Zaloguj się do konta

Wpuszczanie karpi zarybianie karpiem sens zarybian

utworzono: 2011/07/12 23:36
JKarp

Cześć
Śpię tylko w nocy, rano, czasem w południe, czasem pod wieczór - cholera ja jestem leniwy karpairz ;-)
Janusz JKarp
[2011-07-19 11:09]

ryukon1975

Śpię w nocy,rano w południe i pod wieczór.Czyli zawsze?:):):)
[2011-07-19 11:33]

JKarp

Cześć
No nie jest aż tak źle. Jak siedzę nocką to kiedyś trza się rzucić na wyrko i przespać.
Janusz JKarp
[2011-07-19 12:48]

ryukon1975

Zgadza się ,przespać każdy się kiedyś musi.Są prawa których nikt nie przeskoczy i nie obejdzie.
[2011-07-19 13:00]

przespać każdy się kiedyś musi.



dokładnie... tylko z kim? Na nocce to chyba z rybą albo dzikiem ...:Psorry za denny dowcip nie mogłem się powstrzymać [2011-07-19 13:05]

FranceCola

przespać każdy się kiedyś musi.



dokładnie... tylko z kim? Na nocce to chyba z rybą albo dzikiem ...:Psorry za denny dowcip nie mogłem się powstrzymać

Hahaha nie z dzikiem, tylko z lochą :D :D :D

[2011-07-19 13:28]

frek16

Według mnie propozycja karencji jest conajmniej dziwna.... przecież na innych łowiskach jest normą całkowity zakaz łowienia ryby która została(dopiero co) wpuszczona, a zakaz trwa nieraz cały sezon wędkarski i nikogo to nie dziwi. frek16 [2011-07-19 21:50]

bromiet

Jestem tego samego zdania. Łowiłem na innych łowiskach i zawsze był okres ochronny po zarybieniu. Pozdrawiam
[2011-07-22 22:53]

pikemeister

karpia out.... są dużo cenniejsze gatunki w naszych wodach, których jest coraz mniej...np.Karaś....zadbajmy o to aby nasze dzieci mogły połowić złote karasie takie po 30 cm....to jest sprawa do spełnienia......pzdr....linowy zapaleniec... ;) [2011-07-23 00:54]

Zakaz zarybień karpiem !


Wiadomości  Ochrona wód ryb - catch & release na forum

Karp 

utworzono: 2011/11/18 16:22


 
PhtirusPubisWędkarzu , walcz w swoim kole o zakaz zarybiania karpiem. Szkoda tego biednego karpia : że taki pogmatwany genetycznie , urobiony na miarę wydajnej , intratnej hodowli . Szkoda ryby - dlatego uważam że , jeśli  już istnieje w takiej a nie innej formie - powinien ten karp być traktowany bardziej jako zwierzę domowe , pupil , niż hodowla przynosząca zysk . Tymczasem: zakaz zarybień karpiem - to pierwsze o czym powinien myśleć każdy wędkarz! Groźna epidemia wirusa KHV , to nie przypadek - skutek wielu ciał i rzeczy, na które wpływ ma człowiek  !



[2011-11-18 16:28]

karpia out.... są dużo cenniejsze gatunki w naszych wodach, których jest coraz mniej...np.Karaś....zadbajmy o to aby nasze dzieci mogły połowić złote karasie takie po 30 cm....to jest sprawa do spełnienia......pzdr....linowy zapaleniec... ;)


wź pod uwagę że jak zabraknie karpia to cała presja wędkarska skupi się na tycz właśnie cenniejszych gatunkach ryb. np karp rośnie chyba najszybciej bo wymiar osiąga już w 3 roku życialeszcz musi rosnąć 10 lat aby dorosnąć do wymiaru 40 cmlin wymiar osiąga  po około 6 latachkaraś 30 cm osiąga w 5 roku życia [2011-11-18 16:58]



wź pod uwagę że jak zabraknie karpia to cała presja wędkarska skupi się na tycz właśnie cenniejszych gatunkach ryb. np karp rośnie chyba najszybciej bo wymiar osiąga już w 3 roku życialeszcz musi rosnąć 10 lat aby dorosnąć do wymiaru 40 cmlin wymiar osiąga  po około 6 latachkaraś 30 cm osiąga w 5 roku życia


Święta prawda. Amen. [2011-11-18 17:05]

z@mela

wydaje mnie się ze bez karpia  jakos   przejzywstosc wod  troche sie polepszy .  Dla porownani weżcie   pierwsze lepsze starorzecze  w ktorym  sa tylko nasze  rodzime gatunki .  Sa tam rosliny w ktorych rozmnozyc sie mogą wszystkie gatunki  ryb  woda jest w maire czysta  i my wedkarze mamy szasne  tam polowić  a  nastepnie   staw zalew w ktorym jest sporo karpia  amura   woda mętna    drobnicy nie wiele a nawet jesli cos sie wylegnei to pozniej okonie  wytrzepia wszystko bo  brak roslin  :/   bynajmniej  tak wyglada sytuacja w moim okregu zalewy sa czyste  zero roslin  i caly rbostan  to obsada z zarybienia :/ a przeciez  najwazniejszy jest naturalny wylęg . 

Jak dla mnie karpia mozna wpuszczac  ale w ilosci  minimalnej jako atrakcje  danego lowiska  :)
[2011-11-18 17:17]

qba170882

Ja mam tylko nadzieje ze ta choroba nie przeniesie się na inne gatunki... [2011-11-18 17:20]