Zaloguj się do konta

Wody państwowe

utworzono: 2014/01/05 02:18
oli84

Witam. Czy ktorys z kolegow wie gdzie mozna znalesc wykaz wod panstwowych czyli jesli dobrze zrozumialem wod za ktore nie trzeba placic bo jestem strasznie ciekawy czy jest takie cos gdyz mam kolege ktory lowi od wielkiego dzwonu i nie oplaca mu sie kupowac zezwolenia za prawie 200 zl!!!!!!!!! na trzy wypady nad wode w roku . pozdrawiam [2014-01-05 02:18]

Maciejx68

wtorek, 3 września 2013

List

Panie Krzysztofie !Wody publiczne to wody płynące państwowe i wody stojące samorządowe. Z wód płynących wydziela się obwody rybackie, które ograniczone są linią brzegu. Polacy mający powszechne prawo do wędkowania nie muszą mieć pośrednika w postaci PZW. Okręgi bezprawnie organizują swe struktury w oparciu o wody publiczne i oferują zezwolenia za darmo pod warunkiem członkostwa w PZW, opłacenie dodatkowych składek i wymuszają przy pomocy straży rybackich przestrzeganie RAPR uchwalonego przez ZG PZW. Zezwolenia takie z mocy prawa winny być nielegalne. Zezwolenie winno być na konkretny obwód rybacki a okręgi jako uprawnione do rybactwa mogą tylko zgodnie z art. 7. 2a ustawy dodatkowo regulować limity ryb, czas, miejsce i technikę połowu. Nie mają nawet upoważnienia do określania wymiarów ochronnych ryb dla wędkujących na wodach publicznych. Pan Kustusz myli się twierdząc, że z tzw. ogólnego korzystania z wody, z Prawa wodnego i z zezwoleń  może wynika działalność wędkarska okręgów. To konfabulacja Rzecznika by usprawiedliwić nielegalną działalność wędkarską okręgów, zbieranie składek i nakazywanie stosować się do Regulaminu.     Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w parkach narodowych i w rezerwatach zabrania się amatorskiego połowu ryb, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony lub w zadaniach ochronnych.Właściciel lub dyrektor (zarządca) podejmuje decyzję po konsultacjach z władzami. Dotyczy to również budowy pomostów czy środków pływających. Bez zgody administracji lub właściciela nie można budować urządzeń wodnych.Między innymi okręgi PZW mają osobowość prawną i mogą pobierać jako uprawnieni do rybactwa opłatę za zezwolenie na wędkowanie za konkretny obwód rybacki. Prawo wodne i ustawa o rybactwie śródlądowym nie upoważniają nikogo do pobierania od posiadaczy kart wędkarskich za wędkowanie poza obwodami rybackimi. Koło PZW Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nie ma osobowości prawnej i nie może pobierać opłaty rocznej. Może to wynikać z porozumienia „ na gębę” między kołem a administratorem puszczy. Jest to naruszenie prawa i wg mnie to wyłudzanie – art. 286 § 1 kk.      Minister Sportu i Turystyki procesuje się z ZG PZW o osobowość prawną dla kół. Polecam wrześniowy Wędkarski Świat.Po co Polakom PZW skoro wystarczy karta wędkarska na całe życie od starosty  uprawniająca za darmo do wędkowania w wodach państwowych poza obwodami rybackimi i wodach samorządowych (gminnych).             Każdy Polak z kartą wędkarską może zgodnie z ustawą wykupić od uprawnionego do rybactwa czasowe zezwolenie na jakikolwiek obwód rybacki blisko miejsca zamieszkania lub na terenie całego kraju. Teraz okręgi są tylko i wyłącznie uprawnionymi do rybactwa na 217 000 ha obwodów rybackich a to tylko 36% obwodów na wodach płynących. Uprawniony do rybactwa to przedsiębiorca prowadzący zarobkowy połów ryb na narzędzia i urządzenia połowowe. Uprawniony ma też obowiązek zarybiania.    Pozdrawiam  [2014-01-07 21:06]

zenfr

kol maciej x68.Bardzo się dziwie,że" naganiagcze" do członkostwa PZW  jeszcze nie usunęli tego listu.Najsmutniejsze jest to ,że tych przepisów nie zna PSRyb i policja.Może nie chcą ich znać ,albo mają zakaz ich stosowania .Co tam "jakieś " przepisy uchwalone przez sejmRP i podpisane przeż prezydenta RP.??????Ważne są uchwalone przez PZW i Sowicie oblane na spotkaniu integracyjnym!!!!POzdrawiam myslących.
[2014-02-28 20:42]

karp1969

Nikt nie potrafi mi na to odpisać a niestety nie ma opłaty Krajowej udostępniającej cały Kraj Polskę   .

Z informacji jaką posiadam to we Francji jest 25 euro i można  w całym Kraju wędkować .

 Pominę że w Kołach wędkarskich jestem naciągany wg mnie na bezsensowne opłaty ( górskie gdzie nie wędkuje w górskich ) w 3 okręgach opłata członkowska w danym okręgu ( a jak upomniałem się o zwrot za ten rok to do dziś nic nie zwrócono mi)

jak mam płacić wędkuje Ustka , Tarnobrzeskie , Katowice porozumień nie ma 

[2014-05-15 19:49]

Darkkolec

przecież są teraz dostępne 1 dniowe pozwolenia na wędkowanie. moi znajomi tak robią jak jedziemy na rybki na noc
[2014-08-09 09:19]