorniku w którym nie ma żadnych zaczepów i jest tam sporo amura i cała masa karpi od 1kg do 25kg . Tak jak kolega berthold wspomniał że lepiej będzie kupic coś do 230g, raz przy mnie jeden wędkarz wyholował karpia 18kg na feedera do 120g a kolega 8kg amura wyholował na feedera tez do 120g bez większych przeszkód, więc c.w chyba nie ma znaczenia. 
[2015-03-05 16:57]

karp23

[2015-03-05 16:58]

JKarp

tak jak wspomniałem będę łowić w zbiorniku w którym nie ma żadnych zaczepów i jest tam sporo amura i cała masa karpi od 1kg do 25kg . Tak jak kolega berthold wspomniał że lepiej będzie kupic coś do 230g, raz przy mnie jeden wędkarz wyholował karpia 18kg na feedera do 120g a kolega 8kg amura wyholował na feedera tez do 120g bez większych przeszkód, więc c.w chyba nie ma znaczenia. 

CW owszem znaczenia nie ma. Ma znaczenie moc wędki.Jakie masz doświadczenie z połowem dużych silnych ryb jakimi są karpie, amury i sumy ?To nieporozumienie ustawiać się z feederem na duże silne ryby.A jaką żyłkę zamierzasz stosować i jaki kołowrotek?
JK [2015-03-05 17:15]

tak jak wspomniałem będę łowić w zbiorniku w którym nie ma żadnych zaczepów i jest tam sporo amura i cała masa karpi od 1kg do 25kg . Tak jak kolega berthold wspomniał że lepiej będzie kupic coś do 230g, raz przy mnie jeden wędkarz wyholował karpia 18kg na feedera do 120g a kolega 8kg amura wyholował na feedera tez do 120g bez większych przeszkód, więc c.w chyba nie ma znaczenia. 

A przy mnie gościu na pickerka cw chyba 30g wyholował karpia 11 kg ... i co z tego???
jasne że sie da tylko wybieranie sie z feederkiem  (nawet cw 230 g )na 20 kilowego karpia jest troche bez sensu według mnie .Bo w czym jest feeder lepszy jeśli chodzi o ryby które wymieniłeś ?rozumiem jakbyś łowił np na rzece ,to oki feeder ma sens.Ale piszesz o łowisku bez zawad...pewnie staw /jeziorko a karpie czy amury to nie liny,karasie czy leszcze aby trzeba było dość delikatnie łowić a feeder jest właśnie wędziskiem do finezyjnego wędkowania.To wg mnie trochę "przerost formy nad treścią"  to trochę tak jakbyś sie ze "snajperką" wybierał na kaczki.pewnie że można ale to przekombinowanie bo prościej z dubeltówką na śrut chodzić na kaczki.

[2015-03-05 17:42]

notaki

Dlatego proponowałem karpiówkę.
Sprawdzi się przy połowie kazdego z tych gatunków dając zapas mocy  ( i poczucie bezpieczeństwa )

I jeszce jedno pytanie do kol. Karp23...
Ciagnąłes kiedyś większa rybę na feedera ?
A na karpiówkę ?

Powiem tak... Pieciokilowy karp na karpiówkę trochę szaleje , ale wyjmujesz go spokojnie, nie tracac z oczu blondynki z duzym biustem przechodzącej nieopodal ;-)
Ten sam karp na feederze - zastanawaiasz się kto tu rzadzi.
Trochę przesadzam, ale uwierz .. karpiówka to lepszy w Twoim przypadku wybór.

[2015-03-05 18:25]

notaki

Dopisze jeszce... feeder zrobił się tak modny ostatnio, że próbuje się dopasować połów gatunków ryb, do krórych nie był przeznaczony do jego mozliwosci.

Da się ogolić nozem ? Ano da sie  przy odpowiednio ostrym nozu i wprawie.
Tylko po co kupowac nóż i kombinowac, jesli można kupić maszynke do golenia ?
[2015-03-05 18:32]

Po prostu niektórzy uważają feedera za "uniwersalną wędkę" col moim zdaniem jest błędem.
Myśli sobie taki wędkarzPo co mam kupować osobno gruntówkę osobno spinning ,osobno spławikówkę... kupię feedera i będę mógł łowić wszystko i wszędzie bo  na forum słyszałem że feeder to taka uniwersalna wędka do wszystiego. [2015-03-05 18:52]

karp23

nigdy nie ciągnąłem karpia na feeder bo nie mam feedera i chce go teraz kupić a piszecie porównania do kaczek czy blondynek, w pytaniu napisałem że chce łowić karpie, amury, sandacze na martwą rybkę a nie mam pewności że sum mi nie weźmie. Więc pytam się was czy wędka się nie rozpadnie bo przecież są twardsze i miętsze feedery i może ktoś miał styczność z którymś z podanych feederów. Ale jak pisałem wcześniej jest tam gromada karpi takich ok 1kg. I nie mam zamiaru specjalnie nastawiać się na rybę 15 kg tylko nie wiadomo co weźmie i o to was pytam. [2015-03-05 18:58]

karp23

a karpiówki nie chce kupować bo wolę feedera a przez cały czas nie będe łowić w tym samym zbiorniku tylko też i na liwcu czy bugu, a kołowrotek kupiłem do feedera więc prosze o doradzenie feedera. [2015-03-05 19:01]

notaki

Cóz kolego.. widzę , ze chcesz feeder  i tyle.
OK.
Połamania :-)

P.S. Kilogramowa rybe wyjmiesz na dowolną wędkę .
[2015-03-05 19:02]

karp23

a miał ktoś do czynienia z feederem mikado trython albo mistral infinity lub stratus [2015-03-05 19:06]

lynx

Dlaczego się nie nadaje? Kolega łowiąc na Ebro miał federy 400 i 500 ale miał i mniejsze. Nie wiem dlaczego miałby się nie nadawać.
[2015-03-05 19:46]

lynx

Panowie.... tak mi się przynajmniej wydaje, ze feeder to wedka sygnalizująca brania delikatna szczytówką.

Wiec się zapytowywuję delikatnie:
Która z ryb wymienionych w poscie załozycielskim bierze na tyle delikatnie, że taka sygnalizacja brań jest potrzebna ( i ma sens) ?

Karp ? - no jesli odjazd wedki do wody nazywamy delikatnym braniem - to tak :D
Sandacz, który jesli tylko poczuje opór pusci przynetę ? ( a feeder szybko stawia opór )
Sum -... taka to przeciez delikatna rybka :D

Feeder jest ogromnie modny - ale po co naginać połów do mozliwości tej wędki ?
Popieram zdanie kolegów, proponując tzw gruntówkę , a nawet karpiówkę .
Wygodniesza i wytrzymalsza .

Zgadzam się , że mozna łowić kazdą. Sandacz nie musi poczuć oporu chyba, że nie otworzysz kabłąka lub nie dasz na wolny bieg. W takim przypadku to i na zwykłej gruntówce też poczuje. Coś nie tak wyjaśniasz.
[2015-03-05 19:52]

lynx

Albo 360 na 400 gr.
[2015-03-05 19:52]

lynx

Zgadza się.
[2015-03-05 19:53]

notaki

O to mi własnie chodziło :-)
Feeder z otwartym kabłakiem.... feeder z bombką.... , feeder z sygnalizatorem...

więc po co kupowac feedera, jesli uzywać  się go zamierza  praktyczmie wyłącznie niezgodnie z przeznaczeniem ???????
[2015-03-05 19:55]

Kolega ma feedera misstral infinity 360 cw 120 w sumie fajny feeder troche ciężki,największą rybę jaką na tą wędkę ciągnoł to karpik ok 2,5 kilo
Natomiast ja mam feederka mikado hi-kevlar 330 cw 90g (nie produkowane już) i powiem tak; super się na niego łowi .szybki,czuły .ale raczej na jakieś stawy/starorzecze ewentualnie kanał/leniwą rzeczkę;koszyk max 30 gram (jeszcze nawilżoną zanęte trzeba doliczyć)przelotki największa (ta przy kołowrotku) to ma całe 10 milimetrów.natomiast te na tipie (na szczytówce) po 1 milimetr.żyłka max 0,18 ale zwykle to 0,14 czyli zabawa w dłubanie rybek do kilograma choć największą rybę na tym feederku to karpik 2 kilo. [2015-03-05 19:56]

lynx

Po prostu niektórzy uważają feedera za "uniwersalną wędkę" col moim zdaniem jest błędem.
Myśli sobie taki wędkarzPo co mam kupować osobno gruntówkę osobno spinning ,osobno spławikówkę... kupię feedera i będę mógł łowić wszystko i wszędzie bo  na forum słyszałem że feeder to taka uniwersalna wędka do wszystiego.

A nie? Wszyscy pisza, ze za delikatny ale piszą o cw 230 max. I tu sie zgodzę. Pomyslcie o cw 400. Nie jest juz taki delikatny pręcik. Uciągnie bez problemu karpia 15 kilo i wiecej i inne ryby i suma.
[2015-03-05 20:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia