Zaloguj się do konta

Wolny bieg kołowrotek karpiowy

utworzono: 2013/04/09 16:20
harry95mix

mam pytanie i proszę o odpowiedzi a mianowicie czy jest sens kupowania kołowrotków z wolnym biegiem ???czy przy budżecie do 200 zł są one czegoś wart???myślę że za tą cenę można by si ę skusić nawet o kołowrotki Surfingowe.
Proszę o odpowiedzi i odpowiedz na pytanie ankietowe na ten właśnie temat  Link do niej poniżej(to jest ankieta portalu wędkuje)
http://www.piscis.wedkuje.pl/media/kolo,piscis,9515,8482,797.html
Z góry dzięki za odpowiedzi na pytanie i ankietę !!! [2013-04-09 16:20]

JKarp

CześćBez wolnego biegu od chyba siedmiu lat. W tym roku zmieniam kołowrotki - będą również bez wolnego biegu.JK [2013-04-09 16:28]

berthold

jest to pomocne ale nie konieczne i wydaje mi się że im mniej mechanizmów tym lepiej ,byle przekładnie były trwałe
[2013-04-09 16:35]

Ja używam kołowrotków z wolnym biegiem bo są po prostu wygodniejsze . A to że w/b sie psuje czy coś jest po prostu nie prawdą,bo skąd w takim razie popularność np Shimano bblc???
[2013-04-09 16:49]

portofino

jak chcesz z wolnym biegiem to polecam marlony, sam je używałem przez kilka lat.
[2013-04-09 17:22]

Ja też używam wolnego biegu i nie mam z nimi problemu a teraz ciężko było by się przestawić.  [2013-04-09 17:23]

piotrcarp

Tak jak Jarek 11 uzywam kolowrotkow z wolnym biegiem bo jest to wygodniejsze a to ze wolny bieg sie psuje to bajki :)
[2013-04-09 18:51]

Tak jak Jarek 11 uzywam kolowrotkow z wolnym biegiem bo jest to wygodniejsze a to ze wolny bieg sie psuje to bajki :)

Dokładnie :) też używam z wolnym i nie zamierzam tego zmieniać. [2013-04-09 19:20]

Seiken

Wolny bieg to taki "bajer" łowie karpie od 15 lat jedyne z wolnym biegiem jakie miałem to Shimano Big Baitrunner , było to z 12 lat temu jedne z pierwszych egzemplarzy w Polsce ale ,że ten model to syf totalny to szybko sie pozbyłem i wróciłem do swoich Tournamentów 5500T i to sa sprzety nie do zajechania tak jak stare Emblemy.Kołowrotek na karpie musi być mocny i pewny - tu nie ma alternatywy a wolny bieg to najsłabsze ogniwo w kołowrotku [2013-04-09 19:23]

aandi76

Posiadam kołowrotki z wolnym biegiem i jestem zadowolony,łowiąc u znajomego z pomostu karpie ok 5kg nie raz uratowały mnie przed kąpielą, gdy były bardzo agresywne brania nie było szans doskoczyć do wędek
[2013-04-09 20:27]

Uważam że wolny bieg się nie psuje, a czy jest wygodą kwesta gustu... Miałem z wolnym, teraz zamieniłem na "bez"... Z tym że "bez" nie oznacza "na sztywno" co jak widzę dla niektórych jest do nieogarnięcia...  [2013-04-09 21:04]

Seiken

Posiadam kołowrotki z wolnym biegiem i jestem zadowolony,łowiąc u znajomego z pomostu karpie ok 5kg nie raz uratowały mnie przed kąpielą, gdy były bardzo agresywne brania nie było szans doskoczyć do wędek
W kołowrotku ze sztywną szpulą luzuje sie po prostu hamulec i nic nie wpadnie do wody :-)Do dobrych kołowrotków Daiwy mozna dokupić konwersje 

[2013-04-09 21:05]

JKarp

Cześć" Uważam że wolny bieg się nie psuje, a czy jest wygodą kwesta gustu... Miałem z wolnym, teraz zamieniłem na "bez"... Z tym że "bez" nie oznacza "na sztywno" co jak widzę dla niektórych jest do nieogarnięcia... "

Psuje się, psuje - mi się popsuł na zawodach :-(( i to tak wrednie, że na " włączonym " wolnym biegu. Nie dało się tego naprawić niestety... i dlatego wylądował w koszu.Resztę pozostawię bez komentarza he he ;-)JK [2013-04-09 21:10]

Seiken

Gdy zaczynałem przygode z połowem karpi jedynym na rynku kołowrotkiem z wolnym biegiem był Shimano Baitruner - małe to było nakrecić sie trzeba było strasznieWtedy w kraju karpiowanie raczkowało było nas kilku łowiacych na kulki dobrych kołowrotków nie było w sklepie -po swoje Turnamenty pojechałem z PM do Belgi , przez 15 lat nigdy mnie nie zawiodły nie porównuj  Daiwy Turnament Linear-S do Turnamentów 5500T bo to wiele klas lepszy sprzęt /zębatki sa ze stopów tytanu/ , SBB po sezonie miały takie luzy ,że mnie denerwowało pamietaj ,że miałem pierwszy wypust i miały sporo niedociągnięć teraz może sa lepsze , ale ja zostane jednak przy daiwie i starych century i enigmach

[2013-04-09 21:30]

JKarp

Cześć" Natomiast majstrowanie przy zwykłym hamulcu podczas mocnego brania wydaje mi się być trochę niepotrzebną gimnastyką ."
Naprawdę nie trzeba nic majsterkować ;-) Wyćwicz odruch i tyle.Mi się wydaje, że majsterkowanie przy braniu wolnym biegiem to dopiero gimnastyka. Żeby zaciąć musisz albo zamknąć wolny bieg korbką albo bezpośrednio zapadką.Pozostaje jeszcze ta trzecia alternatywa ... ;-)))))))))A po niej najczęściej wymienia się żyłkę ;-)JK [2013-04-09 21:35]

Koledzy taj jak mój przedmówca powiedział jest to kwestia wyćwiczenia odpowiedniego odruchu. No i są też kołowrotki np. Daiwy z hamulcem QD który też jest ułatwieniem. [2013-04-10 10:01]

kamil11269

Mi wolny bieg się przydaje, ale każdy ma swoje zdanie.
[2013-04-10 15:15]

harry95mix

pytonko jeszcze czy jaxon pro surf 700 nadał by się na karpiowanie  [2013-04-12 17:09]

Cześć" Uważam że wolny bieg się nie psuje, a czy jest wygodą kwesta gustu... Miałem z wolnym, teraz zamieniłem na "bez"... Z tym że "bez" nie oznacza "na sztywno" co jak widzę dla niektórych jest do nieogarnięcia... "

Psuje się, psuje - mi się popsuł na zawodach :-(( i to tak wrednie, że na " włączonym " wolnym biegu. Nie dało się tego naprawić niestety... i dlatego wylądował w koszu.Resztę pozostawię bez komentarza he he ;-)JK

;-)))))))))))) Ty żeby zabłysnąć swoją nieokiełznaną mądrością to zawsze znajdziesz dziurę w całym i powiesz że  białe jest czarne i na odwrót jak wszyscy mówią że jest inaczej .
Myślę że można spokojnie interpertować Twoje bajki zawsze wspak na odwrót jak Tobie się psuje to znaczy że jest OK to tak jak z tymi kulkami ;-))))
pewnie na tych zawodach jak Ci się zepsuł ten wolny bieg to miałeś największego karpia zawodów i wyciagnałeś go zmieniając w locie na drugi taki sam kołowrotek przekładając szpulę ;-)))) i zająłeś 1 miejsce i wszystko skończyło się szczęśliwei jak w bajeczce dla małych dzieci .  [2013-04-12 20:26]