Wrocław, gdzie na ryby?

/ 11 odpowiedzi
Mam pytanko gdzie można w miare w spokoju połowic jakieś okazy na terenie wrocławia?
Chodzi mi głowni o stawy, dzikie jeziorka na rzece?
Pozdrawiam.
malon

Witam. Studiuje we Wrocławiu więc często w ramach relaxu spaceruje z wędeczką po Odrze coby się oderwać od szarej miejskiej rzeczywistości:)
Polecam odcinek Odry w okolicach Zoo, jest tam wiele ciekawych miejsc z których wyciągnąłem pare szczupaczków i okoni. Może to nie były jakieś potwory ale 2 kilo też cieszy. Na tym odcinku spotykam wiele wędkarzy gruntowych więc pewnie i z gruntu idzie połapać. Choć sam nie próbowałem tu jeszcze z koszykiem to w tym roku miałem przygodę gdyż zaciąłem za grzbiet 2,5 kilowego leszcza. Męczyłem go chyba z 20 minut na okoniowym spinningu ale przeżycia niezapomniane.. Więc pewnie i białoryb spory na tym odcinku się pojawia. W okolicach ul. Chełmońskiego jest stanica wodna gdzie można połowić karasia, a i dapieżnik się pojawi gdyż jest tu wiele narybku z racji spokojnej wody. Rok temu na małego woblerka złowiłem tu sporego klenia. Polecam jeszcze spokojną wode w okolicach mostuna Bartoszewicach. Z pzryjemnością można pospławikować..:) Choć 'tej' wody dopiero się uczę:) pozdrawiam i życzę owocnych łowów kolego! (2009/05/21 13:27)

sudo

Fajny stawik a nawet dwa są w Leśnicy. Kierunek na Środę Śląską. Za Leśnicą jest przejazd kolejowy. Skręcamy w pierwszą w lewo polną ścieżkę i jesteśmy. pierwszy staw jest głęboki bo ok 4m z dość ciekawym dnem i dużą rybą a w szczegulnośći karpiem. Drugi nieco płytszy ok 2m lecz bardziej naświetlony i duża ryba też jest. Pierwszy z drugim łączy się wąskim rowem. Dobre miejsce do wypoczynku i niezbyt wielka liczba wędkarzy. Dwa - Staw Królewiecka fajne miejsce do wypoczynku ale w maju i czerwcu jak nie ma kąpiących się pijanych ludzi po których zostają tony śmieci lecz okazów tam nie złapiesz. Przewaga krąpia (można złapać naprawdę dużego) trochę karpia i karasia. Trzy - bardzo fajna miejscówka na Odrze Pomiędzy Połbina a jazem na Kozanowie. Jest tam oczko zrobione przez Odrę wielkości 200m2 płytkie bo do 1m i tam to się dopiero dzieje. Siedzi tam duża biała ryba i duży sandacz - wiem bo ciągałem tam fajne sztuki. Pozdrawiam... (2012/01/19 14:03)

pixon

Fajny stawik a nawet dwa są w Leśnicy. Kierunek na Środę Śląską. Za Leśnicą jest przejazd kolejowy. Skręcamy w pierwszą w lewo polną ścieżkę i jesteśmy. pierwszy staw jest głęboki bo ok 4m z dość ciekawym dnem i dużą rybą a w szczegulnośći karpiem. Drugi nieco płytszy ok 2m lecz bardziej naświetlony i duża ryba też jest. Pierwszy z drugim łączy się wąskim rowem. Dobre miejsce do wypoczynku i niezbyt wielka liczba wędkarzy. Dwa - Staw Królewiecka fajne miejsce do wypoczynku ale w maju i czerwcu jak nie ma kąpiących się pijanych ludzi po których zostają tony śmieci lecz okazów tam nie złapiesz. Przewaga krąpia (można złapać naprawdę dużego) trochę karpia i karasia. Trzy - bardzo fajna miejscówka na Odrze Pomiędzy Połbina a jazem na Kozanowie. Jest tam oczko zrobione przez Odrę wielkości 200m2 płytkie bo do 1m i tam to się dopiero dzieje. Siedzi tam duża biała ryba i duży sandacz - wiem bo ciągałem tam fajne sztuki. Pozdrawiam...

Kolego, a te stawy za przejazdem na Leśnicą czyja to woda PZW???? (2012/01/19 16:26)

780528

Stawy w leśnicy to woda PZW. (2012/01/19 21:07)

MareKs

Dla mnie Odra za ZOO we Wrocławiu to najmniej rybny odcinek Odry na jakim łowiłem. Polecam miejscówki w centrum miasta ponieżej elektrowni wodnej przy Nowym Świecie. Tam złowiłem bolenia z avatara. (2012/01/20 11:28)

dealer081

Proponowal bym kierunek na Olesnice i okolice jest tam kilka ciekawych zbiornikow,nalezacych do Pzw (2012/01/20 11:38)

Grzeechu1

Chodzi Ci o ten staw koło ,którego jest jeszcze taki jeden malutki?w połowie drogi między śluzą a połbina?Dawno temu tam łowiłem.Teraz to nie wiem co tam siedzi.Da się tam dojechać samochodem? (2012/01/22 09:31)

Grzeechu1

jakieś konkretne masz na myśli? (2012/01/22 09:32)

sliwka15

a może staw w Pilczycach? (2012/01/22 09:42)

Zander51

Popytajcie Jacka Balsa. Widziałem filmiki, jak łowił sumy. Na fotkach sandacze ponad 9 kg, bolenie ponad 4 kg, klenie i okonie. Odra we Wrocku to rybna rzeka. Spytajcie mistrza. (2012/01/22 10:44)

sliwka15

Nie zapominaj o 20 i więcej kg tołpygach :) (2012/01/22 11:23)