Wrocław dobre łowisko

/ 7 odpowiedzi
Czy gdzieś we Wrocławiu jest jakiś staw, jezioro ( w każdym bądź razie nie rzeka) gdzie mógłbym coś połowic na spławik.? :) Jeszcze lepiej jeśli w okolicach Biskupina :) Ewentualnie w okolicach Wrocławia, ale z możliwością zaparkowania samochodu tuz przy łowisku, może nie aż tak aby łowić z samochodu, ale żeby mieć samochód na oku.
malon


Witam. Na stancji na Biskupinie więc cobądź spaceruje z wędką:) Polecam stanicę wodną na wysokości ul.Chełmońskiego. Jeżeli będziesz szedł cały czas prosto przez ul. Chełmońskiego a później przez taki mały lasek to do niej dojdziesz. Choć niestety jest tam prawie zawsze dużo wędkarzy;/ Ale połapać płocie i karasie można. A i drapieżnik się znajdzie z racji dużej ilości narybku, który tam stacjonuje:) Ostatnio 'obczajałem' wodę w okolicach zapory na wysokości Bartoszowic. (Włącz sobie Google Maps i obczaj sobie ten kawałek.. napewno znajdziesz póżniej.. ja tak robię:) ) Myśle ze na spokojnej wodzie warto spróbować połowu na spławik.. Choć 'tej' wody się dopiero uczę,ale kusi mnie...:D Może i Ciebie kiedyś tam spotkam;P Owocnych łowów! (2009/05/21 13:37)

lesmor


Ten kawałek koło jazu Bartoszowickiego znam. Tam jest jednak dosyć duży uciąg. Ta zatoczka obok stanicy to jak wspomniałeś dosyć zaludniony obszar:) Dodatkowo nie wiem jak teraz ale kiedyś latem jest duzy ruch bo wokół tej barki wodują łódki, szlajają sie bączkami :) (2009/06/04 11:23)

seba0011


Witam.Ja wrocilem do wedkowania po 17 latach.Kolego na poczatku,aby nabrac ponownej wprawy.Zaczolem jezdzic na stawy.Dzis dopiero wybieram sie na Odre.A na stawy,aby posiedziec,porzucac,pocwiczyc i cos zlowic i potem oczywiscie wypuscic.Jezdze na muchobor i okolice Granicznej kolo stacii paliw Bisek.Rybek jest sporo mozna polapac na splawik.Takze powodzenia i zapraszam. (2010/08/27 12:42)

780528


Śmiało można połowić na spławik;staw przy ul królewieckiej ,w leśnicy koło drogi na środę sl.Są też glinianki przy ul lotniczej staw na pilczycach oraz zimowiska barek jedno koło mostu milenijnego a drugie barki koło starej jednostki wojskowej dojazd przez osobowicki las.Są też stawy na stabłowicach i wolno płynące kanały odry oraz zatoczki. (2010/08/27 14:38)

gruby0113


Witam nawet blisko jak autem to masz Bajkał w Kamieńcu Wrocł. dalej Chrząstawa,Oławka też jak staw woda prawie stoi, stawy w leśnicy zaraz za przejazdem kolejowym po lewej, zalew Mietków to troszkę dalej ale woda stoi, no prawie zawsze. Pozdrawiam (2010/08/27 18:46)

Bromar


 Witam Kolegę, jak zauważyłem to koledzy podali kilka łowisk, na które warto podjechać. Jedynie jeśli mowa o Chrząstawie to ja osobiście nie mam najlepszego zdania. Ryba jest tam karmiona przez właściciela przeważnie w czwartki i przez 3-4 dni później można zapomnieć o braniach. W zeszłym roku byłem tam 4 razy przesiedziałem całe dnie i kończyło się totalną klapą ( łapały się płotki - 10 cm i podobne leszcze) Faktem jest że jeżdżą tam karpiarze ale też nie są zbytnio zadowoleni. Jak na początek żeby się nie zniechęcić to szczerze mogę polecić Wilczyn Leśny, na spławik łowię tam Płotki, Leszcze i Karpie.
Pozdrawiam serdecznie. (2010/08/27 19:30)

gruby0113


Kolega Bromar ma rację Chrząstawa jest karmiona a i ostatnio pojawił się tam tasiemiec więc przepraszam i odradzam.Pozdro (2010/08/29 21:32)