Zaloguj się do konta

Wolna żyłka

utworzono: 2014/08/11 05:24
oli84

Mam pytanko czy łowienie na wlna żyłke jest legalna metoda chodzi mi o zestaw gdzie na zylce glownej jest zamontowana oliwka 0,5 g przelotowo a sygnalizatorem jest palec na naciagnietej zylce ?z gory dziekuje  [2014-08-11 05:24]

pompips

Jak jeden koniec żyłki jest zakończony hakiem a drugi wędziskiem o długości minimum 30 cm to jet legalne  :P

[2014-08-11 07:42]

Taki sposób jest ie legalny w Polsce. Ale u mnie na kanale Żerańskim łowi się sandacze w następujący sposób: Wędzisko trzyma się w ręce przytrzymując żyłke przy otwartym kabłąku kołowrotka a końcowy zestaw to lekka oliwka z martwą rybką zamontowana przelotowo. Podczas brania wędkarze momentalnie puszczają żyłkę i pozwalają wybrać żyłkę rybie a następnie ją zacina. Ludzie chodzą z tym jak z spinningiem i obławiają duży obszar łowiska (oczywiście jak są wolne miejscówki, ponieważ na kanale o to jest nieraz bardzo ciężko).


Pozdrawiam Boczny Trok



[2014-08-11 09:23]

pompips

A który paragraf zabrania używać palca jako sygnalizatora ? Czy lekkiej oliwki?
[2014-08-11 11:27]

Jakub Woś

Taki sposób jest ie legalny w Polsce. Ale u mnie na kanale Żerańskim łowi się sandacze w następujący sposób: Wędzisko trzyma się w ręce przytrzymując żyłke przy otwartym kabłąku kołowrotka a końcowy zestaw to lekka oliwka z martwą rybką zamontowana przelotowo. Podczas brania wędkarze momentalnie puszczają żyłkę i pozwalają wybrać żyłkę rybie a następnie ją zacina. Ludzie chodzą z tym jak z spinningiem i obławiają duży obszar łowiska (oczywiście jak są wolne miejscówki, ponieważ na kanale o to jest nieraz bardzo ciężko).


Pozdrawiam Boczny Trok




Dlaczego nielegalny?
[2014-08-11 18:56]

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem autora ale chyba chodziło mu o to żeby wziąć żyłkę i łowić nią bez wędki tylko z obciążeniem i haczykiem. Kiedyś oglądałem jakiś film jak ktoś łowił ryby na samą żyłkę za granicą. I właśnie taki sposób jest nielegalny z tego co się orientuje. A jeśli chodzi o łowienie na wędkę i używanie rąk jako sygnalizatora to nie ma problemu. Np Taki sposób jest wykorzystywany do sygnalizacji w drop shocie.


Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-08-11 19:46]

oli84

wlasnie  używam wedki odleglosciowki bo dalej nosi lekkie zestawy 1 g wyniesie na kilkanasie metrow a zamiast splawika używam palca na mazurach ostatnio tak robilem i zabawa jest przednia :) polecam !!!!!
[2014-08-11 21:54]

zbynio 33

wlasnie  używam wedki odleglosciowki bo dalej nosi lekkie zestawy 1 g wyniesie na kilkanasie metrow a zamiast splawika używam palca na mazurach ostatnio tak robilem i zabawa jest przednia :) polecam !!!!!

Co Kolega łowił w ten wspaniały sposób jeśli można wiedzieć?
[2014-08-11 22:11]

Jędrula

wlasnie  używam wedki odleglosciowki bo dalej nosi lekkie zestawy 1 g wyniesie na kilkanasie metrow a zamiast splawika używam palca na mazurach ostatnio tak robilem i zabawa jest przednia :) polecam !!!!!


Trzymać wędkę w łapie i palec... o gustach się nie rozmawia ale ja wolę delikatnego pickerka , to dopiero jest zabawa i emocje .




[2014-08-11 22:31]

89krzysztof

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem autora ale chyba chodziło mu o to żeby wziąć żyłkę i łowić nią bez wędki tylko z obciążeniem i haczykiem. Kiedyś oglądałem jakiś film jak ktoś łowił ryby na samą żyłkę za granicą. I właśnie taki sposób jest nielegalny z tego co się orientuje. A jeśli chodzi o łowienie na wędkę i używanie rąk jako sygnalizatora to nie ma problemu. Np Taki sposób jest wykorzystywany do sygnalizacji w drop shocie.


Pozdrawiam Boczny Trok

Koledzy pytali, dlaczego jest nielegalny ? Co w przypadku, jeśli palec ma więcej niż 30cm?
[2014-08-11 22:49]

oli84

Zapytalem sie o cos co mnie interesuje bo jest troche zapisow w regulaminie ktore sa co najmniej nie na miejscu wiec wszystkigo mozna sie spodziewac ale zapomnielem ze internet nie wybacza :) a co do ryb zlapanych w ten sposob to postaram sie wrzucic niebawem zdjecie lina moze nie 50 ale mikry tez nie jest metoda wydaje mi sie dosc atrakcyjna i chce sie dowiedziec czy mozna tak wedkowac .  [2014-08-12 05:02]

89krzysztof

Oli - jeśli masz wędkę z żyłką zakończoną hakiem, to metoda jest legalna. Chyba, ze na haku masz żywą przynętę, którą spinningujesz.
[2014-08-12 06:52]

zbynio 33

Zapytalem sie o cos co mnie interesuje bo jest troche zapisow w regulaminie ktore sa co najmniej nie na miejscu wiec wszystkigo mozna sie spodziewac ale zapomnielem ze internet nie wybacza :) a co do ryb zlapanych w ten sposob to postaram sie wrzucic niebawem zdjecie lina moze nie 50 ale mikry tez nie jest metoda wydaje mi sie dosc atrakcyjna i chce sie dowiedziec czy mozna tak wedkowac .

Wybacza więcej niż Ci się wydaje:). Sposób na pewno skuteczny i zgodny z prawem, tylko bardzo męczący w łowieniu większości gatunków ryb :). Jak napisał jeden z kolegów o gustach się nie dyskutuje. :) Połamania życzę i palca tylko żeby Ci żadna ryba nie urwała ;))).

[2014-08-12 10:38]

Metoda "na czuja" jest stara jak świat.skuteczna i całkowicie legalna.
http://www.lakefishing.com.pl/archiwum/na_czuja.html [2014-08-12 13:05]

kaban

Proste pytanie a odpowiedzi co do regulaminu z poza pytania dużo. Ja tak łowię latem przy użyciu spinningu stosując jako przynętę wszelakie dostępne owoce. [2014-08-12 13:42]

Bernard51

W nocy na skórkę chleba plus kula wodna w ten sposób właśnie łowię, kula z falą (jak jest wiatr) przesuwa się i kabłąk jest otwarty a palcami lekko popuszcza się żyłkę, przy braniu żyłka jest wyrwana z ręki ( dwa palce) i to jest moment gdy trzeba zacinać.
[2014-08-12 16:02]

oli84

Bardzo wam koledzy dziekuje wlasnie o cos takiego mi chodzilo :)
[2014-08-13 05:30]

Artur z Ketrzyna

Mam pytanko czy łowienie na wlna żyłke jest legalna metoda chodzi mi o zestaw gdzie na zylce glownej jest zamontowana oliwka 0,5 g przelotowo a sygnalizatorem jest palec na naciagnietej zylce ?z gory dziekuje 

Moim zdaniem jest to metoda gruntowa. Czyli dozwolona.
Nie ma w niej jakiś ograniczeń co do stosowanych sygnalizatorów brań. Jedynie długość wędki i to że zestaw może być zakończony tylko 1 hakiem z przynętą naturalną.
[2014-08-13 11:44]

Jack14

Arturze kolejny raz ktoś coś napisze ( tym razem ja).W cytowanym pytaniu nie ma słowa o wędce (wędzisku) jeśli tak to nie muszę już chyba dalej pisać... [2014-08-13 15:07]

Artur z Ketrzyna

Arturze kolejny raz ktoś coś napisze ( tym razem ja).W cytowanym pytaniu nie ma słowa o wędce (wędzisku) jeśli tak to nie muszę już chyba dalej pisać...

Widzisz ja w przeciwieństwie do ciebie, czytam też inne posty...
[2014-08-14 16:02]

Jack14

wlasnie  używam wedki odleglosciowki bo dalej nosi lekkie zestawy 1 g wyniesie na kilkanasie metrow a zamiast splawika używam palca na mazurach ostatnio tak robilem i zabawa jest przednia :) polecam !!!!!

Arturze jeśli do swojego wpisu dodałbyś również kolejną"wypowiedz" kolegi pytającego to rozumiem.

W związku z tym, że tego nie dodałeś to młody wędkarz po przeczytaniu jednego z ostatnich twoich wpisów może mieć problem z jego zrozumieniem.
psArturze czytam wszystkie wpisy w danym temacie, jeśli oczywiście warto poświęcać na nie czas.Głównie kolejne wpisy osoby pytającej, a nie czyjeś domysły i dyrdymały. Oczywiście to nie dot. tego postu, ale w wielu innych wypowiedziach tutaj na forum takich zgadywanek nie brakuje.
Pozdrawiam. [2014-08-14 17:30]

Artur z Ketrzyna

wlasnie  używam wedki odleglosciowki bo dalej nosi lekkie zestawy 1 g wyniesie na kilkanasie metrow a zamiast splawika używam palca na mazurach ostatnio tak robilem i zabawa jest przednia :) polecam !!!!!

Arturze jeśli do swojego wpisu dodałbyś również kolejną"wypowiedz" kolegi pytającego to rozumiem.

W związku z tym, że tego nie dodałeś to młody wędkarz po przeczytaniu jednego z ostatnich twoich wpisów może mieć problem z jego zrozumieniem.
psArturze czytam wszystkie wpisy w danym temacie, jeśli oczywiście warto poświęcać na nie czas.Głównie kolejne wpisy osoby pytającej, a nie czyjeś domysły i dyrdymały. Oczywiście to nie dot. tego postu, ale w wielu innych wypowiedziach tutaj na forum takich zgadywanek nie brakuje.
Pozdrawiam.

Moja odpowiedź brzmiała;
Moim zdaniem jest to metoda gruntowa. Czyli dozwolona.
Nie ma w niej jakiś ograniczeń co do stosowanych sygnalizatorów brań. Jedynie długość wędki i to że zestaw może być zakończony tylko 1 hakiem z przynętą naturalną.


Tak więc wspomniałem i o wędce. Tak więc nie wiem czemu; "młody wędkarz po przeczytaniu jednego z ostatnich twoich wpisów może mieć problem z jego zrozumieniem."

A to że tu wielu nie chce zrozumieć (i wcale nie młodych wędkarzy...) bo, np,; jest to mu nie wygodne. To insza bajka...
I myślę że powinniśmy pisać na temat, nie udowadniać sobie coś i psuć tym wątek...
[2014-08-14 18:29]

Jack14

Oczywiście jak zwykle masz rację bo jak nie to ...... "patrz punkt 1 zawsze mam racje"
psMoże czas trochę wyluzować Arturze z Kętrzyna ! [2014-08-14 19:23]