Wojsko jest tu ktoś kto służy?

/ 47 odpowiedzi
Witam. Jest ktoś tu kto służy w wojsku?
u?ytkownik65213


Wolałem zapłacić niż tam być.Ale to było wieki temu. (2012/04/11 20:32)

Roxola


Chcesz wiedzieć, czy na rybki będziesz mógł wyskoczyć?
:) (2012/04/11 20:52)

89krzysztof


Służy ? Chodzi Ci o zawodowych wojskowych ? A może po prostu zapytaj o to, o co chcesz zapytać, a nóż ktoś odpowie ...  (2012/04/11 21:26)

dealer081


Wolałem zapłacić niż tam być.Ale to było wieki temu.


kolego nie bylo tak zle,a teraz jeszcze lepiej co 1 lub 2latka szkolenia tygodniowe siedzisz w jednostce 8h i mozesz isc do domu,no i na koniec szkolenia wyprawa do Zagania by postrzelac z kalasza. (2012/04/11 21:33)

u?ytkownik104372


Zeby sie dostac na zawodowego to trzeba chyba miec przynajmniej srednie wyksztalcenie,prawda? (2012/04/11 21:58)

89krzysztof


Chyba maturę trzeba mieć.  (2012/04/11 22:45)

dealer081


Zeby sie dostac na zawodowego to trzeba chyba miec przynajmniej srednie wyksztalcenie,prawda?


nie teraz trzeba odpekac 1 rok w NSR. I mozesz sie starac o przydzial. Juz nawet do policji nie musisz miec sredniego,wystarczy nie byc karanym,dobrze jak jestes po wojsku no i ewentualnie jak jestes w trakcie robienia sredniej. Kumpel rok temu tak sie dostal bedac na 2 roku wieczorówki,technikum ekonomicznego. (2012/04/11 22:45)

Bernard51


"Nie nauka lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera"
Jak widze haslo z okresu Bieruta jest aktualne, (2012/04/12 03:11)

domin77


Byłem rok czasu nie bylo tak żle, mialem dość ciekawe wojsko,chociarz czasem mozna było zwariować (2012/04/12 07:38)

u?ytkownik104372


A przez ten rok w NSR to wpada jakis grosz? (2012/04/12 09:16)

dealer081


A przez ten rok w NSR to wpada jakis grosz?


powiem koledze tak niekture jednostki daja Ci mundur na stan,a co do kasy tylko i wylacznie wtedy gdy jestes wzywany do jakich kryzysowych sytuacji,zazwyczaj wzywaja do powodzi i takich tam pierdul,no i czestrze szkolenia,wtedy jesli pracujesz to dostajesz dniowke ruwnowazna do tej jaka bys mial w pracy,jesli nie pracujesz to w tamtym roku liczyli 10 za godz. (2012/04/12 09:28)

u?ytkownik104372


A przez ten rok w NSR to wpada jakis grosz?


powiem koledze tak niekture jednostki daja Ci mundur na stan,a co do kasy tylko i wylacznie wtedy gdy jestes wzywany do jakich kryzysowych sytuacji,zazwyczaj wzywaja do powodzi i takich tam pierdul,no i czestrze szkolenia,wtedy jesli pracujesz to dostajesz dniowke ruwnowazna do tej jaka bys mial w pracy,jesli nie pracujesz to w tamtym roku liczyli 10 za godz.


Aha. Dzieki za informacje:) (2012/04/12 09:46)

dealer081


A przez ten rok w NSR to wpada jakis grosz?


powiem koledze tak niekture jednostki daja Ci mundur na stan,a co do kasy tylko i wylacznie wtedy gdy jestes wzywany do jakich kryzysowych sytuacji,zazwyczaj wzywaja do powodzi i takich tam pierdul,no i czestrze szkolenia,wtedy jesli pracujesz to dostajesz dniowke ruwnowazna do tej jaka bys mial w pracy,jesli nie pracujesz to w tamtym roku liczyli 10 za godz.


Aha. Dzieki za informacje:)


spoko bylem na tylu szkoleniach,a co za tym idzie wykladach,ze znam to praktycznie na pamiec,hm czekam moze w tym roku tez mnie wezna na tydzien sciemy,no i wycieczke do Zagania na strzelnice,by znów potrzymac i wystrzelic magazynek pestek z kalasza :-) (2012/04/12 09:56)

u?ytkownik64718


Witam kolege, a nie wierz przypadkiem by dostac się do NSR trzeba przejśc jakieś egzaminy fizyczne  bo naten temat różne są opinie. (2012/04/12 11:41)

dealer081


Witam kolege, a nie wierz przypadkiem by dostac się do NSR trzeba przejśc jakieś egzaminy fizyczne  bo naten temat różne są opinie.


tak sa egzaminy fizyczne,bieg na 2km,podciaganie na drazku,oraz slynny malpi gaj,czyli tor z przeszkodami,ogulnie nie ma tragedi. (2012/04/12 12:09)

tryfta


Zeby sie dostac na zawodowego to trzeba chyba miec przynajmniej srednie wyksztalcenie,prawda?
Można by dyskutować..
(2012/04/12 12:25)

Savage


A przez ten rok w NSR to wpada jakis grosz?


powiem koledze tak niekture jednostki daja Ci mundur na stan,a co do kasy tylko i wylacznie wtedy gdy jestes wzywany do jakich kryzysowych sytuacji,zazwyczaj wzywaja do powodzi i takich tam pierdul,no i czestrze szkolenia,wtedy jesli pracujesz to dostajesz dniowke ruwnowazna do tej jaka bys mial w pracy,jesli nie pracujesz to w tamtym roku liczyli 10 za godz.


Według Ciebie powódź to pierdoła? Powiedz to ludziom którzy dwa lata temu czy w 2000 albo 1995 stracili bliskich, zdrowie fizyczne, psychiczne i cały dorobek życia.

Naucz się pisać analfabeto. Kiedyś brali do wojska największych głąbów co do żadnej szkoły się nie potrafili załapać i czytając twoje posty mam wrażenie że jest tak nadal. (2012/04/12 12:49)

dealer081


A przez ten rok w NSR to wpada jakis grosz?


powiem koledze tak niekture jednostki daja Ci mundur na stan,a co do kasy tylko i wylacznie wtedy gdy jestes wzywany do jakich kryzysowych sytuacji,zazwyczaj wzywaja do powodzi i takich tam pierdul,no i czestrze szkolenia,wtedy jesli pracujesz to dostajesz dniowke ruwnowazna do tej jaka bys mial w pracy,jesli nie pracujesz to w tamtym roku liczyli 10 za godz.


Według Ciebie powódź to pierdoła? Powiedz to ludziom którzy dwa lata temu czy w 2000 albo 1995 stracili bliskich, zdrowie fizyczne, psychiczne i cały dorobek życia.

Naucz się pisać analfabeto. Kiedyś brali do wojska największych głąbów co do żadnej szkoły się nie potrafili załapać i czytając twoje posty mam wrażenie że jest tak nadal.


kolego czytaj dokladnie nim sie czepisz,sytuacje kryzysowe np powodzie itp,oraz idne pierdoly czyli np tygodniowe szkolenia. (2012/04/12 13:24)

dealer081


A co do poboru kolego SAWAGE to cie zaskocze,bo do Lubania na granice nie bylo zwyklego poboru,tam dostawalo sie zaproszenie do sluzby granicznej,byly tam wiekrze przywileje raz nie 20dni urlopu lecz 36,dwa nie 120zl zoldu lecz 400,a zaproszenie dostales wuwczas gdy zaliczyles bardzo dobrz psychotesty. A do woja nie brali tylko tych co byli calkiem do dupy. Nie obrazajac tych kturzy starali sie go uniknac w ruzny sposób,gdyz to juz ich decyzja. (2012/04/12 13:35)

adamek19969


Służy ? Chodzi Ci o zawodowych wojskowych ? A może po prostu zapytaj o to, o co chcesz zapytać, a nóż ktoś odpowie ... 

Tak o zawodowego mi chodzi ;) bo w tym roku kończe gimnazjum i ide do technikum. i mam dylemat czy potrzeba jest TYLKO matura? czy jakieś studia? (2012/04/12 13:56)

Maniutek1996


Koledze chodziło, że to jest pierdoła (układanie worków z piachem), a nie, że dla poszkodowanych jest to pierdoła, a poza tym na tle wojen jest to pestka, biegać z bronią, a układać worki. Kolega mówił tu z pozycji tego co pomaga wypompować wodę, ułożyć worki i tp. (2012/04/12 14:19)

dealer081


Koledze chodziło, że to jest pierdoła (układanie worków z piachem), a nie, że dla poszkodowanych jest to pierdoła, a poza tym na tle wojen jest to pestka, biegać z bronią, a układać worki. Kolega mówił tu z pozycji tego co pomaga wypompować wodę, ułożyć worki i tp.


widzisz kolego,wiem ile szkud wyrzadzily w polsce powodzie,ile osob stracilo dorobek zycia i nie tylko,poczynajac od roku 97. I dokladnie nie mialem na mysli iz to co sie w tych okresach wydazylo bylo pierdolami,lecz gdy ktos szuka zaczepki,to czepi sie wszystkiego. (2012/04/12 14:30)

Savage


Koledze chodziło, że to jest pierdoła (układanie worków z piachem), a nie, że dla poszkodowanych jest to pierdoła, a poza tym na tle wojen jest to pestka, biegać z bronią, a układać worki. Kolega mówił tu z pozycji tego co pomaga wypompować wodę, ułożyć worki i tp.



Na tle jakich wojen? Chodzi Ci o Irak czy Afganistan? Pojęcia nie masz co piszesz. Pochodzę z Sandomierza. Mam sąsiada który służy w Afganistanie. Biega z bronią i twierdzi że największym zmartwieniem polskiego kontyngentu jest brak owoców na śniadanie bo nie ma z czego bimbru pędzić. W bazach szkolą Afgańczyków a poza bazę wyjeżdżają bardzo rzadko. Dwa lata temu był w Polsce podczas powodzi. Dwie doby praktycznie bez posiłku i odpoczynku pracowaliśmy na wałach. Jednak wały nie wytrzymały. To co wtedy zbaczyliśmy, powiedział że Afganistan to bułka z masłem. Ludzie wyczerpani wpadali do wody, Ci co znaleźli jakąś niewielką górkę byli cali pokryci myszami i szczurami które szukały schronienia i wychodziły najwyżej jak się da. Dookoła kompletna ciemność, brak prądu, pitnej wody, gorąco, komary, gryzonie, mdlejący i topiący się ludzie, huk walących się budynków, płacze i lamenty ludzi, wołanie o pomoc z ciemności, pływające drzewa rozbijały łodzie które plynęły na ratunek a Ty nie masz siły rękami ruszyć bo worek z piaskiem nie wazy 20 kg. Pierdoła. (2012/04/12 14:42)