Wybór feedera na wody stojące

/ 21 odpowiedzi
Witam!
Czytam, oglądam, dzwonię pytam to i napiszę. Mianowicie, szukam sobie wędziska typu feeder, długość 3,9m, wyrzut do 90g o szczytowej akcji. Na ten sprzęt mam przeznaczone 200zł. Po obserwacji znajomych myślę, że tej klasy wędka w 100% zaspokoi moje oczekiwania.
Przejrzałem wiele ofert, katalogów. Mam nieco mętlik w głowie. Problem jest w tym, że producenci często nie podają charakteru akcji oferowanych wędek. Szukam wędki o akcji szczytowej. Semi parabolę mam i jest dla mnie zbyt miękka /specjalnie nie powiem jaki kij/. Lubię szybkie kije i już.
Kolejną sprawą, dana firma, której wędkę kupię ma mieć oficjalne przedstawicielstwo w PL i możliwy serwis. Także Daiwa Cormoran automatycznie odpada.
Co byście polecili o takich parametrach? 
Osobiście na oku na chwilę obecną mam dwa Kongery, serie Spirado i Arcus.
Proszę o treściwe po podparte konkretami wypowiedzi. 
LukaszMag


Dziękuję, widziałem, znam, przeczytałem. Niestety nie znalazłem wśród tychże wątków nic dla siebie. Stąd moje pytanie. Staram się nie dublować nic na forum i umiem żywać wyszukiwarki, z wujkiem google.pl często pijemy wódkę. (2012/01/21 17:19)

LukaszMag


Nikt nic nie podpowie?
Na oku mam Konger Arcus i Spirado (2012/01/23 16:30)

ryukon1975


Nikt nic nie podpowie?
Na oku mam Konger Arcus i Spirado


Trudno coś podpowiedzieć.
Mam sporo feederów,dużo więcej przerobiłem w czasie swojego wędkowania.
Niestety nie spotkałem się z feederem o akcji typowo szczytowej.
Dobre feedery jakich używam mają akcje progresywną,czyli szybki kij pozwalający na pewne szybkie zacięcie jednak pod wpływem oporu większej ryby pracuje całą długością blanku. (2012/01/23 16:42)

Z mora


Zobacz sobie na tą wedkę jest dość przyzwoita tylko ciezar wyzutu wiekszy od tego co ty byś chcial


http://topfishing.istore.pl/pl,product,8250147,s.html?partner=2072

(2012/01/23 16:54)

DelTor0


Kupilem ostatnio Browning Hot Rod Carp Feeder 3.30 i ta wedka ma szczytowa akcje. Feedery Cormoran Speciland ktore mam wygladaja przy niej jak kluchy :)

http://www.szczupak.pl/produkt,4354

(2012/01/23 16:59)

marcin8501


Sprawdź coś takiegohttp://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-feeder-3-90m-c-w-40-80g-i2059231568.html Sam taką posiadam i jestem zadowolony.Trochę przekracza Twój budżet ale myślę że warto.Preferuję wędeczki raczej o parabolicznej akcji ale ta jest w sam raz.Nie jest to wybitnie szczytowa akcja ale po prostu wydaje mi się że już sztywniejsza nie może być.. I przede wszystkim jest tak jak mówi producent super jakość i chyba nie do zajechania. Używam dopiero sezon a wygląda jak nowa ze sklepu:) (2012/01/23 17:05)

LukaszMag


Dziękuję za odzew i propozycje!
Może źle się wyraziłem z tą szczytową akcją /ostatnio mam bardzo mało czasu wolnego... życie w ciągłym biegu/. Kij ma być szybki. Akcja progresywna to byłby bardzo miły bonus. Jednak nie wiem, czy w tej cenie to się zamknie.
Browning, jak to Browning- legenda. Jednak 3,3m to dla mnie ciut za mało. Lubię długie wędziska. Dodatkowo moje łowiska wymagają takich kijów.
Kwota 200zł jest dosyć elastyczna. Myślę, że można ją troszkę naciągnąć jeśli zajdzie taka potrzeba i pojawi się ciekawy kij. 
Z wędziskami Dragona nie miałem bliżej styczności. Na kołowrotkach nieco się zawiodłem. Zbyt szybko dają o sobie znać... (2012/01/23 17:18)

Z mora


jezeli to 200 zl masz elastyczne to polecam tą wedke sam jej uzywam i spisuje sie rewelacyjnie :)

http://okon.abc24.pl/default.asp?kat=69657&pro=541837

(2012/01/23 17:26)

DelTor0


Dziękuję za odzew i propozycje!
Może źle się wyraziłem z tą szczytową akcją /ostatnio mam bardzo mało czasu wolnego... życie w ciągłym biegu/. Kij ma być szybki. Akcja progresywna to byłby bardzo miły bonus. Jednak nie wiem, czy w tej cenie to się zamknie.
Browning, jak to Browning- legenda. Jednak 3,3m to dla mnie ciut za mało. Lubię długie wędziska. Dodatkowo moje łowiska wymagają takich kijów.
Kwota 200zł jest dosyć elastyczna. Myślę, że można ją troszkę naciągnąć jeśli zajdzie taka potrzeba i pojawi się ciekawy kij. 
Z wędziskami Dragona nie miałem bliżej styczności. Na kołowrotkach nieco się zawiodłem. Zbyt szybko dają o sobie znać...



Co do Browninga i serii HOT ROD to jest jeszcze model 3.60. W innych seriach sa wedki do 4.5m ale i kasa troche inna :D

Ja akurat potrzebowalem wedki krotkiej i sztywnej, dlatego 3.30.


(2012/01/23 17:27)

marcin8501


Powiem szczerze że posiadam teraz trzy wędki dragona(feeder,spinn i na lód) i lepiej nie mogłem wybrać.Jakość wędek jest ponadprzeciętna w swoich klasach cenowych.Kołowrotków nigdy nie używałem więc nie mam zdania.Ale wybór i tak należy do Ciebie;D (2012/01/23 17:35)

LukaszMag


Dzięki raz jeszcze! Rozpatrzę na spokojnie ofertę Dragona. Może faktycznie warto... Popatrzę co jest dostępne u mnie na miejscu żebym mógł wziąć kij w rękę.
Wspomnianego wyżej Arcusa i Spirado brzydko mówiąc macałem i wstępnie by mi odpowiadały /z naciskiem chyba na Arcusa/. Jednak chciałem też poczytać co mają do powiedzenia inni. Na forum nic ciekawego nie znalazłem. Większość wątków jest o feederach typowo rzecznych.  (2012/01/23 17:39)

Z mora


żuć okiem jeszcze na tego kongera, z niego taz mam pocieche na zece jezioze i stawach


http://tarpon.istore.pl/pl/konger-impact-special-feeder-360-120.html

(2012/01/23 17:49)

LukaszMag


Sprawdź coś takiegohttp://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-feeder-3-90m-c-w-40-80g-i2059231568.html Sam taką posiadam i jestem zadowolony.Trochę przekracza Twój budżet ale myślę że warto.Preferuję wędeczki raczej o parabolicznej akcji ale ta jest w sam raz.Nie jest to wybitnie szczytowa akcja ale po prostu wydaje mi się że już sztywniejsza nie może być.. I przede wszystkim jest tak jak mówi producent super jakość i chyba nie do zajechania. Używam dopiero sezon a wygląda jak nowa ze sklepu:)






Ile płaciłeś za to wędzisko? Zrobiłem krótkie rozeznanie i widzę rozstrzał od ok. 240zł do prawie 300zł.  (2012/01/24 20:33)

LukaszMag


Ok. 
Na chwilę obecną mam na podium trzy kije:
-Browning Ambition Feeder-Mistrall Olympic Feeder-Konger Arcus Feeder
Podobna cena wszystkich trzech. Chciałbym wybrać teoretycznie najlepszy. 
Browning- tu nie mam w sumie pytań. Minusem jest, że w Białymstoku nikt tą firmą nie handluje. Pozostają e-zakupy :)
Mistrall, z ich kołowrotków jestem naprawdę zadowolony. Dziś chciałem obejrzeć kilka feederów tej firmy to jak na złość gość zachorował i siedzi na L4. Sklep zamknięty... Czy ktoś zna ten model feedera i jest w stanie coś mądrego napisać o jego pracy, ugięciu jakości?
Konger, Arcus wydaje się być dobrym i konkurencyjnym modelem. Węgiel, dobra akcja kija. Jednak czy nie korzystniej będzie któryś z wyżej wymienionych? Plus na to, że kupię w dobrej cenie w Białymstoku. Serwis etc. na miejscu.
Co myślicie? Proszę o konkretne wypowiedzi! (2012/01/25 17:50)

Przemo-77


Proponuje obejrzeć feeder Robinson Diplomat Power Feeder. (2012/01/25 18:01)

DelTor0


Ok. 
Na chwilę obecną mam na podium trzy kije:
-Browning Ambition Feeder-Mistrall Olympic Feeder-Konger Arcus Feeder
Podobna cena wszystkich trzech. Chciałbym wybrać teoretycznie najlepszy. 
Browning- tu nie mam w sumie pytań. Minusem jest, że w Białymstoku nikt tą firmą nie handluje. Pozostają e-zakupy :)
Mistrall, z ich kołowrotków jestem naprawdę zadowolony. Dziś chciałem obejrzeć kilka feederów tej firmy to jak na złość gość zachorował i siedzi na L4. Sklep zamknięty... Czy ktoś zna ten model feedera i jest w stanie coś mądrego napisać o jego pracy, ugięciu jakości?
Konger, Arcus wydaje się być dobrym i konkurencyjnym modelem. Węgiel, dobra akcja kija. Jednak czy nie korzystniej będzie któryś z wyżej wymienionych? Plus na to, że kupię w dobrej cenie w Białymstoku. Serwis etc. na miejscu.
Co myślicie? Proszę o konkretne wypowiedzi!





Co do Browninga to  tez lepiej obejrzec szczegolnie jak szukasz sztywnej wedki, niektore ich modele sa troche kluchowate (podobno angole takie lubia;))

(2012/01/25 18:11)

LukaszMag


Proponuje obejrzeć feeder Robinson Diplomat Power Feeder.
Robinsony mają często nieciekawą opinię. Rozmawiałem z wieloma osobami i niestety firma się zepsuła. Myślę, że można porównać ich do Jaxona. Starają się, ale im nie wychodzi. Jednak dzięki za propozycję! Dziś z resztą oglądałem 2 feedery z tej stajni.
(2012/01/25 22:09)

LukaszMag



Co do Browninga to  tez lepiej obejrzec szczegolnie jak szukasz sztywnej wedki, niektore ich modele sa troche kluchowate (podobno angole takie lubia;))











Ambition ma być właśnie taki jakiego szukam. Obawiam się, że w Białymstoku ciężko będzie go zmacać... Stąd próbuję szukać pomocy tu na forum :) (2012/01/25 22:11)

LukaszMag


Witam!
Ostatecznie zdecydowałem się na Mikado Tachibana Heavy Feeder z cw do 120g. Kij ma zapas mocy i naprawdę fajny wybór szczytówek w komplecie 5szt. Mogłem go obejrzeć co jest bardzo na plus. To jednak podstawa przy wyborze wędziska... Pozostałych wędek praktycznie nie znam, może poza Kongerem. Browning po rozmowie z dealerem okazał się typową parabolą co automatycznie go zdyskwalifikowało. Mistrall, bardzo niewiele opinii, z braku kija w sklepie nie mogłem go bliżej poznać. 
Wybrałem mocniejszy model niż zamierzałem. Po konsultacjach wydaje się bardziej uniwersalny. Zazwyczaj łowię na wodach stojących jednak rzeki w moim regionie są dominującą wodą. Stąd i tam czasami bywam.
Powiem szczerze, że wybór był naprawdę trudny. Obecnie podobnych wędzisk na rynku jest dużo. Tak czy siak, przed kupnem wędkę trzeba zobaczyć, dotknąć, machnąć... To jest podstawa! (2012/01/27 16:01)

arto


witam odświerzam temat, szukam wędki o podobnych parametrach jak kolega,o ciężarze wyrzutu do 120g,ale do sumy 200zł wybór jest ograniczony. Przewijają się firmy Mikado,Robinson,Jaxon,Konger, może macie jakieś propozycje ? (2014/03/14 21:17)