Wybór feedera na wody stojące i rzeki.

/ 41 odpowiedzi / 5 zdjęć
Iras1975


..."Jaxon klepie w Chinach tani sprzęt na wschodni rynek i z wiadomych powodów ma powodzenie."...
No tak, a pozostałe firmy sprowadzają sprzęt z innej galaktyki, wyprodukowany według najnowszych technologii i z kosmicznych materiałów.
Chyba sobie zamówię jakiś taki wypasiony sprzęt. ;)


Jak cie stać to sobie zamów,a jak nie to się dalej baw jaxonami.:)które bez bajeru oferują kije z 70 mln psi za 100zł heheh:):)




Chwilowo czekam na katalog z kosmicznym sprzętem.
;) (2013/03/09 12:54)

Arca92


Ja moge polecić Mikado Ultraviolet feeder. Kupiłem za 150zl przez internet i jest naprawde b.dobry.  (2013/03/09 13:16)

pompips


Panowie wydaje mi się że kolega chciał wydać nieco ponad 100 na kijek a my tu o kijaszkach za grube setki już mówimy.


Co do średniej półki firmy mistral to się nie wypowiem gdyż w moim sklepie jest chyba ta wysoka jedynie dostępna.

Co do opisów katalogowych to jeden wielki marketing bo lepiej brzmi kij wykonany z kompozytów włókien węglowych i szklanych z przewagą tych drugich, niż kij to szklak z domieszką włókien węglowych.
Dopiero ocena organoleptyczna daje wyobrażenie o jakości kijka jak weźmiemy w łapkę machniemy pooglądamy rzucimy i pociągniemy pierwszą rybkę większą oczywiście. A pełny obraz wędziska jest zwykle w drugim sezonie jego użytkowania.
(2013/03/09 15:07)

waldi05


Myślę,żę ma początek i nie tylko mikado tryton wystarczy .Ja mam i bardzo dobrze się sprawuje podobnie jak golden lion/ lajon(nie pamiętam pisowni).Dają radę na stojących i na nurcie.Ich cena jas w granicach ok.100zł. (2013/03/10 18:20)

flowgrid1


Cześć

Obecnie rozglądam się za feederem, który planowo będzie wykorzystywany do łowienia na koszyk i metodę. Kijbędzie wykorzystywany w 80% do łowienia na wodach stojących, 20% do łowienia na wodach płynących (Wisła). Wędka powinna obsłużyć odległość rzutów w zakresie kilka metrów do 100 m. Ciężar koszyka do wyrzutu z towaremk to max. 150 g. Na wędkę będą łowione ryby spokojnego żeru o masie od 0,5 kg do maksymalnie 10 kg. Wędka powinn być sztywna. Znalazłem następujące wędki, które na forach mają dobre opinie:

Robinson Stinger feeder 3,90 m
Mikado UV Feeder 3,90 m
Jaxon Genesis Feeder 3,90 m

Która z nich Waszym zdaniem nadawałby by się najlepiej do opisanych wymagań? Niestety nie mam możliowści, aby wędki na "żywo" obejrzeć i "pomacać".


(2019/07/21 18:30)

ryukon1975


Trudno znaleźć wędzisko które będzie wystarczająco czułe by wskazywać dlikatniejsze brania na wodach stojących i zarazem być na tyle "twarde" by opierać się nurtowi rzeki tym bardziej takiej jak Wisła. Osobiście odpóściłbym sobie takie poszukiwania.
Piszesz że chcesz łowić głownie na wodach stojących więc powinieneś iść w tym kierunku. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci na takie wody kij MegaBaits Tactix 3,9 m cw 130 g. Z powodzeniem można nim łowić na wodach stojących ryby wielkości o jakich piszesz. Łowię nim też na rzekach ale znacznie ale to znacznie mniejszych jak Wisła.
https://allegro.pl/oferta/dragon-megabaits-tactix-feeder-3-90m-130g-7896989233
(2019/07/21 19:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

flowgrid1


Dzięki wielkie za propozycje. Wędka na wody stojące to jak piszesz może być MegaBaits Tactix 3,9 m cw 130 g. A która z wymienionych przeze mnie wędek nadawałaby się do łowienia na koszyk i na metodę w rzece jak Wisła? (2019/07/21 22:49)

ryukon1975


Z wędzisk które wymieniłeś znam tylko Mikado UV. Moim zdaniem zbyt delikatne na duże rzeki. Oczywiście można nim łowić na spokojniejszych miwjscówkach jednak niesie spore ograniczenia w szybszym nurcie. Jego największy ciężar wyrzutowy to chyba 120 g, trochę mało. Na rzekę potrzebny jest kij zaprojektowany typowo pod rzeki, link do takiego kija niżej.
https://allegro.pl/oferta/dragon-mega-baits-black-shadow-feeder-3-90m-150g-7871312700


Można też iść całkiem ostro i kupić feeder o cw 200-220 g. (2019/07/22 04:59)

erykom


T FORCE Special Feeder uzywam od wielu wielu lat i nigdy mnie nie zawiodla (2019/07/24 21:53)

Jakub Woś


Cześć

Obecnie rozglądam się za feederem, który planowo będzie wykorzystywany do łowienia na koszyk i metodę. KijÂbędzie wykorzystywany w 80% do łowienia na wodach stojących, 20% do łowienia na wodach płynących (Wisła). Wędka powinna obsłużyć odległość rzutów w zakresie kilka metrów do 100 m. Ciężar koszyka do wyrzutu z towaremk to max. 150 g. Na wędkę będą łowione ryby spokojnego żeru o masie od 0,5 kg do maksymalnie 10 kg. Wędka powinn być sztywna. Znalazłem następujące wędki, które na forach mają dobre opinie:

Robinson Stinger feeder 3,90 m
Mikado UV Feeder 3,90 m
Jaxon Genesis Feeder 3,90 m

Która z nich Waszym zdaniem nadawałby by się najlepiej do opisanych wymagań? Niestety nie mam możliowści, aby wędki na "żywo" obejrzeć i "pomacać".


Â

Wspomniany przez Ciebie Robinson Stinger Feeder to bardzo dobry kij. Ma ogromny zapas mocy. Można nim holować naprawdę wielkie sztuki. Jednak max cw to 110g. (2019/07/24 23:32)