Wybór feedera-propozycje i opinie

/ 13 odpowiedzi
Interesuje mnie feeder 3,6 m - 3,9 m .  Będę łowił raczej na spokojnych łowiskach jak jeziora . Nastawiam się na łapanie leszczy na łowisku trafiają się nawet okazy do 5 kg. Zastanawiam się nad kupnem   Daiwa Windcast Heavy Feeder 390/150 g . Interesuje mnie mocna wędka ale również dająca przyjemność z łapania mniejszych okazów bo tych będzie pewnie więcej. Zastanawiam się jak na takiej wędce będzie zauważalne branie mniejszych ryb. Do tej wędki zastanawiam się nad kołowrotkiem DAIWA CROSSCAST BR 4500LDA lub DAIWA REGAL-Z BR 5000 ,  DAIWA EXCELER-S 4000. Proszę o wasze opinie  lub polecenie mi jakiegoś innego zestawu. Z góry dziękuje za pomoc.
haja

Wejdż obie na  https://www.youtube.com/watch?v=4aNAcr2rT3A  - zobaczysz jak goście łowią na te wędziska.
Ja łowię na Daiwa Aqualite - tutaj jest hol karpia na to wędzisko :)https://www.youtube.com/watch?v=e3eabEhY47A
Heavy feeder jest droższy od Aqualite , a jeżeli zachowuje się podobnie, to ja bym się długo nad zakupem nie zastanawiał
(2014/05/02 08:08)

użytkownik102837

Interesuje mnie feeder 3,6 m - 3,9 m .  Będę łowił raczej na spokojnych łowiskach jak jeziora . Nastawiam się na łapanie leszczy na łowisku trafiają się nawet okazy do 5 kg. Zastanawiam się nad kupnem   Daiwa Windcast Heavy Feeder 390/150 g . Interesuje mnie mocna wędka ale również dająca przyjemność z łapania mniejszych okazów bo tych będzie pewnie więcej. Zastanawiam się jak na takiej wędce będzie zauważalne branie mniejszych ryb. Do tej wędki zastanawiam się nad kołowrotkiem DAIWA CROSSCAST BR 4500LDA lub DAIWA REGAL-Z BR 5000 ,  DAIWA EXCELER-S 4000. Proszę o wasze opinie  lub polecenie mi jakiegoś innego zestawu. Z góry dziękuje za pomoc.

Co do feederka na jezioro odradzam ci kij z wyrzutem 150g, według mnie optymalne cw na twoje łowisko to 80 -90g (wiadomo na jeziorze nie można stosować zbyt lekkich kijów ponieważ często nasz zestaw trzeba posłać na duże odległości). Jeśli twoje łowisko jest zarośnięte to wybierz kij o długości 3,6m ale jeśli masz możliwość na łowienie z otwartej powierzchni to polecam kij o długości 3,9m. Co do konkretnych modeli to podaj kwotę jaką masz do przeznaczenia i na pewno ktoś pomoże :) (2014/05/02 08:53)

wodnikszowarek

na wędkę mogę przeznaczyć około 500zł i na kołowrotek również około 500 zł (2014/05/02 22:20)

użytkownik102837

na wędkę mogę przeznaczyć około 500zł i na kołowrotek również około 500 zł

O kurcze jeśli chodzi o cenne na sprzęt gruntowy to ładna sumka, ja za taką cenę kupuje tylko wędki spławikowe które muszą być dobrej klasy. A co do zestawu to jak będę miał czas coś podpowiem i zasugeruje moje propozycje.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/02 23:06)

gnusmas

moim skromnym zdaniem kija trzeba wziasc do reki ,sprawdz w sklepie  a dopiero zamow na allegro ,za tysiaka mozna kupic dobry zestaw ,kołowrotek proponuje ryobi zauber 4000,kupilem ostatnio i jestem bardzo zadowolony sa tez zaubery cf tylko raczka nie jest składana ,i na allegro daja nie wszyscy oczywisccie szpule zapas  (2014/05/03 04:50)

gnusmas

a kijaszek proponuje mikado ultraviolet taki dwa w jednym 330-390 bardzo fajny i lekki kijek 

mam dwa i jestem zadowolony ,a te daiwy kwestia gustu dla mnie za miekki

(2014/05/03 04:56)

gnusmas

troche mnie wkurz ze wiekszosc wedkarzy uwaza ze feeder to sprzet niewazny ,a wywalaja tysiaki na spiny kołowrotki i łowia okonki i jaziki ,na federa tez sie łowi duze ryby i precyzyjny hamulec tez jest wazny jak przy kazdej metodzie ,ja łowie cienko i sprzet musi byc w miare dobry a nie tyczka do grochu  (2014/05/03 05:03)

wodnikszowarek

czyli co te Daiwy są miętkie osobiście osobiście wole twardsze  (2014/05/16 10:06)

berthold

a kijaszek proponuje mikado ultraviolet taki dwa w jednym 330-390 bardzo fajny i lekki kijek 

mam dwa i jestem zadowolony ,a te daiwy kwestia gustu dla mnie za miekki

ja też z całego serca polecam te mikado mam takie dwie sztuki od miesiąca i kilkanaście karpi już zaliczyłem nieduże takie od 42-49 cm ale widać że mają duży zapas na większe sztuki i jak wolisz na stawie to 330 cm jak więcej to dokładasz kawałek i masz 390 cm super sprawa i do tego 5 szczytówek tak że nawet uklejki szarpią tak jak brzany hehe , fajna szczytowa akcja ,kołowrotek to kwestia upodobań byle nie za duży ja aktualnie mam browningi 40-ki i widać że za duże ,będe zmieniał na jakieś mniejsze (2014/05/16 11:06)

gucek6

Mikado Golden Bay feeder a kołowrotek to, Okuma Travertine FD 40 Baitfeeder .Sam mam dwa takie zestawy i polecam Ci je. Opinie o tym sprzecie są bardzo pozytywne i cena jest naprawde spoko.

(2014/05/16 18:28)

pablo-85

polecam ten kijek http://allegro.pl/wedka-wegl-trython-feeder-390-100-mikado-gratisy-i4167174376.html, posiada 3 wymienne szczytówki, dzięki czemu duże jak i drobne rybki świetnie się łowi (2014/05/18 14:37)

pawciobra

Shimano beastmaster lub ew. speedmaster. (2015/04/08 13:16)