Wrocław ul.Główna-czy ktoś zna ten staw?

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Panowie Wędkarze- interesuje Mnie pewien staw we Wrocławiu przy ulicy Głównej ale ten taki strasznie zarosnięty roslinnością i rzweostanem koło ulicy Towarowej - czy ktos tam kiedys wędkował? Ciekaw jestem czy jest tam drapieznik? Przyznaje się że 2 lata temu byłem na tym stawie ale w styczniu łapałem z pod lodu i wyciągnełem pare ładnych Okoni ale czy jest szczupak i jakie sa jeszcze ryby?
Bromar

Cześć Marku, nie jestem pewien czy myślimy o tym samym stawie, wiem że jest tam staw na którym jest podobno zakaz łowienia ryb. W zeszłym sezonie znajomy właśnie tam spiningował i zapłacił chyba 100 PLN, skasowała go Straż Miejska.
Wiem że dojazd do niego jest obok jakiejś firmy wynajmującej  czy sprzedającej urządzenia dźwigowe.

Pozdrawiam. (2011/05/28 16:25)

grahamx71

Witam Bromar - byłem tam dzisiaj na rekonesansie i powiem szczerze że nie widziałem żadnych tablic zabraniających wędkowanie, ani że jest to teren prywatny a woda jest naprawde czyściutka i skusze się jutro i pojade na szczupłego, a zimą metoda podlodowa złapałem tam piekne okonie takie po 30 cm ale całe dno jest usiane roslinnościa i z wody wystaje pełno krzaków, wygląda to jakby woda zalała jakis teren gdzie rosły drzewa. Naprawdę ten akwen kusi więc jutro tam bedę. Pozdrawiam ;) (2011/05/28 18:00)

780528

Witaj Marku.Chodzi o staw mieszczący się przy zbiegu ulic Głównej i Stabłowickiej,po lewej stronie.Z tego co wiem to nie było na nim zakazu łowienia i jakieś koło się nim opiekowało i nawet był zarybiany.Ale teraz nie wiem jakie tam panują warunki do połowu i do kogo on należy.Kiedyś łowiono tam szczupaki ale było to kiedy jeszcze pracowałem na stabłowicach w latach 90 -siątych.To przesiadywali tam tubylcy i zawsze coś łowili. (2011/05/28 19:13)

grahamx71

Chodzi mi o staw jak sie jedzie od strony Królewieckiej, skręcamy w głowną, przejeżdzamy przez przejazd kolejowy i kawałek dalej po prawej stronie jest staw i o niegi mi chodzi - a akwen o którym mówisz jest faktycznie po lewej stronie kawałek dalej. (2011/06/06 10:10)

josh1976

Siema. Specjalnie się zarejestrowałem,żeby ci odpisać :-)  Znam dobrze ten staw o którym piszesz. Kiedyś rzeczywiście była to woda PZW i był zarybiany karpiem,a raz nawet pstrągiem. Obecnie jest to woda miejska i nie wolno tam łapać-jak cie złapia to zabulisz 200. To mój ulubiony staw we Wrocku i chyba ostatni taki dziki. Osobiście nie wytrzymuje pokusy i jestem tam parę razy w roku,schowany w krzakach na lina i jesienią na szczupaka. Jak się pewnie domyślasz grubego lina jest tam ful ( takiego po 40stce). Gdy ktoś wie gdzie i kiedy rzucić to można połowić prawdziwych dużych złotych karasi(czasem ponad kilowych),a nie ościstych japończyków.Jest dość dużo leszcza,ale 50cm osobiście nie złowiłem. Szczupaka też można chwycić,ale w tych krzakach ja preferuje spławik i małą płotkę zamiast spina-są efekty. No i potężne karpie,które zostały po zarybieniach.Jest kilku zapaleńców,którzy nęcą kulkami i wywozą zestawy pontonem. Sam widziałem w jeden wieczór hol karpia 8 i 12kg, ale nie mów nikomu  :-) (2011/06/28 19:33)

grahamx71

Zastanawiam sie tylko że jezeli mozna zabulic na tym stawie 200 stówki za łowienie to przynajmniej powinny być oznaczenia zabraniające wędkowanie, musze się dowiedzieć w Radzie Miasta bo zaczyna mnie to irytować. Dzięki bardzo Wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam ;) (2011/07/01 17:24)

josh1976

Tabliczki to już historia. Teraz sam masz się dowiedzieć kto jest właścicielem wody,ale uwierz mi,że łowić tam nie wolno.

Ja zasiąde tam w sierpniu na lina i wpadne jesienią na szczupłego,to może się spotkamy.

(2011/07/03 15:59)

sliwka15

To prawda staw ten nalezy do miasta i jest zakaz polowu, nigdy tam nie lowilem z racji tego ze sam balem sie tam isc ale slyszalem ze jest tam piekna ryba , koledzy mam takie pytanko, moze i to glupio zabrzmi, ale czesto sa tam kontrole.? (2011/07/03 16:47)

u?ytkownik50133

no kontroli to za bardzo nie , ale od miejscowych dowiedziałem się  , że w blokach obok stawu jest pewien dziadzio który obserwuje z lornetki staw , gdy widzi wędkarzy to dzwoni po kontrol , a z nieoficjalnych źrodeł wiem ,że na tym stawie nie wolno łapać z powodu gniazda jakiegoś chronionego ptaka . (2011/07/06 14:51)

u?ytkownik50133

no kontroli to za bardzo nie , ale od miejscowych dowiedziałem się  , że w blokach obok stawu jest pewien dziadzio który obserwuje z lornetki staw , gdy widzi wędkarzy to dzwoni po kontrol , a z nieoficjalnych źrodeł wiem ,że na tym stawie nie wolno łapać z powodu gniazda jakiegoś chronionego ptaka . (2011/07/06 14:51)

josh1976

Jechałem tam w zeszłym tygodniu i zajrzałem. Pogoda super,ciepło,spokojnie,letnie popołudnie,nawet ktoś wyciął w trzcinie i krzakach nowe miejsca,a wędkarzy brak. Nie wiem ,czy przypadkiem nie było nalotu. To był czwartek lub piątek.

(2011/07/22 19:44)

Iaross

Na stawie o którym piszecie można było łowić jeszcze 5 lat temu bo wtedy tam bywałem z tatą ale bez rewelacji bo byliśmy tam może kilka razy. Aktualnie łowimy na tym drugim stawie dalej po lewej stronie. Czasem jakiś karp uderzy, ostatnio mały węgorz ale głównie tam byczki się wyciąga. Piszcie swoje spostrzeżenia jeżeli tam łowił ktoś z was.
Pozdrawiam. (2011/08/04 18:02)

bohun84

Czesc. Dosc dawno niebyłem na tym stawie bo jakies 7 lat ale wczesniej potrafilemspedzidzic tam cale dnie wody było wtedy mniej bo roslinnosc na srodku była bujna teraz jak byłem to widziałem ze przybyło jakies dwa metry wody. ponieważ to jest staw po starej cygielni masz tam rowy czyli w niktorych miejscach przy brzegu masz 6 metrow a trzy metry dale sa 2 metry. jak ja tam łowilem to szczupaka było od groma a najlepiej było na żywca (2012/06/18 10:20)

zywy1987

Panowie rozmawiacie o zbiorniku koloru czerwonego czy zielonego :] Potrzebuje informacje o czerwonym. Wracając do zielonego to łowiłem tam rok temu i było dużo wędkarzy i zawsze tam ktoś łowi ja osobiście złowiłem tam tylko 2 wielkie byczki :D (2012/07/30 19:29)

zywy1987

Panowie o którym zbiorniku mówicie zielonym czy czerwonym mnie osobiście zastanawia ten który zaznaczyłem na czerwono bo ten zielony jest często odwiedzany przez wędkarzy (2012/07/30 19:31)

zywy1987

Panowie staw zarośnięty to ten zaznaczony na czerwono a interesuje mnie ten zaznaczony na zielono można coś więcej o nim (2012/07/30 19:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zywy1987

Przepraszam za 4 posty ale 2 razy wyskakiwał mi błąd obrazka i nie wiedziałem ze załadowało tekst a nie potrafię usunąć zbędnych postów (2012/07/30 19:35)

FeederMajster

Znam staw który oznaczyłeś na czerwono w latach 2010-2011 robiliśmy tam zasiadki na karpie jeden z trofeów miał jeżeli dobrze pamiętam 15.70kg. Pisałeś na temat szczupłego osobiście nie próbowałem polować na drapieżnika lecz... widziałem raz w parne lato piękną kłodę(nigdy takiego potwora jeszcze na żywo nie widziałem) na dana chwile nie mam pojęcia co się z tym stawem dzieje i czy jest dalej zakaz. Głównie zakaz i te srogie kary nas spłoszyły z tego miejsca. Ale karpie na pewno sa bo wszystkie wróciły do wody =) (2013/01/03 18:57)

qrczak

Witam, staw oznaczony na zielono nazywany Cegielnią Stabłowicką jest pod opieką naszego Koła (Fabryczna). Jest to ogólnodostępna woda PZW, tak więc bez obaw można tam wędkować. Nasze Koło oraz sekcje w nim działające organizują tam zawody kilka razy do roku. Można wędkować w nocy, spinningować. Z tego co się orientuję nie można tam wędkować z łodzi.
Staw zaznaczony na czerwono "Mała Cegielnia" należy do zieleni miejskiej i faktycznie straż miejska wystawiała mandaty za wędkowanie tam. Nasze Koło podjęło starania drogami oficjalnymi jak i nieoficjalnymi :) aby staw ten też był dzierżawiony przez PZW, jednak wysokość opłat jakie zostały zaproponowane skutecznie nas odstraszyły. Zieleń tłumaczyła, że teren ten sklasyfikowany jest jako górniczy i po tym jak miłościwie nam panujący rząd wprowadził wysokie podatki od takich terenów żeby oskubać KGHM nie było sensu dalej tej sprawy ciągnąć. Roczny koszt dzierżawy przekraczał nasz roczny budżet. Tak więc ludzie dla miasta, a nie miasto dla ludzi...

Tak na marginesie obydwa stawy nasze Koło zarybiało karpiem i innymi gatunkami ryb, na "Dużej Cegielni" są nawet karpiowe pomosty. Szkoda tylko, że skoro nie można wędkować, nie pozwolą chociaż na częściowy na odłów rybostanu i przeniesienie go na Dużą Cegielnię...

A trochę z innej beczki - wczoraj na Zebraniu Zarządu Koła zostaliśmy poinformowani, że staw przy ul. Królewieckiej (obok autokomisu), którym do tej pory opiekowało się Koło Astra nie jest już w dzierżawie PZW - tak więc za wędkowanie tam grożą mandaty! (2013/04/09 10:42)

qrczak

Kilka takich okoni zostało złowionych spod lodu na początku 2012 roku na Pucharze Zimy. Także ryb trochę tam jest :) (2013/04/09 11:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.