Wybór feedera na karpie,amury

/ 124 odpowiedzi
karp23

mi się nie spieszy i wolę się pobawić z rybkom i zapamiętać hol na długo, a nie 2 min i ryba na macie. Nie chce na razie karpiówki tylko feedera, może za rok kupie ale teraz nie. I jeszcze mam mała wiadomość dla kolegi JKarp, napisałeś że kołowrotek jest za słaby choć go nie używałeś więc dlaczego sądzisz że jest słaby. W lato co dzienni przychodził jeden wędkarz który zawsze miał karpia na haczyku 2-7kg i właśnie na ten kołowrotek, zaś 2 znajomych wędkarzy też mają te kołowrotki i bardzo je chwalą że mocny krenciął i jeszcze 2 kolegów go ma przy bardzo drogich feederach. A te karpie 5-7 kg też wyciągał na feedera. Nie pomyśl sobie że ja to wszystko wymyśliłem ale ten kołowrotek jest popularny. (2015/03/07 18:24)

karp23

byłem dzisiaj w sklepie i spodobał mi się konger medalist i mikado x-plode i oba są w granicach 180-190 paru zł, chyba trochę drogo?ale który był by lepszym wyborem i nie chce  karpiówki, karpiówka i morski kołowrotek kupie za rok to i sumy połapie ale na razie FEEDER. (2015/03/07 18:43)

notaki

Wiec pozwole sobie podsumować temat:

Milego łowienia... i połamania :-) (2015/03/07 20:21)

JKarp

Jednak szkoda klawiatury...JK (2015/03/07 20:51)

notaki

Ano szkoda...
Sam widzisz.. do wędki za dwieście zł kołowrotek za zlotych sześćdziesiąt.
Wedka jest najwazniejsza !!!!.

Tak na marginesie .. kol. Karp23 - jak sadzisz.. co odróżnia kolowrotek za 60 zł od takiego za 600?
Poza nalepka firmy ? (2015/03/07 21:41)

JKarp

mi się nie spieszy i wolę się pobawić z rybkom i zapamiętać hol na długo, a nie 2 min i ryba na macie.

A co na to ryba. Też woli zapamiętać dłuuugi hol ?Jednak się doczekałem tego smutnego zdania.
JK (2015/03/07 21:48)

LeoAmator

JKarp no i tu udowodniłeś ,że ryba (jej kondycja) jest dla najważniejsza,chapeau bas.Tylko ,że czasami finezja też się liczy (2015/03/07 22:29)

JKarp

He he :-)Nie muszę udowadniać tak oczywistych oczywistości. Ryba i jej kondycja jest najważniejsza.Oczywiście jak ktoś ma zamiar ją zabrać to trudno ale wtedy też należy pamiętać, że śmierć zadajemy szybko i możliwie bezboleśnie.
Finezja - może być ale przy łowieniu małych, drobnych ryb. Jednak zwróć uwagę, że nawet na zawodach pewne zasady nie są przekraczane.Kiedyś byłem z jednym z moich Kolegów na rybach zimowych z lodu. Otóż mój Kolega wymyślił sobie i zrealizował sobie plan - zakupił żyłkę na spławik z lodu 0, 063 mm. Niestety ale finezja się nie sprawdziła. Za każdym razem ryba zrywała zestaw a brały dość poważne płocie +- 25 cm. Ja na żyłkę 0,12 mm bez problemu wyławiałem rybę za rybą .
JK (2015/03/07 22:44)

karp23

ja nie po 1 za kołowrotek dałem 100zł a nie 60 nie wiem gdzie znalazłeś ten model za 60 może ten zielony. Ja was proszę o doradzenie feedera a nie nażuca nie ciągle tej karpiówki jak kupie sztybnego feedera to nie męczę ryby długim holem. W tym łowisku nikt nie widziałem żeby łapał na karpiówkę tylko na feedery i karpie 5kg ten kołowrotek bez problemu wyciągał w 2 min na FEEDERA. A wy k....a napi.....szacie jaka to karpiówka wspaniała ja wolę feedera i w wielu postach czytałem że na karpie 5 kg świetnie spisuje się feeder, ale ja trafiłem na jakiś wątek miłośniów karpiówki (2015/03/08 00:16)

karp23

powtarzam jeszcze raz będę łapał karpie 1 kg a raz na 2 miesiące może trafi się jakiś 7 kg i nie zamieżam męczyć się karpiówką przy 1 kg rybie, a na rzece leszczy karpiówką nie połapie a feederem do 15kg bym wyciągną więc k...a nie obchodzi mnie KARPIÓKA karpiaże jak nie łapiecie feederam to się nie udzielajcie ze swoimi karpiówkami (2015/03/08 00:21)

Bernard51

Feder do połowu karpi też się nadaje, jeżeli na wodzie stojącej będziesz łowił to kładziesz na dwóch podpórkach jak gruntówkę i podwieszany na żyłce sygnalizatorek, a nie ustawiasz jak na drgającą szczytówkę. Oczywiście jak będziesz łowił też w rzece to na pewno federek będzie bardziej przydatny, mam dajwę cw 150 gr i nieraz też nią łowię karpie a przy ciężarku 80 gr federkiem lepiej mi się rzuca, przy akcji szczytowej po rzucie nie powstają drgania blanku jak przy pół parabolikach czy pełnych. Wybrał bym tą Daiwę 3,60 x 150 gr, a przy tych parametrach karpie po 15 kg nie będzie problemu wyciągnąć.  Powodzenia ! (2015/03/08 06:30)

JKarp

W pierwszym poście jest zupełnie inne zapytanie. Nie ma mowy o leszczach. Nie ma mowy o tym, że raz na dwa miesiące.

" Od jakiegoś czasu poszukuję feedera głównie na karpie, ale będę też próbować z amurem, sandaczem, jakimś nie dużym sumem czy szczupakiem na żywca. tam gdzie będę wędkować nie ma żadnych zaczepów. Nie chcę wydawać dużo kasy więc któraś z tych, albo polećcie coś innego, tylko max 200zł. Ma ktoś może tą daiwe, jest troche droższa ale czy warto wydać ponad 250zł na nią."

JK (2015/03/08 08:20)

karp23

raz na dwa miesiące może uwiesić się ryba 10kg a o leszczu w zapytaniu zapomniałem napisać, i przeważnie będę łowić na wodzie stojącej a przeważnie to znaczy nie zawsze. A kolega Bernard51 rozumiem że posiada tą daiwę? tylko ja już nie na razie nie mam możliwości kupna bo ktoś mnie wyprzedził a była za 240 z dostawą a teraz jest 280 z dostawą a ja i tak mocno nacią gnołem budżet. A le wczoraj byłem w sklepie i spodobały mi się dwa modele feeder konger medalist tylko nie zwróciłem uwagi czy to multi i cena 190złfeeder mikado x-plode  tylko od 100 do 200g i cena to 180zł ale jest mozliwość zamówienia jakiejś wędki więc może ktoś ma coś sprawdzonego i co myśli o tym kongeże w wersji multi (2015/03/08 11:35)

karp23

a może mikado golden bay kolega ma i chwali a w sklepie widziałem ultrafiolet tylko on to mi się z wyglądu nie podoba (2015/03/08 11:38)

lynx

Napisze historyjkę...
Mam kolegę - plastyka , który robi naprawdę genialne grafiki uzywajac do tego wyłącznie czarnego gługopisu.. i to od dobrych paru lat.

Tylko, że ów kolega skonczył Akademię Sztuk Pieknych .. zna wszelkie techniki... ołówek, akwarelę , gwasz, olejnąi tak dalej.. i znając je swiadomie wybrał długopis , bo to narzedzie mu odpowiada.

Identycznie jest w wędkarstwie.
Najpierw trzeba poznac narzędzia ( w tym momencie wedki )  i uzywać tych, które do danej techniki sa przeznaczone. A jesli już  zna się  je mozna wybrac te - niekoniecznie przeznaczone do danej metody, które nam najbardziej "leżą"  - i wyspecjalizowac się w nim.

Z tym się zgadzam.
(2015/03/11 17:47)

lynx

Jednak szkoda klawiatury...JK

A jednak....margarite ante porcas. (2015/03/11 17:55)

notaki

no... raczej Margaritas ante porcos
 ;-)

(2015/03/11 18:27)

lynx

no... raczej Margaritas ante porcos
 ;-)

Masz rację porcas to tuczniki (2015/03/12 23:18)

Pierre87

przeczytałem wątek i powiem tyle weź sobie Mikado Golden Bay jest kilka długości sam zdecydujesz, która Ci odpowiada sam posiadam 390 cm 140gr wyrzutu poradził sobie z 10 kg karpiem i wieloma karpiami 4-5 kg posiada zapas mocy, na rzece Wiśle z koszykiem 120gr + zanęta poradził sobie znakomicie żyłka 0,25 mm młynek rozmiar 5000 z płytką szpulą i zestaw posyłam tam gdzie większość "wędkarzy" możne tylko pomarzyć. Wędki karpiowe mają swoje uzasadnienie tylko przy nastawianiu się na karpie i duże ryby ale śmiać mi się chce z "karpiarzy" którzy inwestują w masę sprzętu wędki karpiowe i chwalą się karpiami po 5 kg. Jeśli chodzi o twój upór i pozostanie przy feederze w pełni cię popieram i weź sobie feedera tylko dobrego z zapasem mocy kilka pozycji tu już było podanych m.in. moja a od biedy postawisz go jak zwykłą wędkę i nikt ci tego nie zabroni tylko "onaniści" z nadmiarem gotówki w kieszeni będą narzekać że tak się nie łowi bo jak feeder to tylko na drgającą szczytówkę a jak karpiówka to tylko karpie to jeszcze wymyślcie wędki po każdy gatunek ryby osobno na uklejki osobno na kiełbie, płocie etc. etc. to tyle. (2015/03/20 17:32)

lynx

przeczytałem wątek i powiem tyle weź sobie Mikado Golden Bay jest kilka długości sam zdecydujesz, która Ci odpowiada sam posiadam 390 cm 140gr wyrzutu poradził sobie z 10 kg karpiem i wieloma karpiami 4-5 kg posiada zapas mocy, na rzece Wiśle z koszykiem 120gr + zanęta poradził sobie znakomicie żyłka 0,25 mm młynek rozmiar 5000 z płytką szpulą i zestaw posyłam tam gdzie większość "wędkarzy" możne tylko pomarzyć. Wędki karpiowe mają swoje uzasadnienie tylko przy nastawianiu się na karpie i duże ryby ale śmiać mi się chce z "karpiarzy" którzy inwestują w masę sprzętu wędki karpiowe i chwalą się karpiami po 5 kg. Jeśli chodzi o twój upór i pozostanie przy feederze w pełni cię popieram i weź sobie feedera tylko dobrego z zapasem mocy kilka pozycji tu już było podanych m.in. moja a od biedy postawisz go jak zwykłą wędkę i nikt ci tego nie zabroni tylko "onaniści" z nadmiarem gotówki w kieszeni będą narzekać że tak się nie łowi bo jak feeder to tylko na drgającą szczytówkę a jak karpiówka to tylko karpie to jeszcze wymyślcie wędki po każdy gatunek ryby osobno na uklejki osobno na kiełbie, płocie etc. etc. to tyle.

Popieram. (2015/03/20 19:08)

notaki

A ja nie.
I taki jest urok wedkarstwa , że każdy może miec własne zdanie i robić co che :-).

W kazdym razie, jesli ktoś kupuje feeder i chce go wykorzystywać przede wszystkim jako klasyczną  gruntówkę , proponoję zainwestowanie jeszce 10 zł , dokupienie twardej szczytówki i obcięcie w niej dwóch szczytowych sekcji ( plus ładne zeszlifowanie do przelotki ).
Roboty 2 minuty, a mamy wedzisko, w którym zbytnio miekka szczytówka po prostu nam nie przeszkadza, nie opóźnia widocznosci brań przy stosowaniu bombki , nie gnie się w byle nurciku etc.. etc... (2015/03/20 19:16)

notaki

wyglada to tak , i zmienia wedkę w szybką i spręzystą gruntówkę ;-) (2015/03/20 19:23)

notaki

Wyglada to tak i zmienia naszą wędkę w szybka i spręzystą gruntówkę . (2015/03/20 19:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Pierre87

jest nawet wędka FEEDER w której oprócz zestawu 3 szczytówek o rożnym ugięciu producent dokłada jedną właśnie taką o której napisałeś. Firmy nie znam i nie wiem jakiej jakości to sprzęt ale o to rozwiązanie http://winnerfishing.com/logic-feeder-4669.html (2015/03/20 19:46)

notaki

to jeszce lepsze i bardziej uniwersalne rozwiązanie, bo wielkość przelotek w tej szczytówce powoduje, ze mamy tez - lepszą - czy gorszą - ale spławikówkę . Czyli praktycznie wedkę "do wszystkiego "
 Oczywiście, o ile reklamowe slogany "mocarne" "wspaniałe" etc sa w miarę prawdziwe. (2015/03/20 19:49)