Wody Polskie opłaty 2023.

/ 9 odpowiedzi
Witam wędkarzy z całej Polski. Mam tylko dwa pytania. 1. Ile wynosi opłata na rok 2023 Nasze Łowiska a ile wynosi Opłata Krajowa na 2023. 2. Czym się różnią opłaty na Nasze łowiska od opłaty Opłata Krajowa . Szukam na internecie i jest uchwała Rzgw Wody Polskie i tam wyczytałem że opłata na 2023 rok na Nasze Łowiska z brzegu wynosi 250 zł + 50 zl opłata za łódkę na cały kraj. Opłata Krajowa na rok 2023 wynosi 350 zł i proszę o wyjaśnienie tej sytuacji, bo niewiem która opcja jest korzystna. Za wyjaśnia i odpowiedzi z góry dziękuje. Chcę w tym roku opłacić wody Polskie
z@mela

W mojej okolicy   +- 100km  wody PISowskie bo tak trzeba je nazwać po imieniu  mają  pod swoją antyopieką  1 łowisko na którym nie wolno pływać  więc opcja  za 350zł  jest odpowiednia natomiast  jakby  można było pływac  to  400zł  za 1 bajoro  które  pewnie spier...olą  karpiem i amurem   ale przed tym odłowiąto co natura tam  rodziła przez 10 lat czyli jeden z najepszych zbiornikow w PL  dzieki  NIE zarybianiu ścierwem  rybim . Całe te wody pisowskie i OZW to jedna  i ta sama banda która na celu ma wyru..ać  wędkarzy bo to tak samo dojne krowy jak  kierowcy  a  pier....nie  ze większe zarybienia potrzebne to chyba opowieści dziwnej treści   średnio MUNDRYCH  .
Opłaty powinny wynosić   na cały kraj   max 1 dniówka   robola niewykwalifikowanego  czyli jakieś 100zł   a nie  10-12 tysiaków  za burdel w którym złowienie okonia 25cm  to święto lasu ale   tak już mają  POLINIACY że chcą  być dymani :(
połamania w 2023 roku życzę (2023/01/05 11:10)

okonek1235

Już wszystko wiem opłata roczna PGW Wody Polskie Nasze Łowiska z brzegu na rok 2023 wynosi 250zł, jeśli masz zamiar łowić z łodzi dopłata wynosi 50 zł co daje razem 300 zł . Jezior wód polskich w samym rejonie Koszalina będzie z czternaście w promieniu 30 do 40 km. Opłata jest ważna na całą Polskę. Wiadowość potwierdzona telefonicznie w dniu dzisiejszym z osobą z PGW Wody Polskie Rzgw w Szczecinie. Pozdrawiam i przemyślę to decyzje jeszcze. Pzw Okręg Koszalin zapłatę za rok 2023 pobiera w wysokości ' 150 zł składa członkowska i opłata na zagospodarowanie i ochronę wód i środowiska wynosi na wody górskie + wody nizinne razem 320 zł co daje w sumie 470 zł, opłaty bez zniżek. (2023/01/05 18:22)

ryukon1975

W moim województwie tzw. Wody Polskie nie mają żadnego łowiska. w sąsiednich chyba t eż nie (poza małopolskim 5 łowisk jak się nie mylę)więc temat zamknięty. Skoro nie mają łowisk niedysponują żadną opłatą krajową chyba że tylko z nazwy.

Opłata krajowa w PZW? Dużo liczenia ale tak szybko i w wielkim przybliżeniu. PZW 48 okręgów, biorę średnią opłatę za okręg tylko 500 zł. 48x500 = 24 000 PLN. Teraz można się śmiać.
Opłata krajowa to fikcja chyba że ktoś wyjmie te 24 000 PLN. Będzie łowił w wszystkich województwach czy to aktualnych czy PRL?PZW. (2023/01/06 13:34)

Jakub Woś

W moim województwie tzw. Wody Polskie nie mają żadnego łowiska. w sąsiednich chyba t eż nie (poza małopolskim 5 łowisk jak się nie mylę)więc temat zamknięty. Skoro nie mają łowisk niedysponują żadną opłatą krajową chyba że tylko z nazwy.

Opłata krajowa w PZW? Dużo liczenia ale tak szybko i w wielkim przybliżeniu. PZW 48 okręgów, biorę średnią opłatę za okręg tylko 500 zł. 48x500 = 24 000 PLN. Teraz można się śmiać.
Opłata krajowa to fikcja chyba że ktoś wyjmie te 24 000 PLN. Będzie łowił w wszystkich województwach czy to aktualnych czy PRL?PZW.
Nie no nie przesadzaj. Taki okręg siedlce ma porozumienie chyba z 12 okręgami gdzie dopłaty na każdy to 30zł. Myślę, że cały kraj szło by zamknąć w 8 tys
(2023/01/06 14:03)

z@mela

Niestety opłata krajowa licząc po mongolsku to kwota z kosmosu dlatego to wymaga zmian i to poważnych zmian tak aby oplata KRAJOWA kosztowała 1 max 2 dniówki robola tak jak to wyglada prawie na calym świecie hooooj wiadomo PILINIACY to czosnkacze wiec niech nas wygolą na 5 dniówek jestesmy ultra bogatym narodem więc 5x więcej mozemy placic 500zł na rok to juz świat i ludzie max total mortale za rybne wody całego kraju bo i tak każdy 90% wyjazdów nad wodę zalicza w swojej okolicy a to liczenie mongolskie ze 200 dni x 2 sandacze = 100 000zł to lipa bo u mnie norma to 200 dni x 10 lat x 0 = 0 sztuk = 0zł (2023/01/06 19:07)

barrakuda81

Fajnie.Teraz się okaże że opłaciłem PZW a część wód w których na ogół wędkuję przeszła właśnie pod jurysdykcję Wód Polskich więc pewnie trzeba będzie wnieśc stosowna opłatę by móc z nich korzystać...Czyli hipotetycznie może się okazać że zapłacę nie dośc że drożej to jeszcze dwa razy!To ja juz chyba wolę żeby zostało po staremu bo i tak nic się nie zmieni.Mam swoją "prostochłopską" teorię uzdrowienia rzeczywistości i tak we mnie kipi że chyba się nia publicznie podzielę.Może i głupia ale prosta.Mam już dośc tego chaosu.Chcę tylko zapłacić ten pieprzony haracz (obojetnie której bandzie) i wreszcie jechać na ryby. (2023/01/07 10:13)

ryukon1975

Opłata krajowa to fikcja chyba że ktoś wyjmie te 24 000 PLN. Będzie łowił w wszystkich województwach czy to aktualnych czy PRL?PZW.
Nie no nie przesadzaj. Taki okręg siedlce ma porozumienie chyba z 12 okręgami gdzie dopłaty na każdy to 30zł. Myślę, że cały kraj szło by zamknąć w 8 tys
Â

Znajdź te porozumienia bo jakoś ich nie widzę na stronie okrgu Rzeszów do któego należę. Ułaskawili mi aż kawałek jednej rzeki w okręgu Krosno. Smiechu warte. https://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/23525/porozumienia_na_2023_r (2023/01/07 13:43)

okonek1235

Wtam wędkarzy z całej Polski. Moje opłaty za wędkowanie na wyniosły w sumie w zaokrągleniu 450 zł. Samo PZW wyniosłoby za cały rok 470zł [ wody górski+ wody nizinne 320zł. Składka członkowska 150 zł].
1. Wędkarstwo Morskie z brzegu na cały rok 42 zł,okres połowów liczy się od daty wpłaty.
2.Gr. Mielno jezioro Jamno 150 zł za cały rok od 01.01.2023 do 31.012 2023 z brzegu. łodzi i w nocy bez dodatkowych opłat.
3.Pgw Wody Polskie Nasze Łowiska na cały rok od 01.01.2023 do 31.12.2023, opłata 250zl ważna na całą Polskę. W powiecie koszalińskim gdzie bedę łowić mam siedem jezior. Potwierdzone telefonicznie w PGW RZGW w Szczecinie. 4. Drugiej tzw. Opłaty Krajowej nie ma i póki co w tym roku nie będzie. Powodzenia.Ps. Potwierdzone (2023/01/15 19:33)

okonek1235

Witam wędkarzy z całej Polski. Moje opłaty za wędkowanie na cały rok 2023 wyniosły w sumiew zaokrągleniu 450 zł.Opłaciłem wędkarstwo morskie, gosp. ryb. Mielno na jedno jezioro i wody polskie nasze łowiska.Samo PZW wyn0siza cały rok 470zł [ wody górski+ wody nizinne 320zł. Składka członkowska 150 zł].
1. Wędkarstwo Morskie z brzegu na cały rok 42 zł,okres połowówliczy się od daty wpłaty.
2.Gr. Mielno jezioro Jamno 150 zł za cały rok od 01.01.2023 do 31.012 2023 z brzegu. łodzi i w nocy bez dodatkowych opłat.
3.PGWWody Polskie Nasze Łowiska na cały rok od 01.01.2023 do 31.12.2023, opłata 250zl ważna na całą Polskę. W powiecie koszalińskim gdzie bedę łowić mam siedem jezior. Potwierdzone telefonicznie w PGW RZGW w Szczecinie. 4. Drugiej tzw. Opłaty Krajowej nie ma i póki co w tym roku nie będzie. Powodzenia.Ps. Potwierdzone

(2023/01/15 21:21)