Wspieracie stowarzyszenia?

/ 13 odpowiedzi
Ot takie pytano mam do Was: Wspieracie stowarzyszenia?
Jak wiecie, kiedyś założyłem zwykłe SW"OKOŃ", potem starałem się zadziałać w strukturach PZW, lecz tam za dużo nie zwojowałem, bo na walnym i wyborach nie miałem wsparcia. Bo wędkarze nie chodzą tam. Historie opisałem na swoim blogu ;-)
Ale przyszedł czas ze grupka wędkarzy chciał poza PZW zaopiekować się malutkim łowiskiem. Tak więc po krótkiej rozmowie, postanowiłem ich wesprzeć i wspólnie reaktywowaliśmy: "Stowarzyszenie Wędkarskie OKOŃ".
Dziś mamy KRS, Regon i Nip. I chcemy działać.
A zgodnie z ustawą możemy zbierać dotacje i darowizny itd.
Nasza działalność ma pokazać że można, i że warto. Jak też po przez porównanie itd. do działań władz PZW pokazywać im ich nieudolność i bezczynność. Chcemy pokazać im jak mają zadbać o nasze łowiska i rybki w wodzie.
To jak możemy liczyć na wasze wsparcie?
My nie będziemy się śmiać jak ktoś prześle nam tylko 1 zł. Bo to będzie aż o 1 zł więcej na realizację naszych celów :-)

To jak?
Jakub Woś

Artur moim zdaniem troche od d..y strony się do tego zabierasz. Jedyne co zrozmiałem z powyższego tekstu to, że macie Stowarzyszenie i chcecie zbierać kasę bo możecie. Nie posądzam Cię o to, że chodzi Wam tylko o zebranie kasy ale nie zdziwiło by mnie gdyby ktoś tak zrozumiał.

Powinieneś napisać trochę więcej. Co już osiągneliście, jakie macie plany i jak do nich zamierzacie dążyć. Ile i na co jest Wam potrzebne. (2018/01/18 11:25)

ryukon1975

Ot takie pytano mam do Was: Wspieracie stowarzyszenia?
Jak wiecie, kiedyś założyłem zwykłe SW"OKOŃ", potem starałem się zadziałać w strukturach PZW, lecz tam za dużo nie zwojowałem, bo na walnym i wyborach nie miałem wsparcia. Bo wędkarze nie chodzą tam. Historie opisałem na swoim blogu ;-)
Ale przyszedł czas ze grupka wędkarzy chciał poza PZW zaopiekować się malutkim łowiskiem. Tak więc po krótkiej rozmowie, postanowiłem ich wesprzeć i wspólnie reaktywowaliśmy: "Stowarzyszenie Wędkarskie OKOŃ".
Dziś mamy KRS, Regon i Nip. I chcemy działać.
A zgodnie z ustawą możemy zbierać dotacje i darowizny itd.
Nasza działalność ma pokazać że można, i że warto. Jak też po przez porównanie itd. do działań władz PZW pokazywać im ich nieudolność i bezczynność. Chcemy pokazać im jak mają zadbać o nasze łowiska i rybki w wodzie.
To jak możemy liczyć na wasze wsparcie?
My nie będziemy się śmiać jak ktoś prześle nam tylko 1 zł. Bo to będzie aż o 1 zł więcej na realizację naszych celów :-)

To jak?

Więc macie tą wodę (wydzierżawioną, kupioną, inaczej) czy jej nie macie? Jesli jej nie macie to znak że zaczynacie od końca.  Prywata to nie PZW gdzie funkcjonują koła wędkarskie bez metra sześciennego wody. (2018/01/18 12:12)

rydel41

Witam ja uważam że takie stowarzyszenia to bardzo fajna inicjatywa Sam znam dobrze takie stowarzyszenie nawet chciałem się zapisać niestety mają ograniczoną liczbę członków i muszę czekać na miejsce A zaczęło się od tego że grupka wędkarzy widząc zaniedbały nikomu nie potrzebny zbiornik wodny postanowiła pójść do gminy i zaproponować chęć zaopiekowania się tym oto zbiornikiem Gmina wydzierżawiła zbiornik owej grupie. Po jakimś czasie gdy urzędnicy zauważyli że zbiornik w szybkim tempie zmienia się na plus sami zaczęli pomagać Dziś jest to miejsce gdzie nie tylko można fajnie połowić ale również bardzo miło spędzić czas z rodziną teren do o koła jest zadbany czysty są nowe ławeczki , jest wytyczone miejsce na ognisko oraz altanka gdzie można się z chronić przed deszczem czy słońcem Co prawda ryby nie są to jakieś olbrzymy ale stowarzyszenie działa dopiero trzy lata ale za to jest ich naprawdę sporo i zróżnicowane Co dwa tygodnie organizowane są akcje sprzątania koszenia i zagospodarowania gruntu wokół zbiornika Każdy członek co najmniej raz na dwa miesiące musi wziąć udział w takim sprzątaniu Dlatego też każdy dba o porządek bo wie ile trudu potrzeba do tego żeby zbiornik cieszył oko i żeby było gdzie miło odpocząć  (2018/01/19 11:51)

Artur z Ketrzyna

Artur moim zdaniem troche od d..y strony się do tego zabierasz. Jedyne co zrozmiałem z powyższego tekstu to, że macie Stowarzyszenie i chcecie zbierać kasę bo możecie. Nie posądzam Cię o to, że chodzi Wam tylko o zebranie kasy ale nie zdziwiło by mnie gdyby ktoś tak zrozumiał.

Powinieneś napisać trochę więcej. Co już osiągneliście, jakie macie plany i jak do nich zamierzacie dążyć. Ile i na co jest Wam potrzebne.

Tak chodzi o pozyskanie środków na działanie.
Jakie? Utrzymanie łowiska (dzika woda, tak wiec pracy i materiału trzeba nam że hej) I to ta nasza główna działalność. A po za tym znasz mnie i wiesz że też działalność pro wędkarska i na rzecz wód Mazur, jak też co istotne poprawności w PZW :-D
Więcej pisać nie mogę ;-) A to jak działam to widzisz na moim blogu i np. zamkniętej grupie na FB Poprtostu zapytałem się czy jest tu ktoś co bezinteresownie wesprze nas. Dobrowolnie i bezinteresownie. (2018/01/19 21:08)

jacfar

tak Arturze, wspieramy stowarzyszenia, 99% ludzi na tym portalu wspiera PZW :D (2018/01/20 12:53)

ryukon1975

PZW zaś wspiera rybaków więc pośrednio i ich też wspieram. :)

https://forum.wedkuje.pl/f/jak-i-dlaczego-wprowadzono/891538 (2018/01/20 13:16)

pstrag222

Każde koło powinno być takim stowarzyszeniem i mieć swoje wody pod własną opieką , a nie PZW. (2018/01/21 11:16)

Artur z Ketrzyna

Pstrąg222, PZW nie wyrazi zgody na to by koła pozyskały osobowość prawną. Bo boją się że z czasem odłączyły by od PZW.
A że jak miałem dość mataczenia w PZW. Więc udało się że 27.11.2017 zostało zarejestrowane SW"OKOŃ"

I tylko z ramienia tego stowarzyszenia będę działał i się pytam czy macie chęć wesprzeć te moje?

Co do PZW, to pozostawiam ZG PZW kwestię mojego koła :-D (2018/01/21 16:14)

pstrag222

Wiem , ale to byłby raj :)
Osobiscie znam ludzi co wedkują w wpdach stowarzyszeń.
Ryb w bród mimo , ze zabierają więcej niż my na pzw +56+4 (2018/01/22 16:39)

Artur z Ketrzyna

Wiem , ale to byłby raj :)
Osobiscie znam ludzi co wedkują w wpdach stowarzyszeń.
Ryb w bród mimo , ze zabierają więcej niż my na pzw +56+4

Co do łowisk pod opieką koła, są takie i jeśli naprawdę o nie dbają są super. Z tym że jesli ma być te łowisko jak w w/w stowarzyszeniach. Musi mieć swój regulamin itd.
  (2018/01/25 10:45)

Sith

#Rydel41, czyżbyś miał na myśli zaporówkę w Czarnocinie? (2018/01/25 11:05)

rydel41

Nie w Czarnocinie akurat nie wiem jak jest Wiem że też mają stowarzyszenie ale w mojej okolicy jest ich więcej nie chcę pisać dokładnie o które chodzi (2018/01/25 17:35)

ryukon1975

Patrz gdzie szukać.http://www.zolynia.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=104&strona=1 (2018/01/28 02:22)