Zaloguj się do konta

Wpadka

utworzono: 2015/02/14 13:09
tarzan

Siema ogólnie jestem wędkarzem który preferuje połów karpi metodą gruntową, aczkolwiek lubię poganiać po brzegu jeziora za szczupakiem . W moim przypadku lubie nie znaczy umiem a juz na pewno  nie potrafię dobrać odpowiedniej wędki do tej metody. Z powodów finansowych i tego że to gruntówka jest nr jeden na spining w ubiegłym roku wybrałem jedną z tańszych propozycji jaxona była to wedka kompozytowa na rzut oka wydawała sie idealna ale nad wodą nie potrafiłem nią zatrzymać  ok. 2kg szczupaka który uciekał w trzcinowiska wiec kupiłem kolejna wedke która wydała się solidna ale po kilku rzutach strasznie bolały mnie plecy i takim sposobem wydałem kolejne pieniądze na nastepna tanią wędke. W tym roku zamówiłem przez internet spining którego nigdy nie widziałem a znany mi był tylko z opowieści jest to kij shimano catana 3,0m 14-40 g ( 3,0m dla własnej wygody) po rozpakowaniu tuby i wyciągnięciu wędki z pokrowca  moim oczom ukazała się cieniutka szczytówka z drobną szczytową  przelotką po uchwyceniu ją w dłoń sprawiła wrażenie bardzo delikatnej a po przełożeniu żyłki przez przelotki bałem się sprawdzić jej prace w domowych warunkach obawiałem się nawet delikatnego naprężenia żyłki bo oczami wyobrażni widziałem jak wędzisko strzela a taka sytuacje miałem juz w tym roku z tanim  spiningiem okumy safina  20-60g. Myślę że seria catana jest raczej pod łapanie kleni okoni w rzekach niż pod szczupaka około wymiarowego z jeziora nie porównując  rzecznego szczupaka. Takim sposobem nabyłem cztery tanie spiningi wydająć ponad 400 zł  a nie mam z czym ruszyć nad wodę .Wiem że o catanie jest mnóstwo napisanych artykułów w internecie które nie są zbytnio pomocne ale biorąc pod uwage fakt iż nie byłem z ta wędką nad wodą chciałem zapytać użytkowników tych że spiningów czy tą wędką da się bez większych problemów zatrzymać uciekającego w trzciny szczupaka weżmy takiego średniaka  [2015-02-14 13:09]

no niestety ja też kilka razy sie w......em robiąc zakupy przez internet. Juz tego nie polece nikomu. Lepiej pojechac do sklepu pomacać i na jedno wyjdzie.Tyle samo nie raz zapłaci sie za bilet co za przesyłkę zamówionego towaru
[2015-02-14 13:38]

marek-debicki

Szanowny Kolego Adrianie!
Język polski zna tyle pięknych słów, za pomocą których można wykazać swoją frustrację oraz niezadowolenie z własnego wyboru, czy też jak w tym przypadku, nietrafionego zakupu sprzętuże nie ma potrzeby używania słów niedozwolonych regulaminem.
[2015-02-14 14:32]

tarzan

Panie nie jestem polonista ale wiem że słowo które wykorzystałem znajduje się w słowniku języka polskiego nie jest ono może najpiękniejsze ale jest. Popełniłem gafe bo nie wiedziałem że są to słowa zabronione regulaminem powiem szczerze post zatytułowałem instynktownie nie przemyślałem tego przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni . Jak pokazuje życie gafy przytrafiają się nawet tak wybitnym znawcom języka polskiego jak Pan Marek  który w swoim poście popełnił także bardzo rażący błąd w pisowni tu zacytuje   " zakupu "sprzętuże"  Panie informuje że z milionów pięknych słów które znajdują się w słowniku w poście użył pan słowa które w nim nie występuję. To tak w ramach rewanżu . A tak naprawdę to może ma Pan przydatne informację odnoszące się do zakupionego przez mnie kija do catany i połowu nią szczupaka? [2015-02-14 15:12]

Spear

Kolego, posiadam catane 20-50 cw i łowię, na nią trocie w rzece przy silnym nurcie. Twoja 14-40 powinna spokojnie dać sobie radę, nawet z dużo większym szczupakiem. Jeżeli chcesz zobaczyć jak catana pracuje pod rybą, to zerknij.
https://www.youtube.com/watch?v=q1Hj028j7DE

Moje dwie trocie, oraz jedna kumpla. Oboje łowimy na catany i póki co, złego słowa nie powiem.
Wnioski musisz wyciągnąć sam.
[2015-04-16 15:07]