Zaloguj się do konta

Wojewódzki i Figurski "Po trupach do celu"

utworzono: 2010/05/05 12:53
Norbert Stolarczyk

Wojewódzki i Figurski nie jeden już raz zaszokowali polskie społeczeństwo, ludzie ci mają swoich przeciwników ale też i gro zwolenników.
Dziś wielkim echem w mediach odbiła się ich nowa produkcja "po trupach do celu" zdaniem autorów utwór ten "...nie miał na celu obrażania bohatera utworu oraz jego partii jak tylko wyrażanie swojego zdania, zdania którego inni nie chcą wyrazić..." wypowiedz Figurskiego dla programu 2 TVP

- czy waszym zdaniem oczywiście pozbawionym wszelakiego fanatyzmu, zostały naruszone zasady dobrego smaku czy też i nie?
- czy jest to dobra forma wyrazu swojego stanowiska?

Powiem szczerze że ja jestem jakby rozdwojony targają mną dwa odczucia pozytywne oraz negatywne, w pewnym sensie nie przeszkadza mi taka właśnie forma wyrazu a w drugim przypadku troszkę mnie ubodła choć jestem przeciwnikiem PIS-u i ich niektórych zapatrywań.

[2010-05-05 12:53]

Bill

- czy waszym zdaniem oczywiście pozbawionym wszelakiego fanatyzmu, zostały naruszone zasady dobrego smaku czy też i nie?
Tak, z całą stanowczością
- czy jest to dobra forma wyrazu swojego stanowiska?
Jest to zdecydowanie zła forma wyrazu swojego stanowiska

Zauważam, że Polki i Polacy potracili elementarną umiejętność odróżniania dobra od zła. Zamiast negować i napiętnować taką działalność to nie wiadomo z jakiego powodu ludzie się tym zachwycają. Zatraciliśmy to co powinno być dla nas najcenniejsze czyli patriotyzm. Dziś Polak pluje na Polaka. Nie pielęgnujemy wartości narodowych. Zachwycamy się takim gównem(przepraszam za słowo).
[2010-05-05 13:01]

dariuszdyl

Czy waszym zdaniem oczywiście pozbawionym wszelakiego fanatyzmu, zostały naruszone zasady dobrego smaku czy też i nie?

• Granica dobrego smaku już dawno została zagubiona w polskich mediach, to co będzie dobre dla jednych będzie złe dla drugich. 
  • Widząc to co się dzieje (Zaangażowanie córki Ś.P. Lecha Kaczyńskiego do kampanii PiS-u) można przyznać rację temu co próbuje przekazać Wojewódzki. 
  • Ja nad tym przechodzę do porządku dziennego i czekam na wybory, wierzę że Polacy będą potrafili dokonać dobrego wyboru Prezydenta.
Czy jest to dobra forma wyrazu swojego stanowiska?
  • Każda forma wyrazu jest dobra jeżeli dociera do tych do których ma dotrzeć.

[2010-05-05 14:12]

Boberto

wg mnie to stanowczo za duzo ... panowie ci w swoim porannym programie na radiu eska rock gdzie wyrazaja rozne tresci czesto wulgarne chyba zapomnieli sie lekko ... lub przezywaja 2 raz okres dojrzewania ... ich dowcip jest kiepski zeby nie powiedziec ze obsceniczny ... zdecydowanie jestem zwolenikiem PiS ... PO jak dla mnie to banda aktorow ... w mojej wypowiedzi zdecydowanie chce byc obiektywny dlatego przynaje ze Wawel byl pomylka  ... wg mnie spiewanie o tragedii narodowej  oraz o zmralych jest calkowitym nietaktem .. i brakiem szacunku ... a myslenie ze sam ś.p prezydent wybral sobie wawel na miejsce pochowku jest dla mnie dowodem na wielka glupote narodu polskiego.

...no ale co zrobic jak 2 podstarzalych malolatow nie wie juz w jaki sposob zwrocic na siebie uwage ... w zasdzie graja w jednej lidze  z Doda ..na ktorej wieszaja psy ... i tak to jest jak sie w czyims oku drzazge widzi ...a w swoim belki nie dostrzega ...

... i tyle.
[2010-05-05 16:03]

jaazz7

zgadzam się z Kolegą mimo całej tej tragedii zaczęła się kampania prezydencka a w niej koniec z sentymentami każdy sposób dobry aby do celu.Mamy jakąś tam demokrację więc każdemu wolno wyrazić swoje opinie poglądy i takie mamy prawo a czy inni zgadzają się czy nie z tymi przemyśleniami to ich problem mogą myśleć inaczej.pozdrawiam
[2010-05-05 16:44]

Bill

Kolego Boberto 1000% racji. PO to banda aktorów, najgorsze jest to, że zahipnotyzowali  naród polski aby brał ich wszelkie wygłupy za dobrą monetę. Ponadto PO ma grupę sprzyjających mediów i dziennikarzy. Dobrym przykładem są panowie, o których mowa w temacie.
Ale cóż się im dziwić jak posłem na sejm Rzeczypospolitej Polskiej jest pan Janusz Palikot. Który został wybrany przez naród. Ależ jego wybrańcy powinni się teraz wstydzić. 
[2010-05-05 16:55]

spines21

kolego Bill-kto i za kogo ma się wstydzić to akurat nie jest takie pewne.jeżeli piszesz,że Po ma grono dziennikarzy i mediów ,które ją popierają.może i tak jest.jednak warto pamiętać o sojuszu Pisu z lewicą i w efekcie obsadzenie całego Radiokomitetu przez ludzi z tych part.i o mediach i publicystach bez w wątpienia sprzyjających Pisowi-wcale nie jest ich mało.nie ma tak,że jedni to aniołki a reszta samo zło. [2010-05-05 19:55]

Ot Racja i święte słowa kolega ... Spines21..... wypowiedział.
[2010-05-05 20:02]

spines21

a co do piosenki-ja bym tak nie zrobił,widocznie mam inną estetykę i wrażliwość.i moja estetyka i wrażliwość nie pozwala mi też na nazywanie czyichś wypowiedzi 'gównem".nawet jak mi się nie podobają.co do stylu i formy wypowiedzi polityków poszczególnych partii to w każdej są tacy ,którzy tego stylu,ani formy nie mają za grosz.  [2010-05-05 20:04]

miszczunio

PO ma Palikota a PIS ma Kurskiego. Obydwaj szczekaja na politycznych przeciwnikow jak pies na listonosza.
[2010-05-05 20:15]

hubi

Witam koledzy nie lubię ubliżać ludziom ale jeden i drugi to ludzie którzy nie maja taktu i obycia jeden kretyn a drugi wielki znawca muzyki kpiacy z ludzi to są ludzie karierowicze dla których liczy się sława i duzy pieniądz. [2010-05-05 21:09]

t12tom

Norbi

Dzięki Tobie wreszcie posłuchałem kawałka w całości. A puściłem go sobie już kilka razy i jeszcze nie raz posłucham. Linia melodyczna całkiem całkiem. A refren można zacytować nie jednemu. I jest w nim bardzo dużo prawdy. Sam poznałem takich ludzi, ale nie oni - spoczną na Wawelu, "po trupach do celu, po trupch do celu....",
 Dobre określenie. Szczególnie, że wyrażają je "artyści". Jednak w kontekście tragedii wielu wybitnych Polaków, należy się zastanowić czy to najlepsza forma przekazu...

Pozdro
[2010-05-05 21:13]

t12tom

Norbi

Dzięki Tobie wreszcie posłuchałem kawałka w całości. A puściłem go sobie już kilka razy i jeszcze nie raz posłucham. Linia melodyczna całkiem całkiem. A refren można zacytować nie jednemu. I jest w nim bardzo dużo prawdy. Sam poznałem takich ludzi, ale nie oni - spoczną na Wawelu, "po trupach do celu, po trupch do celu....",
 Dobre określenie. Szczególnie, że wyrażają je "artyści". Jednak w kontekście tragedii wielu wybitnych Polaków, należy się zastanowić czy to najlepsza forma przekazu...

Pozdro
[2010-05-05 21:13]

Tak sobie słuchałem i słucham i nowości tam nie widzę. Słowa znane, już kiedyś wypowiedziane.

Muza przednia. Ja się nie dziwię, że taka reakcja. Po za tym gdyby żył były by nadal żartu  w Jego kierunku.

Znalazłem coś takiego.
[2010-05-05 21:52]

kuzyn78

Święta racja.
Pisałem już kiedyś ,że naprawdę szkoda mi tych ludzi którzy zginęli tragicznie w tym samolocie ,ale nie szkoda mi niektórych osób jako polityków.
My jesteśmy narodem zakłamanym , zmieniamy po śmierci swoje wypowiedzi o 360 stopni.
Zauważcie ,że osoby które mówią prawdę prosto w oczy(nawet nie raz bolesną) są nie akceptowane przez społeczeństwo.Było to widać we wszystkich reality show typu Big Brather .
Zgadzam się ,że piosenka w wykonaniu tych panów jest  nie smaczna ,ale słowa prawdziwe.
Z tekstem powyżej w zupełności się zgadzam
[2010-05-06 21:20]

Kuzyn78
Z matematyką widzę troszkę na bakier. 360 stopni to pełne koło, czyli jedno i to samo:)

A co do Panów W i F to uważam, że mają jaja aby ośmieszyć obłudne podejście Polaków do całej sytuacji, choć lekko przegięli.

[2010-05-06 21:36]

kuzyn78

No właśnie kolego Verdad ,ja moge tobie zarzucić brak inteligencji po twojej wypowiedzi.
Więc Ci wyjaśnię,na początku czyli w punkcie 0 stopni wypowiadaliśmy się źle o Ś.p. Lechu Kaczyńskim,później czyli po śmierci zaczęliśmy zmieniać zdanie czyli 180 stopni ,a za jakiś czas(góra dwa lata) będziemy znów się wypowiadać źle bo nam przejdzie  obłuda i znajdziemy się na 360 -ciu stopniach.
[2010-05-07 06:41]

kuzyn78

Ps.Z matematyki miałem same 4 , 5
[2010-05-07 06:45]

Tylko Ty jeden wiesz co miałeś na myśli pisząc tamtego posta. Więc choć tłumaczenie Twoje dla mnie jest naciągane, przyjmuję je.
[2010-05-07 07:51]

A ja nie miałem dobrego zdania przed i po też nie zamierzam mieć lecz juz w mniejszej treści bo go już nie ma wśród żywych. Hołd złożyłem ofiarom katastrofy, wszystkim równo. Nie dlatego bo prezydent.

Jak już mówiłem nie miałem zdania dobrego i nie mam. Teraz podejżewam że będzie w kolejności braciszek.

OBY NIE.
[2010-05-07 09:23]

pawelz

Zgadzan sie z kolega Tomikan1129 w 100%. Widze ze mamy identyczne poglady. A ten napis z Twojego poprzedniego postu idealnie oddaje to o czym pomyslalem kilka dni po tragedii.
Dodam jeszcze jedna rzecz. Wszyscy pamietamy "afere" z reklamowka i kanapkami Pani Prezydentowej. Wtedy 80% Polski sie z tego nabijalo. Zaraz po katastrofie 80% Polski mowilo jakie to bylo wtedy "ludzkie zachowanie". Utkwilo mi to bardzo w pamieci. Obluda do potegi N
[2010-05-07 10:34]

jurek

Chyba wszyscy wiedza , że ten suchelec .............................wojewódzki ----------------to zwykły padalec i idiota , nigdy nie oglądam jego bzdurnych programów , a w pewnej reklamie , tak skrzeczy , jakby dostał ze śrutówki prosto w suchą d**ę .........., nawet mi go nie jest żal .
[2010-05-08 13:17]

jajaca

Generalnie mam poglądy zbliżone do kolegi Boberto, ale zastanówmy się, co oni chcieli przekazać?

Ci kretyni jak ich nazywamy moim zdaniem właśnie zwracają uwagę, że ktoś chce wykorzystać tragedię a sama forma to przekazują jak potrafią i do niektórych tylko taka forma przekazu trafia a inni jej nie rozumieją a wręcz ich oburza.

I tu zacytuję kolegę dariuszdyl Każda forma wyrazu jest dobra jeżeli dociera do tych do których ma dotrzeć.

Tak się czasami zastanawiam, Gdyby w tym samolocie leciał tylko Prezydent to też zostałby pochowany na Wawelu?

[2010-05-12 20:45]

Norbert Stolarczyk

Jedno jest pewne na 100%, jeżeli na stanowisko Prezydenta dostanie się Pan J.K jesteśmy pogrzebani wraz z budą! Nie będę się rozpisywał co do powodów mojej opinii bo raczej całemu ogółowi jest ona znana, wspomniany J.K ma duże jeśli nie bardzo duże szanse prowadzić politykę która jeszcze bardziej skompromituje nasz kraj w oczach całego świata!
Patrząc na liczbę moherowych beretów których w naszym kraju nie brakuje sytuacja nie przedstawia się różowo.
Nie mogę namawiać Was do glosowania na konkretnego kandydata lecz mam prośbę do Kolegów, głosujcie na każdego innego bez wyjątku aby nie nie na J.K
Boję się kolejnej kichy w naszym kraju!
[2010-05-14 09:23]

jajaca

[2010-05-14 10:43]

dan984

Może komuś się to nie podoba jak Panowie Wojewódzki i Figurski przestawili ową sytuacje jaka się kształtuje ale popieram w 100% kolegę Jajaca oraz Norbiko1 .... Pozdrawiam
[2010-05-14 11:44]