Zaloguj się do konta

Wpuścić szczupaka do małego stawu z karasiami?

utworzono: 2011/08/29 14:46
toma7802

Staw musi głęboki być . To szczupak pożyje. Jak płytko to udusi się latem. Powinno się wpuścić nie duże sztuki . Zje karasie innych ruszać nie będzie. Puścić trzeba kilka .Zjada jedną rybę na tydzień.Jak urośnie,to i apetyt urośnie mu.Pozdrawiam. hoplita.

Bedzie musiał szczupakom przed wpuszczeniem wytłumaczyc że mają jeść tylko karasie innych ryb nie i tylko 1dziennie a jak urosną to wtedy więcej.Zastanów się co za bzdury piszesz!!! [2012-03-04 22:39]

kamil11269

moim zdaniem szczupak może wszystko :P
[2012-03-05 15:35]

toma7802

moim zdaniem szczupak może wszystko :P

Pomyliły ci sie bajki,szczupak to nie Hary Potter ani Pokemon! [2012-03-17 11:08]

mollto

W mojej okolicy mam znajomych którzy mają staw i udostępniają mi go do wędkowania bez żadnych opłat, w stawie pływa karp, lin, okoń, mnóstwo słonecznicy i jeszcze więcej karasia, tz pływało ;)
W roku 2010 lub 2009 podczas jednego wędkowania złowiłem 200 karasi, porozmawiałem z właścicielem na temat zarybienia stawu szczupakiem, wielkość stawu to około 12 arów.
Wpuściliśmy 7 szczupaków takie po 40 cm i wadę około 70dg.
Od tamtej pory nie jeździłem na ten staw i przejechałem się w 2012 w czerwcu.
Zarzucam zestaw i czekam, a tu nic ;/ hmm myślę sobie co jest grane, ale czekam, na dzikuna nic, na czerwonego mały okonek, i od razu mam myśl że jak okoń się wytarł to trochę źle, po pierwsze długo rośnie, po drugie  zjada ikrę innych ryb, no ale dobra gdzie jest karaś.
Zakładam ciasto, zarzucam zestaw i czekam, i nic, no nie coś jest nie tak, kiedyś jak przyjeżdzałem to było branie za braniem i na wszystko a teraz kicha, ale patrze jest branie, zacinam a tu walka jak z karpiem, rybka się zmęczyła i ukazuje się karaś o wadzę 0.5 kg, o fuck mówię, bo przedtem łapaliśmy karasie i to karłowate.
Zarzucam zestaw ponownie na ciasto i tym razem nie musiałem dłogo czekać na branie, i jest kolejny i kolejny i tak udało mi się wyciągnąć 21 karasie o wadzę blisko 8 kg, mało tego nie które z nich były pogryzione.
Więc warto jest wpuszczać drapieżniki ale z umiarem i potem regulować rybostan bo z tego co wiem, w stawie na którym łowię szczupaki się wytarły.
[2013-01-03 12:49]

wirefree

Jak szczupak jest w stawie to o okonie sie nie martw bo szczupak predzej czy pozniej je zalatwi a jesli nie wszystkie to wiekszosc tych mniejszych.


[2013-01-03 14:40]

cheeatos

posłuchajcie mojej historii. Mój staw ma już trzy lata. Na początku wpuściłem karasia dużego i małego, japońca, 2-5 szt malutkiego okonia, karp 10 szt. Staw ma wymiary 35x15 m średnia głębokość 1-2 m. Po roku karaś zaczął tak się trzeć że było go w stawie mnóstwo nic nie mogłem złapać tylko karasia. Brał na wszystko, każda zanęta go interesowała. Postanowiłem wpuścic szczupaka. Może zrobiłem błąd bo wpuściłem 10 szt ok 15 cm. Szczupaka wpuściłem jesienia. Nie myslałem że do wiosny wytnie całą populacje karasia. NIE MA NIC ŻADNEGO MAŁEGO KARASIA. PLUS TEGO ZE MOJE SZCZUPAKI MAJĄ DŁUGOŚC OK 45 CM, MAM RÓWNIEŻ PIEKNE OKONIE.
[2015-06-13 13:07]

cheeatos

NIE DOPYTAŁEM WYSTARSZYŁO WPUSCIC 2-4 SZCZUPAKI W ZUPEŁNOŚCI BY WYSTARCZYŁO. 11 SZT TO ZA DUZO. TERAZ TYLKO SPININGUJĘ SUPER SPRAWA.
[2015-06-13 13:09]

ogtw

Jeżeli jest szczupak w stawie to karasie urosną większe i będą miały więcej ikry, dlatego przydałyby się jeszcze okonie żeby zjadały narybek.
[2015-06-13 14:23]