Zaloguj się do konta

Wpis ryb do rejestru podczas zawodów

utworzono: 2011/03/30 08:37
witiakwicol1

Siedząc w domu naszło mnie takie dziwne pytanie;Czy wędkarze biorący udział w zawodach powinni wpisywać ryby złowione w czasie zawodów?
Według mnie tak.
[2011-03-30 08:37]

witiakwicol1

Chodzi mi o rejestr.
[2011-03-30 08:40]

perwer

Daj argument po co...
[2011-03-30 08:51]

ayem

Zawody żądzą się własnymi prawami , a na wyścigach samochodowych kierowcy stosują się do kodeksu ruchu drogowego ?
[2011-03-30 08:58]

msjack

Zawody żądzą się własnymi prawami , a na wyścigach samochodowych kierowcy stosują się do kodeksu ruchu drogowego ?

Niby tak, ale -wyścigi nie odbywają się w normalnym ruchu ulicznym a zawody wędkarskie na tych samych łowiskach gdzie  i my łowimy .Słuchając rzecznika prasowego PZW ,który wypowiadał się na temat słuszności wprowadzenia rejestrów wygląda na to że ,powinny być rejestrowane także i te rybki złowione na zawodach. A Pzw użyło argumentu np:o konieczności posiadania wiedzy co do rybostanu na danym akwenie. Dlaczego więc koledzy zawodowcy mieliby łamać regulamin?           (ja też tylko pytam)
[2011-03-30 09:18]

perwer

Ryby łowione poza okresem zimowym są wypuszczane  z powrotem do wody ,a na zawodach pod lodowych jest ewidencja ryb w kartotece,przekazywana do koła,tak ze czekam na argument po co?
[2011-03-30 09:23]

msjack

Ryby łowione poza okresem zimowym są wypuszczane  z powrotem do wody ,a na zawodach pod lodowych jest ewidencja ryb w kartotece,przekazywana do koła,tak ze czekam na argument po co?

No tak ,czyli są rejestrowane w jakiś sposób i to byłoby chyba wszystko w tym temacie.
[2011-03-30 09:27]

Yonek

Rybki na zawodach są wypuszczane spowrotem do wody tak. A czy Ty jak złowisz jakąś rybę i wpuszczasz ją spowrotem wprowadzasz ją w rejestr ?? Bo ja nie...
Do rejestru wpisuje się chyba tylko ryby zabierane z łowiska prawda ??
[2011-03-30 09:32]

ayem

Niby tak, ale -wyścigi nie odbywają się w normalnym ruchu ulicznym a zawody wędkarskie na tych samych łowiskach gdzie  i my łowimy .Słuchając rzecznika prasowego PZW ,który wypowiadał się na temat słuszności wprowadzenia rejestrów wygląda na to że ,powinny być rejestrowane także i te rybki złowione na zawodach. A Pzw użyło argumentu np:o konieczności posiadania wiedzy co do rybostanu na danym akwenie. Dlaczego więc koledzy zawodowcy mieliby łamać regulamin?           (ja też tylko pytam)

Niby tak ale miejsce zawodów wędkarskich także jest zamknięte dla innych wędkarzy nie biorących udziału w zawodach , a ci co biorą w nich udział nie są kontrolowani przez np. policję czy inne służby pod kontem kłusownictwa czy braku odpowiednich dokumentów pozwalających na wędkowanie
[2011-03-30 09:32]

adamoski

Niby tak, ale -wyścigi nie odbywają się w normalnym ruchu ulicznym a zawody wędkarskie na tych samych łowiskach gdzie  i my łowimy .

A niby rajdy , czy najsłyniejszy rajd Monte Carlo gdzie się odbywa , jak nie na drogach, z których poza zawodami korzystają wszyscy? :) 

[2011-03-30 09:33]

msjack

koledze chodziło tylko o rejestrowanie połowu
[2011-03-30 09:34]

perwer

Rybki na zawodach są wypuszczane spowrotem do wody tak. A czy Ty jak złowisz jakąś rybę i wpuszczasz ją spowrotem wprowadzasz ją w rejestr ?? Bo ja nie...
Do rejestru wpisuje się chyba tylko ryby zabierane z łowiska prawda ??

O tym właśnie mowa,dlatego cały czas pytam bez odpowiedzi zakładającego watek PO CO ...DAJ ARGUMENT ....Jak sie zakładasz wątek to podejmij dyskusje ,a nie po złotej musli przychodzi rozczarowanie nie poparciem w ciemno i pustka...
[2011-03-30 09:38]

witiakwicol1

Nie chodziło mi o kłusownictwo lecz o to że pod czas zawodów łowi się różne rybki i część wraca do wody a część zabierają uczestnicy więc powinni je wpisać do rejestru tak sądzę ponieważ patrzyłem na ważenie po zawodach i widziałem jak kilku wędkarzy pakuje rybki do wiaderka z myślą zabrania do domu.
[2011-03-30 16:47]

A jak ryba zdechnie podczas holu to co wtedy? Należy ją wpisać w rejestr czy można ciepnąć w trzciny?
[2011-03-30 16:53]

Siedząc w domu naszło mnie takie dziwne pytanie;Czy wędkarze biorący udział w zawodach powinni wpisywać ryby złowione w czasie zawodów?

Według mnie tak.

Masz rację, ale powinni zrobić to organizatorzy zawodów, nie wędkarze. I tak spisywana i ważona jest niemalże każda rybka. Wędkarze nie, organizatorzy TAK.

[2011-03-30 17:05]

Sniper64

Według mnie tak.

Masz rację, ale powinni zrobić to organizatorzy zawodów, nie wędkarze. I tak spisywana i ważona jest niemalże każda rybka. Wędkarze nie, organizatorzy TAK.

Witam wszystkich...:)
Tak... jak Maciej napisał,również na takich zawodach obowiązuje regulamin PZW oprócz tego jaki jest stosowany na zawodach,również takie zawody podlegają kontroli,bo każdy uczestnik powinien mieć ważne dokumenty wędkarskie! ponieważ są one odbywane na wodach PZW obowiązuje tam Ustawa wszystkich i o to powinni dbać organizatorzy,tak samo odhacza się ryby,przechowuje lub wpuszcza!Często stosuje się w regulaminie zawodów punkt,,Na Żywej rybie lub martwej,więc kiedy jest ona zbierana to powinna być wpisana w rejestr!Również powinno być dopilnowane wpis łowiska wszystkich uczestników zawodów,bo jak by nie było to wędkują na wodzie PZW. To też powinni organizatorzy dopilnować,często jednak odstępuje się od tego!Rzadko też jest w trakcie takich zawodów kontrola!O tych sprawach się nie mówi głośno,zazwyczaj zawody toczą się jak zwykle,z roku na rok tak sam!O to wszysto powinni dbać organizatorzy...By w razie kontroli uczestnicy takich zawodów nie mieli nie potrzebnych kłopotów...:) Pozdrawiam 

[2011-03-30 17:54]

striggley

wydaje mi się że powinno paść pytanie  " do czego służy konkretnie rejestr połowu ryb i jaki jest tego cel ?"

Jeśli chodzi że PZW chce wiedzieć gdzie na jakim łowisku , jakie odłowiono ryby i ile , i jeśli chodzi tylko o to to rzeczywiście nie ma sensu wpisywania w rejestr ryby które się wypuszcza
, ale jeżeli Pzw za pomocą rejestru chce też wiedzieć ile i jakiej ryby jest na danym łowisku , tzn jaki gatunek występuje liczniej jaki mniej itp to moim zdaniem nawet te które wypuszczamy powinniśmy wpisać bynajmniej ja tak myślę ale jak napisałem w pierwszym zdaniu ....do czego konkretnie ma służyć rejestr i w tedy będzie odpowiedź na tą złotą myśl założyciela wątku
[2011-03-30 18:10]

kazik

Zależy również jakie to są zawody , czy towarzyskie czy np. statutowe lub takie gdzie ryba wraca do wody .

W zawodach towarzyskich przyznam rację koledze ,,Mastiff” i raczej powinno się wpisywać ryby złowione , bo przeważnie takie ryby są zabierane . W zawodach gdzie ryba wraca do wody już tego obowiązku nie mamy  , bo i ryb tak faktycznie nie mamy , gdyż po zwarzeniu zostają wypuszczone . Moim zdaniem ryby zabierane powinno się wpisywać do rejestru , ale po zakończeniu zawodów ,  ryby wypuszczane nie musimy wpisywać w rejestr  . [2011-03-30 18:14]

Sniper64

wydaje mi się że powinno paść pytanie  " do czego służy konkretnie rejestr połowu ryb i jaki jest tego cel ?"

Jeśli chodzi że PZW chce wiedzieć gdzie na jakim łowisku , jakie odłowiono ryby i ile , i jeśli chodzi tylko o to to rzeczywiście nie ma sensu wpisywania w rejestr ryby które się wypuszcza
, ale jeżeli Pzw za pomocą rejestru chce też wiedzieć ile i jakiej ryby jest na danym łowisku , tzn jaki gatunek występuje liczniej jaki mniej itp to moim zdaniem nawet te które wypuszczamy powinniśmy wpisać bynajmniej ja tak myślę ale jak napisałem w pierwszym zdaniu .... do czego konkretnie ma służyć rejestr i w tedy będzie odpowiedź na tą złotą myśl założyciela wątku

Witaj..:)
Na to ostatnie twoje pytanie co podkreśliłem na czerwono ! to nawet chyba okręg nie jest wstanie odpowiedzieć..:)))do czego tak służy! i czy to wszystko jest rzetelnie czytane i sprawdzane podsumowane i dalej realizowane w zarybieniach..:)))
[2011-03-30 18:15]

kazik

To pytanie o zasadność rejestrów już wielokrotnie było zadawane i wielokrotnie było wałkowane i to na wszystkich portalach wędkarskich . Mimo tego wszystkiego jednak te rejestry są , i obowiązek ich wypełniania również . Może ja inaczej to napiszę : Po co zostało to wprowadzone jeżeli nie wszystkie okręgi poważnie to traktują ?   To raczej należało by winić Zarządy Okręgów bo to od nich zależy czy te rejestry się sprawdzą , czy te rejestry będą tylko utrapieniem dla nas wędkarzy .

[2011-03-30 18:25]

witiakwicol1

A jak ryba zdechnie podczas holu to co wtedy? Należy ją wpisać w rejestr czy można ciepnąć w trzciny?

Nie spotkałem się jeszcze by rybka padła podczas holu chyba że holujesz ją do domu za samochodem to wtedy wyrzuć ją u siebie na działkę bo po co masz zaśmiecać brzegi łowisk.

[2011-03-31 08:31]

Nie spotkałem się jeszcze by rybka padła podczas holu chyba że holujesz ją do domu za samochodem to wtedy wyrzuć ją u siebie na działkę bo po co masz zaśmiecać brzegi łowisk.

Dobre.........hehehehe [2011-03-31 08:38]

Zapytałem przewrotnie. Przecież zdajecie sobie sprawę z tego że podczas zawodów spośród tysięcy płotek w siatkach jakiś procent z nich po prostu zdycha. Co wtedy? Trzeba je wpisać w rejestr czy nie? Poza tym miejcie świadomość tego że wiele ryb takich jak okoń, jazgarz itp połykając przynętę głęboko. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo że ryba nie przeżyje trudu holu i wyhaczania. Ja wiem, że Ty zawsze zacinasz rybę za kącik otworu gębowego i ryba po wypuszczeniu czuje się lepiej niż przed złowieniem. Mi jednak zdarzyło się tak, że ryba po wpuszczeniu pochlapała się nieco przy brzegu i zdechła. Co wtedy?
[2011-03-31 08:46]

jarek30

u nas na zawodach wpisują typ ryby i kilogramy w rejestr nie wpisują wędkarze
[2011-03-31 08:49]

witiakwicol1

, ale jeżeli Pzw za pomocą rejestru chce też wiedzieć ile i jakiej ryby jest na danym łowisku , tzn jaki gatunek występuje liczniej jaki mniej itp to moim zdaniem nawet te które wypuszczamy powinniśmy wpisać bynajmniej ja tak myślę ale jak napisałem w pierwszym zdaniu ....do czego konkretnie ma służyć rejestr i w tedy będzie odpowiedź na tą złotą myśl założyciela wątku

Po wypowiedzi kolegi sądzę że jest młodym wędkarzem bo gdybyś przesiedział tyle czasu nad wodą co ja na pewno nie raz zadał byś sobie podobne pytanie widząc zachowanie innych wędkarzy lub ludzi (kłusoli) którzy mają kartę po to by się wróciła i nie zwracają uwagi na jakieś przepisy czy zasady użytkowania wody.A co do rejestrów to jak już są to musimy je wypełniać a po to by zarząd (ichtiolog) mógł porównać odłowy i na tej podstawie wydają pozwolenie na ilościowe zarybianie danego akwenu tak przynajmniej jest w stosunku co do jezior.
[2011-03-31 08:49]

Już komuś temat posta nie pasował? Eh...:):):):):)
[2011-03-31 09:18]