Zaloguj się do konta

Wybór feedera grunt

utworzono: 2013/11/24 21:37
zjakzurek

kolego ja miałem kilka feederów i pikerów różnych firm i  przez 20 lat jak łowiłem w rożnych warunkach nie udało mi się nic złamać ani miec do czynienia z serwisem . Krytykowanie też nie jest w mojej modzie co do sprzętu wedkarskiego ale z tego co pamietam właśnie MIKADO wydawało mi się jakościowo najgorsze bo pamietam że miałem jeden kij mkado który strzepił mi plecionkę i żyłkę

 akurat karpiowke zlamalem nie feedera bo to mój drugi sezon w tej metodzie. wiec ucze sie w tej kwestii. nie mialem duzej stycznosci z tą firmą wiec jeszcze nie mam zdania.
odbiegamy od tematu jeszcze jakies propozycje ?
[2013-12-07 23:10]

Arcymisiek

zernij na ofertę Daiwy, Shimano, Trabucco. Tyle, że w ofercie Shimano dobre feedery zaczynają się od serii catana w zwyż. Na jaxonach , kongerach , mikado się nie znam, nigdy nie miałem z nimi do czynienia i nie chce mieć. :)



shimano to obecnie badziew bez dyskusyjnie mam stare karpiowki alivio i mialem do porownania te z zeszlego sezonu.... bawilem sie tehniumem wykonanie pozostawia wiele do zyczenia za schimano to podziekuje :) bo oni zeszli okrutnie na psy a serwis to dramat mialem dosc duzo sprzetu z shimano i wiekszego rozczarowania nigdy nie przezylem. Co do daiwy to korzystam z kolowrotkow karipowych regal plus 5000 i sa ok ale kij daiwy zlamalem wiec raczej nie rozpatruje wogole tej firmy choc to moze byc moje uprzedzenie. Wszedzie gdzie czytalem mikado zbiera dobre opinie musi cos w tym byc :) na uv to raczej sie zdecyduje cyyba ze dragon maxim 80 g bedzie mi bardziej z kreciolem pasowal. musze zerknac namten kij golden bay bo z opisu swietnie pasowal by pod moje potrzeby.
co do budrzetu to ( i tu przeoraszam nie chcial bym wyjsc na snoba czy byrzuja) to jest sprawa drugorzędną ale jestem rozsadnym człowiekiem i mam świadomość ze nie jestem zawodowcem a wedkowanie to moje hobby wiec 1000 zl za kij nie dam. jesli przyzwoity kij kupie za 180 -300 zl bede usatysfakcjonowany.  zastanawiam sie jeszcze nad czyms z oferty browninga spro ( model dyno) dragona.
Czy moze jeszcze jakies pomysły?


Alivio to najniższa półka Shimano,można by rzec - dla niedzielnych amatorów, nie bez powodu podkreśliłem,że dobre feedery Shimano zaczynają się od catany w zwyż. Pewnie Daiwe tez miałeś najniższej klasy, albo przechodzoną z odzysku. W sumie z tego co piszesz, to już mniej więcej wybrałeś, skoro Mikado ci odpowiada, to nie widzę problemów - daj znać jak połamiesz.:)

[2013-12-08 00:15]

adam bak

witam kolegów.Ja mam feedera Mistrall siro feeder 3.90 o cw190 i jestem z niego zadowolony Dobrze widać na nim brania nawet malej uklei czy kiełbia jak się uczepi a łowie na wiśle i na zalewie u siebie Kosztował 200zł Na nasstępny sezon mam zamiar kupić drugiego ale o mniejszym cw i śmiało mogę go polecićPozdrawiam. [2013-12-08 09:56]

pzremekn92

Polecam ten kij feederowy uzytkuje go dłuższy okres i moge powiedzieć ze jestem w pełni z niego zadowolony w komplecie 2 szczytówki miękka i twarda i do tego 150g wyrzutu nadaje się nad jezioro jak i na rzekę.
http://allegro.pl/konger-carbomaxx-team-feeder-3-6m-150g-haczyki-i3774712004.html [2013-12-08 13:43]

witam kolegów.Ja mam feedera Mistrall siro feeder 3.90 o cw190 i jestem z niego zadowolony Dobrze widać na nim brania nawet malej uklei czy kiełbia jak się uczepi a łowie na wiśle i na zalewie u siebie Kosztował 200zł Na nasstępny sezon mam zamiar kupić drugiego ale o mniejszym cw i śmiało mogę go polecićPozdrawiam.

Po pierwsze przyjacielu to, że ten feeder pokazuje brania uklei chyba jeszcze o niczym nie świadczy, bo to z reguły właściwie dobrana szczytówka i obciążenie zestawu szybkość nurtu wpływa na widoczność brań im nurt mocniejszszy tyn napiecie zestawu jest mocnijesze i brania mniej widoczne i kij tu nic nie pomoże jakby był nawet za 5000. Przy bardzo dużym obciążeniu naprężeniu zestawu i bardzo silnym uciągu żadneych brań UKLEI widział nie będziesz chyba że ledwo widoczne pstryknięcia niemożliwe do zacięcia to tak z praktycznego punktu widzenia ...
Po drugie Ważna jest akcja kija na dużym uciągu szczytowa bo jak nie sprawdzimy akcji pomimo że podana jest Masa rzutowa to nad wodą zrobi nam się klucha z kija i nie zatniemy  żadnej ryby na dużym uciągu poprawnie i dodatkowo akcja kija sprężystość wpływa na odległość rzutu i komfort rzutu przy dużym ciężarku , dobry kij ma rezerwę mocy i rzuca nim się lekko i płynnie .
Po trzecie co do teorii że shimano alivio to szajs dla matorów niedzielnych, wyższa catana niby lepsza i technium za 1000 to super dla zawodowców to kolejny MIT . Przecież nikt tutaj nie będzie uskuteczniał zawodów i uważam że różnica w MODELACH polega na wykończeniu kija i w CENIE . To jest tak jak z nartami jak jakis SNOB z kasą pójdzie do sklepu wybierze najdroższe narty to nie znaczy że nie zaliczy SZPITALA przy pierwszym zjeździe . Z wędkami jest podobnie snoby kupują najdroższe kije bo mają we krwi manie bycia lepszym i kupowanie wszystkiego co najdroższe bo myślą że najlpesze . Tylke tylko że nad wodą nie decyduje model im wyższy tym więcej złowionych ryb . 
Choć wykończenie jakość może być lepsza fakt ale to są niuanse nie warte przepłacenia o 500% za Feedera danej marki z najwyższej półki. 

[2013-12-08 13:57]

zjakzurek

masz racje podkreslam ze zawodowcem nie jestem i dla tego chce rozadnie zakupic kijaszki
w dalszym ciągu nie zdecydowalem i zastanawiam sie czy nie wstrzymac sie do marca i targów w zabrzu zeby obmacac co sie da i wybrac :)
[2013-12-08 23:21]

masz racje podkreslam ze zawodowcem nie jestem i dla tego chce rozadnie zakupic kijaszki
w dalszym ciągu nie zdecydowalem i zastanawiam sie czy nie wstrzymac sie do marca i targów w zabrzu zeby obmacac co sie da i wybrac :)

przede wszystkim zwróć uwagę na jakość szczytówek bo czasami jest tak że szczytówka jest za miękka a sam kij za sztywny i przy holu gnie się szczytówka a kij zero ugięcia sztywny jak MIOTŁA ;-) zwracaj uwagę czy szczytówki weglowe czy szklane , ewentualnie długość szczytówek. załóż na kij chwyć za szczytówkę nagnij zobacz czy szczytówka i kij wyginają się równomiernie bo jak pisałem kiedy kij jest za sztywny to łowi się jak szczotką ...
i na odwrót szczytówka nie może być za twarda bo nie wskazuje brań przede wszystkim
pamietaj też , że kij drogi z wyższej półki jest lepiej wykończony, przelotki lepsze , a jak ktos pisał że jest lżejszy ok. , tyle tylko że zapamiętaj że im lżejszy tym jest poprostu z zasady DELKITANIEJSZY , bo lekkość z czego musi wynikać , może jest faktycznie z lepszego materiału ale to nie znaczy że jest nie do złamania i trzeba umieć się z nim naprawdę obchodzić umiejętnie a jak coś ci się przypadkowo wydarzy i przypadkiem złamiesz to wiedz że gwarancja często może nie uwzględniać pewnych zdarzeń uszkodzeń [2013-12-09 11:41]

zjakzurek

waga wędki jest dla mnie srednio wazna bo i tak lezy wiekszosc czasu jest na stojakach a przyzwyczajony do karpiowek zle sie czuje trzymajac mega lekkie kijaszki. Po stokroć Dziękuję za radę wiem czego szukać spokojnie czas do sezonu jest wiec szukam dalej choc juz mniej wiecej wiem w których firmach
[2013-12-09 13:12]

waga wędki jest dla mnie srednio wazna bo i tak lezy wiekszosc czasu jest na stojakach a przyzwyczajony do karpiowek zle sie czuje trzymajac mega lekkie kijaszki. Po stokroć Dziękuję za radę wiem czego szukać spokojnie czas do sezonu jest wiec szukam dalej choc juz mniej wiecej wiem w których firmach

Musisz sam ocenić ale tylko w realu mając dany kij w ręce . bierz pod uwagę

1. ilość jakość szczytówek , włóż każdą z osobna na blank sprawdź krzywą ugięcia całego kija.
2. zwróć dokładna uwagę na przelotki . czy równo wyprofilowane etc

3. co do cięzaru ciężki - lekki , hmmm dla mnie lekki kij kojarzy się z słabą wytrzymałościa jednak !!! bądź co bądź będziesz rzucał ciężarami sporymi nie wydajke mi się żeby lekki kij do rzutów 150 g mógł być lekki to tak na chłopski rozum ale może się mylę.

wybrałbym kij cięższy uwierz , że tak czy siak tego nad wodą tak nie poczujesz bo to nie różnica w kilogramach mieerzona a mając w reku kij cięższy rzut będzie dokładniejszy uwierz mi to jest wprost proporcjonalne i nie będziesz miał uczucia że rzucasz kijem który może się złamać za chwilę. A i na wietrze lepiej leży na podpórce a kij z reguły jest postawiony w pozycji prawie pionowej. Zacięcie to samo pewniejsze będzie cięższym kijkiem . 

To moje odczucie subietywne 

Wybrałbym cięższy pewnie shimano a z tym przereklamowanie to wiesz co to takjak z tymi kulkami proteinowymi , tu to dopiero jest przereklamowanie ;-))))))

Jestem tenisistą i z rakietą to samo jest im cięższa tym strzał uderzenie pewniejsze [2013-12-09 14:02]

zjakzurek



Wybrałbym cięższy pewnie shimano a z tym przereklamowanie to wiesz co to takjak z tymi kulkami proteinowymi , tu to dopiero jest przereklamowanie ;-))))))

Oj z tym się zgadzam w 100% doskonale od kilku lat się o tym przekonuje :) 
Jestem już zrażony do obecnego Shimano ( nie umywa się do tego z przed 5 lat wiem bo mam ) i to dość mocno więc nawet ich nie rozpatruje ale znajdzie się kilku producentów u których można fajny kijaszek nabyć w tej chwili rozważam procastera od daiwy 150 g wyrzut 390 cm mimo że black widowa złamałem i jadę go przysłowiowo zmacać i Mikado uv 360 cm 90 g powiem szczerze że jakoś przypadł mi do gustu fajnie leży w ręce w połączeniu z okumom i jestem zaskoczony bardzo dobrą jakością wykonania jak na Mikado choć chiałem jeszcze tashibane zobaczyć i spro dyno feeder. Dragon też coś nie coś fajnych feederów ma musze zabrać kołowrotek spro do sklepu i przymierzyć do Dragona express feedera. Reszta jakoś mnie nie przekonuje  choć kto szuka nie błądzi :) Dzięki za radę bo w feederach raczkuje to taka miła odmiana od typowego karpiarstwa :)
[2013-12-09 19:41]

zjakzurek



Wybrałbym cięższy pewnie shimano a z tym przereklamowanie to wiesz co to takjak z tymi kulkami proteinowymi , tu to dopiero jest przereklamowanie ;-))))))

Oj z tym się zgadzam w 100% doskonale od kilku lat się o tym przekonuje :) 
Jestem już zrażony do obecnego Shimano ( nie umywa się do tego z przed 5 lat wiem bo mam ) i to dość mocno więc nawet ich nie rozpatruje ale znajdzie się kilku producentów u których można fajny kijaszek nabyć w tej chwili rozważam procastera od daiwy 150 g wyrzut 390 cm mimo że black widowa złamałem i jadę go przysłowiowo zmacać i Mikado uv 360 cm 90 g powiem szczerze że jakoś przypadł mi do gustu fajnie leży w ręce w połączeniu z okumom i jestem zaskoczony bardzo dobrą jakością wykonania jak na Mikado choć chiałem jeszcze tashibane zobaczyć i spro dyno feeder. Dragon też coś nie coś fajnych feederów ma musze zabrać kołowrotek spro do sklepu i przymierzyć do Dragona express feedera. Reszta jakoś mnie nie przekonuje  choć kto szuka nie błądzi :) Dzięki za radę bo w feederach raczkuje to taka miła odmiana od typowego karpiarstwa :)
[2013-12-09 19:41]

zjakzurek

Panowie co myslicie o kijaszku dragon thytan feeder 390/80-120
powiem szczerze ze po spieciu go kolowrotkiem spro leżał mi w rece dobrze i jakos mi w oko wpadł zastanawiam sie tylko czy zakladajac koszyk do metody 35 g plus nenta bedzie dobrze sygnalizowal brania czy szczytowka nie bedzie zestawy sciagac do wyprostowania sie. oczywiscie mowie o wodzie stojacej.
[2013-12-11 21:06]

Panowie co myslicie o kijaszku dragon thytan feeder 390/80-120
powiem szczerze ze po spieciu go kolowrotkiem spro leżał mi w rece dobrze i jakos mi w oko wpadł zastanawiam sie tylko czy zakladajac koszyk do metody 35 g plus nenta bedzie dobrze sygnalizowal brania czy szczytowka nie bedzie zestawy sciagac do wyprostowania sie. oczywiscie mowie o wodzie stojacej.

daj sobie spokój z tym kijem na jezioro !!! PIKER 2,7-3,0 m w zależności jak daleko będziesz rzucał nic więcej nie mam do dodania w , Feeder i to 3,9 to kij typowy na rzekę do łowienia z brzegu jeziora gdzie kij kładzie sie jak najniżej tafli wody to bezsens , chłopie kij ma 4 m prawie daj sobie spokój naprawdę bo się będziesz mordował z nim na jeziorze i nie sądzę że będzie miał czułe szczytówki typowo na spokojną wodę może jedną ale oby nie była jak WITKA i przy rzucie holu będzie się sama gięła a kij zero i tak się łamie szczytówki najprędzej jak nie współgrają z elastycznością kija [2013-12-12 15:51]

zjakzurek

no może masz rację tyle że jadąc na klekot z pikerem nie powalczę z miśkiem 10 kilowym korzystając z metody i pelletu na włosie a to jest powiedzmy 50% jego przeznaczenia :) A co do kiji nie poważam mniej niż 3.60 więc nawet nie rozważam takiej opcji :) [2013-12-12 22:37]

no może masz rację tyle że jadąc na klekot z pikerem nie powalczę z miśkiem 10 kilowym korzystając z metody i pelletu na włosie a to jest powiedzmy 50% jego przeznaczenia :) A co do kiji nie poważam mniej niż 3.60 więc nawet nie rozważam takiej opcji :)



kolego Ty musisz się zdecydować jakie ty chcesz ryby łowić i póżniej kupować wedziska , bo nie ma uniwersalnej wędki na płotkę i karpie 10kg [2013-12-13 12:09]

zjakzurek

a no to przepraszam a wiec ta :
80% woda stojaca technika metoda feederowa przeznaczenie duze ryby karpie w przedziale 2- 20 kg
duze leszcze z prawdopodobienstwem uwieszenia malej rybki formy do metody w przedxiLe wagowym 25 35 gram rzut okolo 100 metrow. tak najszybciej moge to sprecyzowac. 20 rzeka wisla koszyk zanentowy.
[2013-12-13 15:19]

a no to przepraszam a wiec ta :
80% woda stojaca technika metoda feederowa przeznaczenie duze ryby karpie w przedziale 2- 20 kg
duze leszcze z prawdopodobienstwem uwieszenia malej rybki formy do metody w przedxiLe wagowym 25 35 gram rzut okolo 100 metrow. tak najszybciej moge to sprecyzowac. 20 rzeka wisla koszyk zanentowy.

;-)))) kolego nie da się łowić ryb 2-20 kg jedną wędką bo każda metoda i waga ryb jak zaznaczasz wymaga uzycia innego sprzęt , kija kołowrotka , żyłki haka ;-))) [2013-12-13 15:34]

zjakzurek

no i widzisz tu sie nie zgodze bo widuje takie obrazki czesto wchodza pistolety male i miski duze na feedery zdarzaja sie leszczyki i plocie i nie ma problemu z sygnalizacja brania a do tego wystarczy filmiki na yt z wysp poogladac wiec calkowicie sie nie zgadzam z Twoja teza. na anacondach czesto miewalem jednego dnia karpia 1 kg a za kilka dodzin wierzdzala 10 na tą samą kulke i to duza leszcze tez sie trafialy i to na potężna ciężką karpiowke :)
[2013-12-13 22:31]

miecz-gaz

Do łamania wędzisk trzeba mieć dar znam takie osoby. Posiadam też kije 5, 10 i 15 letnie i jakos nie miałem sposobności by je połamać oczywiście na rybie, nie na kolanie.Są wędkarze i wędkarze są tacy co nie umieją holować ryby kręcą i kręcą jak line od prania tak zwane na siłe bo mu ryba spadnie jak widzę takich to mnie telepie lub na hakerze tnie i tnie tym kijem aż mu świśnie i później mówi że ta firma to do d.....y to właściciel kija jest do, a nie sprzęt. [2014-01-05 12:39]

spines21

feeder


Autor: tomek xxx  ★  Obserwuj
Koło: Koło PZW Pocztowiec Zamość
Metody: Grunt

utworzony: 2015/04/13 20:11
  •  
  •  


Witam, 
proszę o pomoc w wyborze feederka kolegów którzy mieli z nimi do czynienia nad woda :)
z góry dziękuje 

1.Daiwa Procaster Heavy Feeder 3,90 150g

2.Trabucco Precision Carp Feeder 3,60 120 g

Będę łowił na zbiorniku zaporowym ok 1000 ha. Zależy mi na dalekich rzutach dlatego proszę o pomoc czy dobrze celuje w wędki a zależy mi na feederkach  :)

 

[2015-04-13 21:38]