Zaloguj się do konta

Współpraca OSP z PSR lub SSR

utworzono: 2013/12/29 17:22
bartosz-morawsk

Witam mam pytanko czy istenieje podjecie jakiej kolwiek wspołpracy  OSP z straza rybacka , nasza jednostka wspolpracuje juz z wopr  posiadamy patenty sternika  niedlugo otrzymamy ludz motorowa , i mieszkamy przy odrze 
[2013-12-29 17:22]

JKarp

O chotnicza S traż P ożarna - już czytałem, że WOPR chciał czy nawet kontrolował wędkarzy na Odrze we Wrocławiu. Do tego ma chęć jeszcze OSP.
A nie mówiłem, już niedługo Pani Hania z zieleniaka zechce kontrolować wędkarzy ;-)
Nie Kolego - SSR i PSR mają zupełnie inne zadania.
JK
[2013-12-29 17:52]

Zielan

Witam mam pytanko czy istenieje podjecie jakiej kolwiek wspołpracy  OSP z straza rybacka , nasza jednostka wspolpracuje juz z wopr  posiadamy patenty sternika  niedlugo otrzymamy ludz motorowa , i mieszkamy przy odrze 

Po co? 
[2013-12-29 17:56]

ryukon1975

Współpracują. :) Stworzyłem szybko więc nie jest idealnie. :)

[2013-12-29 18:07]

Czyżby następny z wybujałym ego? Dobra, sorki. Teraz już będzie bez sarkazmów. Wy jako Ochotnicza Straż Pożarna zajmujcie się tym do czego zostaliście stworzeni, nic więcej. Od kontroli wędkarzy są inne instytucje: SSR, PSR, SL, PSŁ, SG itp. ale nie Wy. Choć jestem pełen wiary że masz dobre chęci. Z drugiej strony, ponoć piekło jest nimi wybrukowane... Dlatego jestem stanowczym przeciwnikiem dawania tego typu uprawnień jednostkom zupełnie nie przygotowanym merytorycznie do pełnienia takich obowiązków gdyż powoduje to za dużo nieporozumień.

Edit: był mały byczek:)

Pozdrawiam
[2013-12-29 21:52]

Czyżby następny z wybujałym ego? Dobra, sorki. Teraz już będzie bez sarkazmów. Wy jako Ochotnicza Straż Pożarna zajmujcie się tym do czego zostaliście stworzeni, nic więcej. Od kontroli wędkarzy są inne instytucje: SSR, PSR, SL, PSŁ, SG itp. ale nie Wy. Choć jestem pełen wiary że masz dobre chęci. Z drugiej strony, ponoć piekło jest nimi wybrukowane... Dlatego jestem stanowczym przeciwnikiem dawania tego typu uprawnień jednostkom zupełnie nie przygotowanym merytorycznie do pełnienia takich obowiązków gdyż powoduje to za dużo nieporozumień.

Pozdrawiam

Ale najgorsze w tym jest Tomaszu , że te uprawnione służby też z żadka znają regulamin i są ustawione bardziej pod nieuświadomionych wędkarzy / zwłaszcza emerytów i dzieci / od których łatwo wyegzekwować karę mandatu .

[2013-12-29 22:11]

Pozdrawiam

Ale najgorsze w tym jest Tomaszu , że te uprawnione służby też z żadka znają regulamin i są ustawione bardziej pod nieuświadomionych wędkarzy / zwłaszcza emerytów i dzieci / od których łatwo wyegzekwować karę mandatu .

Oj niestety ale masz bardzo dużo racji Erneście.
[2013-12-29 22:19]

czeslaw-korolik

Myślę,że współpraca wszystkich służb publicznych jest nie tylko możliwa,lecz wręcz konieczna dla ochrony naszych wód.Nie chodzi mi o karanie mandatami czy ingerencję w czyjeś kompetencje,lecz o przekaz informacji.WOPR,PSP,OSP są użytkownikami naszych wód i o swoich spostrzeżeniach czy podejrzeniach o kłusownictwo powinni informować odpowiednie służby (SSR, PSR,Policja)i na tym powinna polegać współpraca.
[2013-12-31 23:22]

Artur z Ketrzyna

Może współpracować. Jest coś takiego jak powiadomienie o dokonywaniu przestępstwa, lub znalezieniu rzeczy służących do przestępstwa. Możecie nawiązać też współprace po przez swoich komendantów którzy określą na czym ona będzie polegać i w jakim zakresie.Jest też coś takiego jak ujecie obywatelskie i niezwłoczne oddanie podejrzanego odpowiednim organom.Jak też możesz zapisać się do SSR.Z tym że nie możesz jednocześnie pełnić obu funkcji...Ale np. podczas wykonywania waszych prac, może wam towarzyszyć strażnik SSR.
Najlepiej jak ustalą to sami komendanci (wasz i odpowiednich organów). [2013-12-31 23:46]

Diablo

Może współpracować. Jest coś takiego jak powiadomienie o dokonywaniu przestępstwa, lub znalezieniu rzeczy służących do przestępstwa. Możecie nawiązać też współprace po przez swoich komendantów którzy określą na czym ona będzie polegać i w jakim zakresie.Jest też coś takiego jak ujecie obywatelskie i niezwłoczne oddanie podejrzanego odpowiednim organom.Jak też możesz zapisać się do SSR.Z tym że nie możesz jednocześnie pełnić obu funkcji...Ale np. podczas wykonywania waszych prac, może wam towarzyszyć strażnik SSR.
Najlepiej jak ustalą to sami komendanci (wasz i odpowiednich organów).

Jak wygląda takie ujęcie obywatelskie?
[2014-01-01 08:38]

Kristoph1

Też chciałbym wiedzieć :)
[2014-01-01 09:54]

news34

Myślę,że współpraca wszystkich służb publicznych jest nie tylko możliwa,lecz wręcz konieczna dla ochrony naszych wód.Nie chodzi mi o karanie mandatami czy ingerencję w czyjeś kompetencje,lecz o przekaz informacji.WOPR,PSP,OSP są użytkownikami naszych wód i o swoich spostrzeżeniach czy podejrzeniach o kłusownictwo powinni informować odpowiednie służby (SSR, PSR,Policja)i na tym powinna polegać współpraca.

zgadzam się ,
[2014-01-01 12:14]

bartosz-morawsk

zgadzam się ,

o to mi własnie chodzilo, poniewaz w naszym rejonie jest bardzo duzo klusowników ludzie stawiaja siatki itp  a straz rybacka sciga wedkarzy ktorzy oplacaja nie male skladki  i szukaja byle czego zeby dowalic  mandat . tak samo z policja  ktorzy lapia rowezystow po "piwie" [2014-01-01 12:37]

Diablo

zgadzam się ,

A ja się nie zgadzam. Współpraca słowo powstało zdaje się od  połączenia dwóch słów wspólna i praca. To by znaczyło że te dwie jednostki robią coś razem. A OSP i PSR mają zupełnie inne zadania więc nie mogą współpracować. Jeśli chodzi o informowanie PSR o wykroczeniach czy przestępstwach to nie tylko OSP może to robić ale równie skutecznie "współpracować" może kółko różańcowe czy koło gospodyń wiejskich. Tak na marginesie to każdy człowiek ma obowiązek informować jak jest świadkiem przestępstwa.
[2014-01-01 12:40]

sumik11

hahahahahaha, dobre ryukon.
[2014-01-01 13:01]

JKarp

"Myślę,że współpraca wszystkich służb publicznych jest nie tylko możliwa,lecz wręcz konieczna dla ochrony naszych wód.Nie chodzi mi o karanie mandatami czy ingerencję w czyjeś kompetencje,lecz o przekaz informacji.WOPR,PSP,OSP są użytkownikami naszych wód i o swoich spostrzeżeniach czy podejrzeniach o kłusownictwo powinni informować odpowiednie służby (SSR, PSR,Policja)i na tym powinna polegać współpraca. 

zgadzam się , 
A ja się nie zgadzam. Współpraca słowo powstało zdaje się od  połączenia dwóch słów wspólna i praca. To by znaczyło że te dwie jednostki robią coś razem. A OSP i PSR mają zupełnie inne zadania więc nie mogą współpracować. Jeśli chodzi o informowanie PSR o wykroczeniach czy przestępstwach to nie tylko OSP może to robić ale równie skutecznie "współpracować" może kółko różańcowe czy koło gospodyń wiejskich. Tak na marginesie to każdy człowiek ma obowiązek informować jak jest świadkiem przestępstwa."
A nie mówiłem, już niedługo Pani Hania z zieleniaka zechce kontrolować wędkarzy ;-)
Nie Kolego - SSR i PSR mają zupełnie inne zadania. OSP ma zupełnie inne zadani i niech tak pozostanie.
JK [2014-01-01 14:20]

Tadekkl

Przedstawiciel OSP czy WOPR może towarzyszyć SSR jeżeli regulamin to ujmuje nie ma natomiast prawa kontrolowania jak też zatrzymywania ryb czy sprzętu  lub podejmowania podejmowania rybackich urządzeń połowowych z wody . W przypadku gdyby podejmował odpowiada karnie.
[2014-01-01 14:53]

JKarp

Kolego Strażniku powiedz Ty mi co masz na myśli mówiąc:"  Przedstawiciel OSP czy WOPR może towarzyszyć SSR jeżeli regulamin to ujmuje  "
bo ja powiem szczerze człek niedouczony nie mam pojęcia.
JK [2014-01-01 15:46]

Bernard51

"  Przedstawiciel OSP czy WOPR może towarzyszyć SSR jeżeli regulamin to ujmuje  "
To jest ciekawe , a nie wiesz jak regulamin to "ujmuje", bo też chętnie bym poczytał.
[2014-01-01 17:40]

Artur z Ketrzyna

Już o tym było na forum pisane.Oczywiście miałem napisać o zatrzymaniu obywatelskim. Małe przejęzyczenie się z powodu zawodu jaki wykonuję. Co nie oznacza że jest do końca nie słuszne bo jest używane potocznie. I do jako takiego ujęcia obywatelskiego dochodzi dopiero wtedy jak przestępce pozbawisz wolności po przez jego spentanie (związanie np sznurkiem) w celu uniemożliwienia mu ucieczki jak i w obawie przez naruszeniem twego zdrowia przez osobę zatrzymywaną. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego .
Myślę że wystarczająco wyjaśniłem tą kwestię. A jak panu p. K1 nie wystarcza. To podam nr konta. Bo porada kosztuje. A wtedy dostanie pan całą rozprawkę na to. [2014-01-01 19:18]

Artur z Ketrzyna

Kolego Strażniku powiedz Ty mi co masz na myśli mówiąc:"  Przedstawiciel OSP czy WOPR może towarzyszyć SSR jeżeli regulamin to ujmuje  "
bo ja powiem szczerze człek niedouczony nie mam pojęcia.
JK

Pewnie chodziło o zapis w regulaminie SSR o współpracy z innymi podmiotami i podejmowaniu wspólnych akcji/interwencji. [2014-01-01 19:22]

Diablo

Już o tym było na forum pisane.Oczywiście miałem napisać o zatrzymaniu obywatelskim. Małe przejęzyczenie się z powodu zawodu jaki wykonuję. Co nie oznacza że jest do końca nie słuszne bo jest używane potocznie. I do jako takiego ujęcia obywatelskiego dochodzi dopiero wtedy jak przestępce pozbawisz wolności po przez jego spentanie (związanie np sznurkiem) w celu uniemożliwienia mu ucieczki jak i w obawie przez naruszeniem twego zdrowia przez osobę zatrzymywaną. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego .
Myślę że wystarczająco wyjaśniłem tą kwestię. A jak panu p. K1 nie wystarcza. To podam nr konta. Bo porada kosztuje. A wtedy dostanie pan całą rozprawkę na to.

"spentać" sznurkiem? Czyli podejść do przestępcy i poprosić uprzejmie o wyciągnięcie złączonych rąk przed siebie. Po czym poinformować aby przez chwilkę stał nieruchomo bo będziemy go wiązać? Co zrobisz jak nie zastosuje się do Twoich przemiłych próśb?
[2014-01-01 20:07]

Artur z Ketrzyna

"spentać" sznurkiem? Czyli podejść do przestępcy i poprosić uprzejmie o wyciągnięcie złączonych rąk przed siebie. Po czym poinformować aby przez chwilkę stał nieruchomo bo będziemy go wiązać? Co zrobisz jak nie zastosuje się do Twoich przemiłych próśb?

Diablo, lubię twoje poczucie humoru.... Napisałem; "...dopiero wtedy jak przestępce pozbawisz wolności po przez jego spentanie (związanie np sznurkiem) w celu uniemożliwienia mu ucieczki jak i w obawie przez naruszeniem twego zdrowia przez osobę zatrzymywaną."
To znaczy. Nie możesz naruszyć godności i zdrowia osoby. Możesz podjąć inne bardziej radykalne środki dopiero w obronie koniecznej. Czyli jeżeli osoba ta Cię napadnie (zaatakuje) i będzie zagrażać twojemu lub innej osobie zdrowiu czy życiu. W innym przypadku to ty będziesz posadzony o napaść i naruszenie nietykalności cielesnej. Jak też jeśli taka osoba nie zagraża życiu i zdrowiu swoim postępowaniem, użycie takich środków jest nie uzasadnione. I możesz być posądzony o bezpodstawnie nie uprawnione pozbawienie wolności innej osoby.
Mówiąc prościej nie możesz go pierwszy pchnąć czy uderzyć. Bo to wtedy ty stajesz się napastnikiem. Ale możesz mu zajść drogę w celu udaremnienia oddalenia/odejścia mu z miejsca przestępstwa.  [2014-01-01 23:32]

JKarp

Dyskusja robi się czysto akademicka. Rozumiem, że po zabawie w Sylwestra mamy ruszoną wyobraźnię ale może już czas zakończyć te " zatrzymania obywatelskie " ?W czasach gdy mobbing i stalking może być podstawą do postawienia kogoś przed Temidą zajście drogi czyli w sumie jakiś sposób na ograniczenie wolności również może do tego doprowadzić. Niech każdy z nas zajmuje się tym co umie robić najlepiej i zgodnie z prawem a żadne współprace nie będą nam potrzebne.
JK [2014-01-02 08:52]

Bernard51

"...dopiero wtedy jak przestępce pozbawisz wolności po przez jego spentanie (związanie np sznurkiem) w celu uniemożliwienia mu ucieczki jak i w obawie przez naruszeniem twego zdrowia przez osobę zatrzymywaną."
Artur albo Ty wiesz co piszesz, lub wydaje Ci się że piszesz to co"wiesz"
"..Przez osobę zatrzymaną""
[2014-01-02 10:25]

Artur z Ketrzyna

"...dopiero wtedy jak przestępce pozbawisz wolności po przez jego spentanie (związanie np sznurkiem) w celu uniemożliwienia mu ucieczki jak i w obawie przez naruszeniem twego zdrowia przez osobę zatrzymywaną."
Artur albo Ty wiesz co piszesz, lub wydaje Ci się że piszesz to co"wiesz"
"..Przez osobę zatrzymaną""

Wiem co piszę. Bo mój zawód jest ... no i miałem z tego egzamin w Komendzie Wojewódzkiej.
Z tym że piszę w miarę prostym językiem by przekazać to co najważniejsze.

To co powyżej napisał JK. Jest słuszne, bo to że nawet coś zrobimy idealnie zgodnie z prawem. To w razie jak zatrzymany, wniesie przeciwko nam powództwo. To prokurator w postępowaniu przygotowawczym nie wybaczy potknięć w wypowiedzi (nadużycia siły fizycznej). I może się to różnie skończyć dla porządnego obywatela.
Jak ktoś chce się wykazać i podjąć "zatrzymania obywatelskiego". To musi być pewny że udowodni mu przestępstwo nie wykroczenie. I to że nie naraża się na utratę zdrowia czy nawet życia. Musi mieć wsparcie, które zapewni mu choć odrobinę bezpieczeństwa jak i świadków co do zasadności podjętych kroków.
Pamiętajmy że osobę którą pozbawimy wolności po przez obezwładnienie itd. Musimy oddać policji. Wypuszczając sami się skazujemy na to że wasza interwencja użycie środków zapobiegawczych było nie uzasadnione. Bo uwalniając go, udowadniamy że tej osoby nie obawialiśmy się na tyle by ją pozbawiać wolności.
Pamiętajmy że naszym obowiązkiem jest powiadomienie odpowiedniego organu o wykryciu przestępstwa, i dopiero jak on nas poprosi o zatrzymanie tej osoby. Czyli udaremnienie jej opuszczenia miejsca zbrodni. To jest to inaczej odbierane. Niż jak sami sorbujemy się zabawić w sprawiedliwych.

Wystarczy że zgłosicie podejrzenie popełnienia wykroczenia czy przestępstwa, ustalicie w miarę możliwości bez narażania życia i zdrowia dane pozwalające zidentyfikować/ustalić podejrzanego (np.; fota  komórce) i zabezpieczycie dowody tego czynu.
Jest wystarczające by organy mogły zrobić swoje. Czyli udowodnić mu winę i wszcząć postępowanie karne.

Tak więc najlepiej, jak takimi sprawami zajmą się osoby do tego powołane przez prawo i przez prawo chronione. My ograniczmy się do powiadomienia.
[2014-01-02 12:20]