Wybór echosondy

/ 3 odpowiedzi
Noszę się z zamiarem zakupu nowej echosondy, do tej pory mam Garmina GPSMap 521S, lecz technologie obrazowania tak poszły do przodu, że mój Garmin stał się nieco archaiczny. W śród bogactwa echosond, moją uwagę zwróciły dwa modele, a mianowicie Lowrance HDS 7 Live, oraz HumminbirdHumminbird HELIX 9 CHIRP MEGA SI+ GPS G3N. Mimo różnicy w wielkości matrycy, urządzenia te są w podobnej cenie. Interesuje mnie w dużej mierze tworzenie własnych map na rynnowych, dość głębokich jeziorach Pojezierza Lubuskiego. Jestem amatorem spinningu i gonię głównie za dużymi okoniami. Ogromna prośba do kolegów, którzy mają wiedzę, o pomoc w wyborze. Za każdą sugestię, uwagę, poradę, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, Krzychu
MariuszKa1


Witaj, zwróć uwagę na Raymarine ELEMENT 7" lub 9", szczególnie na sposób obrazowania 3D i możliwość obracania obrazu, dla mnie to rewelacja. (2019/02/20 20:49)

stan56


Jestem posiadaczem Element9. To moje czwarte echo, tak więc co nieco wiem w temacie echosond. Poprzednio miałem Garmin7SV i nie byłem zadowolony, miałem wrażenie że procesor tam zastosowany był z minionej epoki. Po długim namyśle wybór padł na Element. Wydawał się nowoczesny, 3D, mapy i standardowe bajery. Obejrzałem i przeczytałem wszystko co się dało. I tak: 3D jest i jest to fajne ale dobrze użytkowe w granicach głębokości 4-7 metrów. Poniżej obraz się kurczy a na płytkim nic nie widać. Tworzenie map: działa ale trochę dziwnie. Wyobraźcie sobie - narysowało Wam podwodną główkę, zawracacie żeby się ustawić ale główka zostaje przerysowana, napływacie z innej strony i główka znika. Pytanie jest jaka jest prawda, co tam naprawdę jest. Drugi kłopot to znikanie pomiaru głębokości - podstawowa funkcja, prawda?. Dzieje się ni z gruszki ni.. W tym momencie przestaje rysować mapę. Serwis rozkłąda ręce, 2x wysyłałem. Mam takie wrażenie że nie radzi sobie z dnem skalistym bo pomiar znika zawsze (mam takie miejsce) ale na innym dnie też się to zdarza. Poza tymi "niuansami" SUPER. Aha, zarejestrowałem się na Raymarine ale nie wiem co mi to dało. Firma jest odgrodzona od świata wysokim płotem, zero możliwości kontaktu. Pozdrawiam (2021/05/14 07:34)