Zaloguj się do konta

Wody użytkowane przez RZGW .

utworzono: 2011/09/23 14:19

Jak w temacie : wątek poświęcony opiniom na temat wód będących we władaniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej ( obwody rybackie ). Opłaty dość wysokie ale kto wie .... Być może wynika to z należytej ochrony akwenów ? Kto wie ....
Polska to jak wiadomo  kraj dziwów i skrajności , miejsce gdzie wszystko jest możliwe.
[2011-09-23 14:19]

osmial

kolego z tego co wiem, to wszystkie wody 'państwowe' należą do RZGW i co jakiś czas organizowane są na nie przetargi. 'Firma' która wygra przetarg zarządza danym zbiornikiem (firma jest tu nie na miejscu ale jak tu inaczej określić pzw?:P) 
To, że piszesz o opłatach sugeruje, że wiesz coś o takich wodach które są zarządzane przez RZGW, może to są wody o które nikt nie stanął do przetargu ?
Oczywiście mogę się mylić ale z tego co wiem to mniej więcej tak to działa. [2011-09-23 21:16]

Tak to właśnie wygląda w praktyce . Z informacji które posiadam jasno jednak wynika że można na takie wody wykupić zezwolenia np: dane obwody rybackie z woj kujawsko -pomorskiego ( moje województwo ) podlegają RZGW w Gdańsku , który w konkursach wyłania nowego użytkownika wód , na które do tej pory jeszcze nie znalazł chętnych . Opłata na takie wody wynosi 200 zł - normalna i 500 zł specjalna ( dla cudzoziemców ale rasizm i ksenofobia ...) . Za kwartał RZGW żąda 120 zł , za 3 dni 25 zł itd . To obwody rybackie - które może dzierżawić nie tylko  PZW ale też zupełnie inne stowarzyszenie czy grupa rybacka .
[2011-09-23 21:37]

cierpliwy1To, że piszesz o opłatach sugeruje, że wiesz coś o takich wodach które są zarządzane przez RZGW, może to są wody o które nikt nie stanął do przetargu ?
Oczywiście mogę się mylić ale z tego co wiem to mniej więcej tak to działa.

RZGW zarządza zasobami wodnymi ,czyli reprezentuje Skarb Państwa, dalej jest właśnie  tak jak napisałeś .Pozdrawiam

[2011-09-23 21:40]

Trochę źle sformułowałem pytanie ale mam nadzieję że odbiorcy wiedzą o co chodzi - jak wyglądają wody podlegające bezpośrednio pod RZGW ( podmiot uprawniony do rybactwa z powodu braku użytkownika wyłonionego w konkursie )?
[2011-09-23 21:41]

kofei

Witam
Na wody które nie maja jeszcze właściciela  wyłonionego w konkursie RZGW nie wydaje zezwoleń.
Z małym wyjątkiem, nie wydaje ich od dnia ogłoszenia przetargu czyli jeżeli na interesujące Cię jezioro nie posiadające dzierżawcy przetarg rozpoczyna się np.10 października to do tego dnia wydadzą zezwolenie.

http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/obwody/zarzadzenie%2056/zarz_56_2011_cale.pdf

Nas interesuje &1 Zasad sprzedaży zezwoleń i warunków korzystania....

Czyli wniosek zezwolenia nie są wydawane tylko podczas trwania przetargu.

Sam teraz jadę na J.Miłoszewskie ,poza tym w RZGW w Gdańsku jest taka miła pani która wszystko cierpliwie wyjaśni.
[2011-09-24 13:23]

retek

witam

zasobność wód zarządzanych przez zapewne będzie niewielka  ,gdyż jeżeli dany akwen nie ma dzierżawcy to trzeba się zastanowić dlaczego bo np ,

porzedni dzierżawca nie spełniał limitów zarybień i wyczyścił jez ryb do zera brak wędkarzy brak kasy a dzierżawę trzeba płacić .

albo RZGW nie mógł znalezc dzierżawcy bo jezioro wyczyszczone przez kłusoli a w puste nikt nie będzie inwestował .

ale nie wiem czy  RZGW  zarybia słoje wody jakąś rybą .

 

[2011-09-24 20:06]