wszedzie jest brudno!!!!!

/ 11 odpowiedzi
jest nas tu tak wielu!!!lowimy ryby bo to nasze hobby!,odpoczywamy nad woda!na lonie natury!!! a jednak dziwi mnie ze az tak wielu wedkarzy zostawia po sobie smieci ,pety i inne!mysle ze gdyby takiemu zakazano polowu na rok to by sie nauczyl!!!!.pomyslcie nad tym bo niebawem nie bedziecie miec gdzie sie rozlozyc na rybach.mirek.
KYLON

Bardzo dobre rozumowanie.Ja jestem z okrgu Piotrkw Tryb. konkretnie z Opoczna,byem w tym roku na zb.Drzewica,Miedzna Mur i u nas na zb. w Opocznie.Mona powiedzie,e jest totalny syf.Wiem jak by to byo z tym karaniem kady powie,e to nie jego mieci,albo by trzeb by byo si jeszcze bi.No i oczywicie zarzdy robi akcje sprztania tylko,e frekwencja kiepciutka-tylko zarzd i tak jest od wielu-wielu lat.Na dzie dzisiejszy nie mam pojcia jak to zmieni,a problem jest naprawd bardzo duy.moe jakie pomysy.Pozdrawiam (2009/03/30 07:43)

u?ytkownik8030

Najgorsze jest to, e wikszo tego syfu robia sami wdkarze. Gadalimy juz o tym. Niestety, takich jak ja dinozaurw, ktrzy ten syf zbieraj, pal, wo do domowego mietnika, zazwyczaj sie wymiewa. A powtarzam, e nic mnie nie boli posprztanie owiska zanim rozo sprzt. Pozdro dla kumatych. (2009/03/30 14:03)

radoslawcz

kolega wczeniej napisa "ktrzy ten syf zbieraj, pal, wo do domowego mietnika, zazwyczaj si wymiewa...". Spotkaem si ju z tym, 100 % zgodnoci. Moe kiedy ludzie zrozumiej, o co tak naprawd chodzi... a ten ich miech to chyba reakcja na "podziw" lub "ukrycie swojego bdu..." no c oby wkrtce si to zmienio... pozdrawiam.. (2009/03/30 14:08)

krzkwi5

TAK ALE JEST W TYM MAY MYK SPORO TAKICH SMIECIARZY TO OLEWA BO OWI BEZ ZEZWOLE TO TAKI DELIKWENT MOE JAK BY DOSTA MANDAT 150 ZETA TO BY SI ZASTANOWI (2009/03/30 14:14)

radoslawcz

s te i osoby zezwoleniami, ktre tak postpuj... co do mandatw ? by moe surowsza kara bya by bardziej odpowiednia... no c .... (2009/03/30 14:31)

FanAtyk

Zgadzam si z ghostmirem i gratuluj postawy. A co do samego tematu to nie wiem czy jest sens tworzy kolejny taki. Potrzebna jest ch czowieka by utrzymywa owisko w czystoci no i wychowanie wyniesione z domu. To ta sama liga ludzi co rzucaj papierki czy inne rzeczy za siebie, pomimo e 10 metrw dalej maj mietnik. Kwestia wychowania i kultury - tego niestety wielu ludziom brak. Kady myli e jak nie on co rzuci to rzuci inny i i tak bdzie syf. Najgorsze mylenie ludzkie. A gdyby kady czowiek tak myla to utonlibymy w mieciach... Pozdrawiam (2009/03/30 15:00)

u?ytkownik10172

FanAtyk - wita racja. Kto nie ma kultury osobistej ten nie wyrzuci papierka do kosza (nawet jak by takowy znajdowa si w pobliu), tylko obok! I ci ludzie nie zrozumiej, e nie chodzi o to, e naganne jest tylko wyrzucenie starej lodwki, czy opony, ale nawet zwyskego peta, czy pudeka po woblerze. Postawa GHOSTMIRA jest w tej kwesti wzorowa, ale jake niespotykana. (2009/03/30 15:19)

u?ytkownik8030

A c to za bl spali kilka workw i papierkw oraz pudeek po robakach, a kilka puszek metalowych zakopa kawaek dalej lub zabra wraz ze szkem do domu? To nie uwacza godnoci ani nie sprawia e czuj si niedowartociowany, wrcz przeciwnie. Mam rado z tego, e jestem czowiekiem a nie wini. Ju o tym mwiem kiedy, ale powtrz.
Najprostsza metoda na gnoja to taka rozmowa:
-Witam panie kolego. Takie piekne miejsce, a patrz pan jacy ludzie s. Przedwczoraj tu byem, posprztaem w koo i znowu jaka winia napaskudzia. Panu sie dobrze wdkuje na takim wysypisku? Jak pragn zdrowia ludziska sumienia nie maj.
Wtakiej sytuacji zazwyczaj go przyznaje mi racj, e ludzie to winie, ale katem oka zauwaam, e sie jako dziwnie czerwieni. I wiecie co sie dzieje dalej?
Go ma wiadomo, e kawaek dalej ja siedz i gdy sie pakuje do domu w 90% przypadkw sprzta po sobie owisko. To jedyna skuteczna metoda ktr i wam polecam. (2009/03/30 15:42)

u?ytkownik10172

Jakie trzeba mie podejcie do wdkarstwa, do ycia, eby czowiekowi nie przeszkadzao przebywanie przez kilka godzin w syfie?! (2009/03/30 15:46)

u?ytkownik8030

powiedzia bym Ci, ale si boj, bo kapusie czuwaj. (2009/03/30 15:54)

primerap101996

Zgadzam sie odwieczny zawsze powracajcy problem - mieci. Wikszo wdkarzy zabiera ze sob swoje i nie swoje mieci, ale zdarzaj si i powani na wygld panowie co pozostawiaj po sobie duy baagan, zgadzam si e pewne nawyki wynosimy z domu niestety nie zawsze te pozytywne, w miejscach o duej presji sprawa mieci wyglda bardzo smutno, to duy problem, jestem rwnie za czstszymi kontrolami i wikszymi karami, warto nieraz zwrci komu uwag cho nieraz moe to by ryzykowne, bo kilku podchmielonych pseudo wdkarzy moe by niebezpiecznych, bezwzgldnie pozostawiajmy po sobie czyste owiska i nagminnie pitnujmy tych co nie potrafi tego uszanowa, miecc i zanieczyszczajc. Pozdrawiam (2009/03/30 15:57)