Wszyscy forumowicze - co to ma być?

/ 32 odpowiedzi
modesty wand

Całe szczęście ze to nie w Polasce. (2011/02/24 19:07)

pstrag222

fajnie tak poogladac kłusoli w necie. a młodziesz sie na patrzy i uczy? (2011/02/24 19:09)

mienta

tak grubasy ze stanów złajdaczonych wabią tołpygi które są plagą u nich  (2011/02/24 19:10)

Manolo8

Z rok temu kolega przysłał mi ten film na youtube, to jest podobno efekt żerowania drapieżników pobudzonych światłem w jakiejś rzece w Brazylii, ryby wpadły w panikę. (2011/02/24 19:15)

martin-86

kolego a co ta polska młodzież ma się uczyć ??? każdy podąży taką drogą jaką zechce... w stanach robi się w ten sposób naprzykład, a nasza młodziez nauczy się po polsku rozstawiać siatki od wójka czy kolegi i tego nie zahamujesz... (film nie do nauki !!!) Ten filmik jest jako ciekawoska na forum dla wszystkich bo ja osobiście widze coś takiego pierwszy raz... (2011/02/24 19:21)

pstrag222

you tube jest ogolno dostepne. internet to ogromna bron a dzisiejsza młodziesz czerpie z niego garsciami. a to na filmie to prosta metoda kłusownicza. zwabianie ryby swiatłem (2011/02/24 19:43)

passat

że ktoś coś zamieszcza to nie oznacza ,ze ma od razu papugować tym bardzie jest to nie możliwe gdyż w polsce (na razie ) ryby nie wskakują do łódki XD heh dla tego nie rozumiem twojego ździwienia.... w polsce nawet niema ryb więc to nam nie grozi.... (2011/02/24 19:45)

Dudzis

Panowie nie ma co panikować !!! to jest tołpyga biała która kilka lat temu podczas powodzi wydostała się do rzek i teraz zagraża rodzimym rybom w stanach.nie skaczą do światła tylko to sposób ucieczki(płoszy je silnik) . było ostatnio na nat.geografic. ,,polowanie na wodne potwory''  ,u nich to jest plaga,tak samo jak w Australii karp,ale nas to na szczęście nie dotyczy .Połamania (2011/02/24 19:49)

pstrag222

że ktoś coś zamieszcza to nie oznacza ,ze ma od razu papugować tym bardzie jest to nie możliwe gdyż w polsce (na razie ) ryby nie wskakują do łódki XD heh dla tego nie rozumiem twojego ździwienia.... w polsce nawet niema ryb więc to nam nie grozi....

jakiego zdziwienia????? do łodkie nie wskakuja ale siecia pozbieraja raz dwa rybki zwabione swiatłem. u ciebie moze ryb nie ma ja tam nie narzekam (2011/02/24 19:50)

użytkownik54189

Panowie nie ma co panikować !!! to jest tołpyga biała która kilka lat temu podczas powodzi wydostała się do rzek i teraz zagraża rodzimym rybom w stanach.nie skaczą do światła tylko to sposób ucieczki(płoszy je silnik) . było ostatnio na nat.geografic. ,,polowanie na wodne potwory''  ,u nich to jest plaga,tak samo jak w Australii karp,ale nas to na szczęście nie dotyczy .Połamania

Zgadzam się :) widziałem ten program :) (2011/02/24 20:07)

GRZENIO75

"Stany ,stany...hajowa jazda..zjednoczonych łopot flag!Ameryka,gwiaździsty sztandar czujesz klimat!? NA PEWNO TAK...."-Z.STASZCZYK           ZBIERANINA TAKICH WŁAŚNIE SZMACIARZY (2011/02/24 20:27)

rafall

Na filmiku widac że to sprawia im ogromną frajde ja bym mu tez  tak w ryja zaświecił i jeszcze w pape walnął ..... ehh (2011/02/24 20:28)

elszczupako

A co to ma wspólnego z wędkarstwem spiningowym to nie ten dział chyba ?żeby u nas było tyle ryb  (2011/02/24 20:42)

edyta35

Panowie nie ma co panikować !!! to jest tołpyga biała która kilka lat temu podczas powodzi wydostała się do rzek i teraz zagraża rodzimym rybom w stanach.nie skaczą do światła tylko to sposób ucieczki(płoszy je silnik) . było ostatnio na nat.geografic. ,,polowanie na wodne potwory''  ,u nich to jest plaga,tak samo jak w Australii karp,ale nas to na szczęście nie dotyczy .Połamania

Zgadzam się :) widziałem ten program :)

Ja też oglądałam ten program na TV i te tołpygi to jest prawdziwa plaga.

(2011/02/24 20:44)

ryukon1975

Oni mają plagę tołpyg,my plagę pseudowędkarzy którzy chyba tylko słonecznic nie przerabiają na kotlety.Ja bym już wiedział jak ustabilizować sytuację w wodach USA i na brzegach RP.:) (2011/02/24 20:58)

rafal1509

Również oglądałem ten program. Te ryby to skutek naruszenia równowagi w przyrodzie przez człowieka. (2011/02/24 21:02)

niutek40

Co sądzicie o czymś takim ?? co to wogóle jest ??? czy to jest normalne ?? są na to jakies paragrafy ?? Co to ku...wa jest ?????????????---- filmik poniżej...

http://www.youtube.com/watch?v=IEKFITWd6-k

"PZW Tak się łowi ryby"nie wiedzialem ,że PZW sięga aż za ocean!! kurna ludzie to są tołpygi , wyskakiwały nie dlatego ,że było światło ,ale to raczej te rybki poczęstowano prądem którego nie było widać . (2011/02/24 21:10)

niutek40

Również oglądałem ten program. Te ryby to skutek naruszenia równowagi w przyrodzie przez człowieka.

Ja też to oglądałem i wiem co pisze .!!!!

(2011/02/24 21:14)

rafal1509

niutek40 te ryby wyskakują z wody bo jest ich tak wiele że nie mają gdzie uciekać płoszone dźwiękiem silnika lub uderzeniami o łódkę. (2011/02/24 21:24)

ryukon1975

Oni mają plagę tołpyg,my plagę pseudowędkarzy którzy chyba tylko słonecznic nie przerabiają na kotlety.Ja bym już wiedział jak ustabilizować sytuację w wodach USA i na brzegach RP.:)           Złapany na kłusownictwie w Polsce zostaje skazany na 3-miesięczne łowienie tołpyg w USA,łowi codziennie od 6.00 do 22.00.Ma 3 przerwy po 20 minut na śniadanie,obiad i kolację które to posiłki stanowią oczywiście tylko złowione przez niego ryby bez żadnych ograniczeń ile zeżre przecież je lubi.:)Po powrocie do kraju długo,długo nie pójdzie nad wodę a jak zobaczy rybę na talerzu ...........:) (2011/02/24 21:36)

Maximo

@hefeed8 o mało przy czytaniu z fotela nie spadłem. Dawno się tak nie pośmiałem. Naprawdę dobry pomysł i myślę ze byłby skuteczny. (2011/02/24 21:43)

karoltsu1

& HEFEED 8.
Koszt podróży takiego delikwenta do USA, wliczony na poczet kary za wykroczenie oczywiście. (2011/02/24 21:45)

martin-86

Hefeed8- ujął to znakomicie i z wielką dawką poczucia humoru :) co jest bardzo pozytywne na tym forum :) A tak wogóle moi drodzy i tak wiemy że nagranie takiego filmiku w polsce to i tak nie możliwe choćby nie wiem jak kłósownicy sie starali to i tak im nie wyjdzie :) (2011/02/24 21:57)

marek-debicki

Szanowny Kolego Martin -86 proszę bez nerwów. Nie jest to pierwsza informacja w sprawie "Karpia azjatyckiego w USA". Na obecną chwilę co najmniej pięć stanów ameryki boryka się z tym problemem, jezioro Michigen stroi u progu degradacji przez tą rybę, z tego co ostatnio wyczytałem rząd prezydenta Obamy zamierza wydać około 80 mln dolarów na walkę z tą plagą. Samo zachowanie ryb jest spowodowane ich pobudzeniem impulsem elektrycznym. Myślę, że więcej inormacji z pierwszej ręki uzyskamy w materiałach http://www.carpteamsport.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=557:caa-prawda-o-karpiu-w-usa&catid=37:piorem-karpia.

No i tyle rewelacji na powyższy temat.

(2011/02/24 22:10)