Zaloguj się do konta

Wskazówki na początek.

utworzono: 2013/07/01 11:13
kubasmen21

Witam,
Interesuje mnie wędkarstwo. Niestety nie znam nikogo kto mógłby dać mi parę wskazówek na początek tej przygody. Byłby ktoś z was tak miły by powiedzieć mi od czego mam zacząć?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam [2013-07-01 11:13]

okiem_sandacza

Na początek poczytaj trochę informacji o rybkach;) Następnie zdecyduj czy wolisz drapieżniki czy ryby spokojnego żeru a później poczytaj mój blog i dawaj na pw bo mi sie tu nie chce pisać;P [2013-07-01 11:38]

na wikipedii wejdz w liste Ryby Polski i poczytaj o tych ktore znasz badz slyszales o nich, poczytaj potem fora typu "jak zlowic.." jesli masz juz sprzet zorientuj sie do polowu jakich ryb jest przystosowany, jesli nie poogladaj filmy, poczytaj relacje, i potem zdecyduj nad kupnem sprzetu
[2013-07-01 11:59]

saviano

Ja proponuję na początek popytać wśród znajomych i załapać się na rybki z kimś. Jak ktoś dłużej łowi, będzie miał kilka wędek i spróbujesz każdej z metod. Jeżeli będzie tobie odpowiadać, kupisz sprzęt do niej. Ja kupiłem kij, młynek i całą masę gumek do spina i jakoś tego na razie nie czuję. Na wodach stojących lub o małym uciągu lubię spławik a na rzekach i czasem też na małym uciągu lubię feedera/ i grunt ogólnie. Musisz się dowiedzieć, co Tobie pasuje.

pozdro
[2013-07-01 14:50]

Frisk

Witam,

w zależności od łowiska, w którym będziesz łowił kup książkę na temat technik łowienia na wodach płynących lub stojących. W głównej ze mierze skup się na podstawach i etyce wędkarstwa. Poznanie terminologii pozwoli Ci zrozumieć posty na naszym forum.

Najważniejsze; nie zrażaj się niepowodzeniami nad wodą.

Połamania

[2013-07-01 15:06]

Boolek

Nie kupuj książek, skoro masz wszystko w internecie, pieniądze na książki już możesz przeznaczać na wędki, sprzęt, akcesoria. Proponuję ci chodzić na różne łowiska i trochę podglądać wędkarzy czego używają, stali bywalcy na łowisku na pewno mają sprzęt podporządkowany do tego łowiska i starasz się to jakoś ogarnąć pod siebie, na początku proponuję nie kupować sprzętu za 1000 zł, bo nie sprzęt się tak do końca liczy, lecz to co umiemy i nasze doświadczenie, spróbuj najpierw rybę spokojnego żeru, gdyby okazało ci się za drogo, spróbuj spinning, ja do spinningu kupuję sprzęt tylko w zimę, lub w wakacje, zależy od tego czy w wakacje spinninguje, a tak to nie kupuję sprzętu przez rok albo pół. Gdybyś potrzebował więcej info pisz na PRV :D [2013-07-01 16:18]

Frisk

Nie kupuj książek, skoro masz wszystko w internecie, pieniądze na książki już możesz przeznaczać na wędki, sprzęt, akcesoria. Proponuję ci chodzić na różne łowiska i trochę podglądać wędkarzy czego używają, stali bywalcy na łowisku na pewno mają sprzęt podporządkowany do tego łowiska i starasz się to jakoś ogarnąć pod siebie, na początku proponuję nie kupować sprzętu za 1000 zł, bo nie sprzęt się tak do końca liczy, lecz to co umiemy i nasze doświadczenie, spróbuj najpierw rybę spokojnego żeru, gdyby okazało ci się za drogo, spróbuj spinning, ja do spinningu kupuję sprzęt tylko w zimę, lub w wakacje, zależy od tego czy w wakacje spinninguje, a tak to nie kupuję sprzętu przez rok albo pół. Gdybyś potrzebował więcej info pisz na PRV :D


Nie kupuj książek ... oby tak dalej. [2013-07-01 17:19]

cinq

ksiazki same w sobie nie sa zle ale nie wszystko jest tak jak jest w nich opisane tak jak wyzej zastanow sie nad ryba drapieznik czy spokojnego zeru pozniej obierz metode moge zaproponowac ci filmy "z wedka nad wode" na yt masz cala serie bardzo ladnie pokazane i na necie wejdz w tvn player i masz odciniki z mattem heyensem konkretny facet ladnie tlumaczy , no i troszke poczytaj przepisow napewno sie przyda
[2013-07-01 18:20]

kubasmen21

Dziękuję wam wszystkim za pomoc. Można na was liczyć.
pozdrawiam [2013-07-02 11:08]

Kijaszek

Nie kupuj książek, skoro masz wszystko w internecie, pieniądze na książki już możesz przeznaczać na wędki, sprzęt, akcesoria. Proponuję ci chodzić na różne łowiska i trochę podglądać wędkarzy czego używają, stali bywalcy na łowisku na pewno mają sprzęt podporządkowany do tego łowiska i starasz się to jakoś ogarnąć pod siebie, na początku proponuję nie kupować sprzętu za 1000 zł, bo nie sprzęt się tak do końca liczy, lecz to co umiemy i nasze doświadczenie, spróbuj najpierw rybę spokojnego żeru, gdyby okazało ci się za drogo, spróbuj spinning, ja do spinningu kupuję sprzęt tylko w zimę, lub w wakacje, zależy od tego czy w wakacje spinninguje, a tak to nie kupuję sprzętu przez rok albo pół. Gdybyś potrzebował więcej info pisz na PRV :D




Bravo za dobrą rade... Książki to podstawa, ja mam jedną z którą przeżywam przygody nad wodą i to jest to. Literatura to podstawa


Inż. Jaromir Riha   "1001 rad dla wędkarzy" tam znajdziesz opisy wszystkich metod, przepisy na zanęty i wiele innych rzeczy o których ludzie nie mówią bo nie stosują a są naprawdę skuteczne.


[2014-03-29 12:33]

krystian95

ja proponuje na początek bat ponieważ nie pląta si i jest prosy w obsluze i też mozna spore ryby lowic, nie wyagaga duzego wkladu fnansoweo [2014-03-30 21:17]

krystian95

tak w praktyce
[2014-03-30 21:18]

Artur z Ketrzyna

Witam,
Interesuje mnie wędkarstwo. Niestety nie znam nikogo kto mógłby dać mi parę wskazówek na początek tej przygody. Byłby ktoś z was tak miły by powiedzieć mi od czego mam zacząć?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Zacytuję tu chyba najtrafniejszą odpowiedz;
"Ja proponuję na początek popytać wśród znajomych i załapać się na rybki z kimś."

Wszytko zależy tez ile masz lat, i w jakim stadium wdrażania się w tajniki wędkarstwa.

Jeśli jesteś prawdziwym laikiem, to sam wypad nad wodę i rozmowa z wędkarzem, będzie na początek najlepsza. Porozmawiasz i poobserwujesz, zobaczysz jak to wygląda z boku. No i co nieco o wędkowaniu w waszej okolicy. Najlepiej to mieć kolegę z którym można porozmawiać i poradzić się co i jak. Zobaczyć jak montuje się zestawy itd. Takie zadania też mają szkółki wędkarskie...
 
Jeśli masz ukończone 14 lat, to będziesz zobligowany do podszkolenia się z przepisów dotyczących ochrony ryb itd. Wyrobić sobie kartę wędkarską...

Wszystko zależy ile masz lat i ile już wiesz/umiesz...
[2014-03-30 22:09]

pompips

Chyba ze kolega złapie się z jakimś trollem który z przebiegła miną zakłada na hak w rozmiarze 4 trzy ziarna kukurydzy ustala grunt na oko i czeka na karpia z zarybień. Nieradko 2 tygodnie.
To da mu pojęcie o wędkarstwie.
 Najpierw kolego poczytaj potem przemyśl poczekaj 3 dni jeszcze raz poczytaj przemyśl. Następnie z wymienionego sprzętu w literaturze wybierz niezbędne rzeczy kup wyrób uprawnienia. Następnie nad wodę i trenuj trenuj kombinuj i wyciągaj wnioski.
Szukaj nad wodą wędkarzy który mają wyniki obserwuj pytaj. Jeden ci podpowie a drugi się nie odezwie. Wraz z latami przyjdą sukcesy i eliminowanie błędów. Połamania.
[2014-03-30 22:44]

Kijaszek

Praktyka, wędkarze na naszych wodach bardzo często strzegą swoich patentów i traktują początkującego wędkarza jak złodzieja, odburkują że nic nie bierze a siedzą na wiadrze pełnym ryby niestety niewymiarowej, więc nie zrażaj się. Ja będąc jeszcze małym chłopcem chodziłem z bambusem i naprawdę wiele wody opłynęło zanim pojawił się ktoś kto mi wytłumaczył i nauczył wiązać haczyk, czy zakładać pijawkę. niejeden raz zerwałem zestaw i nieraz zerwałem coś co wydawało sie rybą życia, a tak naprawde były to 30 centymetrowe leszczyki, Po latach wiem że z niczego nie wyciągnąłem takiej nauki jak z własnych doświadczeń, i rad starych wędkarzy, zwłaszcza tego jednego którym był mój ojciec. Poczytaj, idź nad wodę, popytaj i poplącz żyłke kilka razy, aż się nauczysz. ale pierwsza ryba, i ten dreszcz emocji to będą wspomnienia których nikt ci nie odbierze.
[2014-04-03 20:12]