wszedzie jest brudno!!!!!

/ 11 odpowiedzi
jest nas tu tak wielu!!!lowimy ryby bo to nasze hobby!,odpoczywamy nad woda!na lonie natury!!! a jednak dziwi mnie ze az tak wielu wedkarzy zostawia po sobie smieci ,pety i inne!mysle ze gdyby takiemu zakazano polowu na rok to by sie nauczyl!!!!.pomyslcie nad tym bo niebawem nie bedziecie miec gdzie sie rozlozyc na rybach.mirek.
KYLON


Bardzo dobre rozumowanie.Ja jestem z okrêgu Piotrków Tryb. konkretnie z Opoczna,by³em w tym roku na zb.Drzewica,Miedzna Mur i u nas na zb. w Opocznie.Mo¿na powiedzieæ,¿e jest totalny syf.Wiem jak by to by³o z tym karaniem ka¿dy powie,¿e to nie jego ¶mieci,albo by trzeb by by³o siê jeszcze biæ.No i oczywi¶cie zarz±dy robi± akcje sprz±tania tylko,¿e frekwencja kiep¶ciutka-tylko zarz±d i tak jest od wielu-wielu lat.Na dzieñ dzisiejszy nie mam pojêcia jak to zmieniæ,a problem jest naprawdê bardzo du¿y.mo¿e jakie¶ pomys³y.Pozdrawiam (2009/03/30 07:43)

u?ytkownik8030


Najgorsze jest to, ¿e wiêkszo¶æ tego syfu robia sami wêdkarze. Gadali¶my juz o tym. Niestety, takich jak ja dinozaurów, którzy ten syf zbieraj±, pal±, wo¿± do domowego ¶mietnika, zazwyczaj sie wy¶miewa. A powtarzam, ¿e nic mnie nie boli posprz±tanie ³owiska zanim roz³o¿ê sprzêt. Pozdro dla kumatych. (2009/03/30 14:03)

radoslawcz


kolega wcze¶niej napisa³ "którzy ten syf zbieraj±, pal±, wo¿± do domowego ¶mietnika, zazwyczaj siê wy¶miewa...". Spotka³em siê ju¿ z tym, 100 % zgodno¶ci. Mo¿e kiedy¶ ludzie zrozumiej±, o co tak naprawdê chodzi... a ten ich ¶miech to chyba reakcja na "podziw" lub "ukrycie swojego b³êdu..." no có¿ oby wkrótce siê to zmieni³o... pozdrawiam.. (2009/03/30 14:08)

krzkwi5


TAK ALE JEST W TYM MA£Y MYK SPORO TAKICH SMIECIARZY TO OLEWA BO £OWI¡ BEZ ZEZWOLEÑ TO TAKI DELIKWENT MO¯E JAK BY DOSTA£ MANDAT 150 ZETA TO BY SIÊ ZASTANOWI£ (2009/03/30 14:14)

radoslawcz


s± te¿ i osoby zezwoleniami, które tak postêpuj±... co do mandatów ? byæ mo¿e surowsza kara by³a by bardziej odpowiednia... no có¿ .... (2009/03/30 14:31)

FanAtyk


Zgadzam siê z ghostmirem i gratulujê postawy. A co do samego tematu to nie wiem czy jest sens tworzyæ kolejny taki. Potrzebna jest chêæ cz³owieka by utrzymywaæ ³owisko w czysto¶ci no i wychowanie wyniesione z domu. To ta sama liga ludzi co rzucaj± papierki czy inne rzeczy za siebie, pomimo ¿e 10 metrów dalej maj± ¶mietnik. Kwestia wychowania i kultury - tego niestety wielu ludziom brak. Ka¿dy my¶li ¿e jak nie on co¶ rzuci to rzuci inny i i tak bêdzie syf. Najgorsze my¶lenie ludzkie. A gdyby ka¿dy cz³owiek tak my¶la³ to utonêliby¶my w ¶mieciach... Pozdrawiam (2009/03/30 15:00)

u?ytkownik10172


FanAtyk - ¶wiêta racja. Kto nie ma kultury osobistej ten nie wyrzuci papierka do kosza (nawet jak by takowy znajdowa³ siê w pobli¿u), tylko obok! I ci ludzie nie zrozumiej±, ¿e nie chodzi o to, ¿e naganne jest tylko wyrzucenie starej lodówki, czy opony, ale nawet zwysk³ego peta, czy pude³ka po woblerze. Postawa GHOSTMIRA jest w tej kwesti wzorowa, ale jak¿e niespotykana. (2009/03/30 15:19)

u?ytkownik8030


A có¿ to za ból spaliæ kilka worków i papierków oraz pude³ek po robakach, a kilka puszek metalowych zakopaæ kawa³ek dalej lub zabraæ wraz ze szk³em do domu? To nie uw³acza godno¶ci ani nie sprawia ¿e czujê siê niedowarto¶ciowany, wrêcz przeciwnie. Mam rado¶æ z tego, ¿e jestem cz³owiekiem a nie ¶wini±. Ju¿ o tym mówi³em kiedy¶, ale powtórzê.
Najprostsza metoda na gnoja to taka rozmowa:
-Witam panie kolego. Takie piekne miejsce, a patrz pan jacy ludzie s±. Przedwczoraj tu by³em, posprz±ta³em w ko³o i znowu jaka¶ ¶winia napaskudzi³a. Panu sie dobrze wêdkuje na takim wysypisku? Jak pragnê zdrowia ludziska sumienia nie maj±.
Wtakiej sytuacji zazwyczaj go¶æ przyznaje mi racjê, ¿e ludzie to ¶winie, ale katem oka zauwa¿am, ¿e sie jako¶ dziwnie czerwieni. I wiecie co sie dzieje dalej?
Go¶æ ma ¶wiadomo¶æ, ¿e kawa³ek dalej ja siedzê i gdy sie pakuje do domu w 90% przypadków sprz±ta po sobie ³owisko. To jedyna skuteczna metoda któr± i wam polecam. (2009/03/30 15:42)

u?ytkownik10172


Jakie trzeba mieæ podej¶cie do wêdkarstwa, do ¿ycia, ¿eby cz³owiekowi nie przeszkadza³o przebywanie przez kilka godzin w syfie?! (2009/03/30 15:46)

u?ytkownik8030


powiedzia³ bym Ci, ale siê bojê, bo kapusie czuwaj±. (2009/03/30 15:54)

primerap101996


Zgadzam sie odwieczny zawsze powracaj±cy problem - ¶mieci. Wiêkszo¶æ wêdkarzy zabiera ze sob± swoje i nie swoje ¶mieci, ale zdarzaj± siê i powa¿ni na wygl±d panowie co pozostawiaj± po sobie du¿y ba³agan, zgadzam siê ¿e pewne nawyki wynosimy z domu niestety nie zawsze te pozytywne, w miejscach o du¿ej presji sprawa ¶mieci wygl±da bardzo smutno, to du¿y problem, jestem równie¿ za czêstszymi kontrolami i wiêkszymi karami, warto nieraz zwróciæ komu¶ uwagê choæ nieraz mo¿e to byæ ryzykowne, bo kilku podchmielonych pseudo wêdkarzy mo¿e byæ niebezpiecznych, bezwzglêdnie pozostawiajmy po sobie czyste ³owiska i nagminnie piêtnujmy tych co nie potrafi± tego uszanowaæ, ¶miec±c i zanieczyszczaj±c. Pozdrawiam (2009/03/30 15:57)