Wszyscy forumowicze - co to ma być?

/ 32 odpowiedzi
rafal1509


Kolego "kazik" to nie wędka elektryczna, ona nie ma takiego zasięgu i mocy. Miałem okazję obejrzeć kiedyś takie urządzenie w akcji na stawie hodowlanym. (2011/02/25 07:11)

ryukon1975


Kol.rafal1509 bo ty widziałeś taką polską a może nawet chińską podróbę.W USA jak amerykański wędkarz włoży taką wędkę do Atlantyku to po jego drugiej stronie na francuski brzeg ryby wyskakują.Bo tam wszystko jest amerykańskie i wędki i prąd. (2011/02/25 10:37)

edyta35


Szanowny Kolego Martin -86 proszę bez nerwów. Nie jest to pierwsza informacja w sprawie "Karpia azjatyckiego w USA". Na obecną chwilę co najmniej pięć stanów ameryki boryka się z tym problemem, jezioro Michigen stroi u progu degradacji przez tą rybę, z tego co ostatnio wyczytałem rząd prezydenta Obamy zamierza wydać około 80 mln dolarów na walkę z tą plagą. Samo zachowanie ryb jest spowodowane ich pobudzeniem impulsem elektrycznym. Myślę, że więcej inormacji z pierwszej ręki uzyskamy w materiałach http://www.carpteamsport.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=557:caa-prawda-o-karpiu-w-usa&catid=37:piorem-karpia.

 No i tyle rewelacji na powyższy temat.


O jak miło poczytać coś inteligentnego ! brawo marek-debicki.

(2011/02/25 20:54)

780528


Oglądałem też ten program ,ale wina leży po stonie amerykańców sprowadzili sobie gatunek obcy do wód w celach likwidacji glonów itp .A rybki tak się rozprzestrzeniły i wyparły rodzime gatunki ,ze nie dają sobie teraz rady. I takie zdarzenia nie dotycza tylko ryb ale tez innych gatunków zwierząt, które rozpleniły się w stanach w niekontrolowany sposób i teraz mają z tym problem jak to zwalczać aby nie wyginęły rodzime gatunki. (2011/02/25 21:47)

Artur z Ketrzyna


Oglądałem też ten program ,ale wina leży po stonie amerykańców sprowadzili sobie gatunek obcy do wód w celach likwidacji glonów itp .A rybki tak się rozprzestrzeniły i wyparły rodzime gatunki ,ze nie dają sobie teraz rady. I takie zdarzenia nie dotycza tylko ryb ale tez innych gatunków zwierząt, które rozpleniły się w stanach w niekontrolowany sposób i teraz mają z tym problem jak to zwalczać aby nie wyginęły rodzime gatunki.

Potraktujcie to jako przestrogę. Bo u nas też takie Rybki władze PZW wpuszczają do naszych zbiorników. Tołpyga jest tak trudną rybą do złowienia na wędkę że wyłapać ją jest trudno, a w wodzie sieje spustoszenie jak apokalipsa. Nie tylko Tołpyga jest zagrożeniem dla naszych wód, ale też sumik karłowaty i karp też, choć ten ostatni najmniej. To i tak powinno się patrzeć w przyszłość i brać lekcję ze szkód jakich doznali nasi sąsiedzi, bo jak ten incydent zajdzie za daleko (a już mało brakuje) to już będzie za późno i nikomu nie będzie do śmiechu, kpin i żartów. (2011/02/25 22:14)

adamoski


Potraktujcie to jako przestrogę. Bo u nas też takie Rybki władze PZW wpuszczają do naszych zbiorników. Tołpyga jest tak trudną rybą do złowienia na wędkę że wyłapać ją jest trudno, a w wodzie sieje spustoszenie jak apokalipsa. Nie tylko Tołpyga jest zagrożeniem dla naszych wód, ale też sumik karłowaty i karp też, choć ten ostatni najmniej. To i tak powinno się patrzeć w przyszłość i brać lekcję ze szkód jakich doznali nasi sąsiedzi, bo jak ten incydent zajdzie za daleko (a już mało brakuje) to już będzie za późno i nikomu nie będzie do śmiechu, kpin i żartów.Według wikipedi : Topołyga nie rozmnaża się w warunkach naturalnych w Polsce. 


W stanach są nawet zawody gdzie topołygę kijami bejsbolowymi tłuką z łódek , tak upolowane ryby przerabiane są na karmę dla zwierząt. W przeciągu godziny łowią tak 400 kg.  

(2011/02/25 23:23)