Zaloguj się do konta

Wody polskie a opłaty przez wędkarzy

utworzono: 2019/12/22 20:56
janboruch

witam
obejrzałem film z narady/spotkania prezesów okręgów wędkarskich https://www.youtube.com/watch?time_continue=726&v=7BSPW9mUaZ4 i ten film winny obejrzeć osoby pyszczące na wszystko i wszystkich, zwłaszcza na wysokość składek pzw [2019-12-22 20:56]

ryukon1975

"nie rozumiem", "nie wiem", "wydaje mi się", "nasze domysły"
Poległem w pierwszych minutach. Szkoda godziny życia by słuchać ludzi którzy nic nie wiedzą. [2019-12-22 21:09]

Sith

Bełkot godny "leśnych dziadków"... Jakie wnioski? Do czego ma to doprowadzić? Brak słów jeśli pomyśleć, że na to m. in. idą nasze składki... [2019-12-23 07:13]

jerry53

[2019-12-24 06:32]

jerry53

Składki są za wsokie !!!! W polskich wodach coraz mniej jest ryb z powodu "bandyckiej" gospodarki. I ci panowie za to odpowiadają. [2019-12-24 06:33]

Sith

Jaki Pan, taki kram... [2019-12-24 07:08]

ryukon1975

Patrząc na to co przykładowo powiedział mi kilka dni temu znajomy który mieszka i pracuje w Dani to za moją składkę w Polsce tam łowiłbym 5 lat. I do tego tam są ryby. Tylko że tam też władze mają inne priorytety. Tam państwo nie sponsoruje miliardami koncernów typu Rydzyk. Pewnie z 10 % tego co on dostaje i odpowiednia grupa ludzi wystarczyłaby by w ciągu roku postawić nasze wody państwowe na nogi. Tylko po co?
Patrząc na całokształt czyli zarobki w Posce, gospodarka wodami i wszystkie inne okoliczności przyrody to otwarcie trzeba powiedzieć. Tak w Polsce opłaty za wędkowanie są bardzo wysokie. Potencjał jest szkoda że bezrybny, zasypany śmieciami i nikt nic w tym kierunku nie robi. [2019-12-24 07:18]

Sith

Krzysiu, masz rację, ale czy przypadkiem to nie jest również wina samych wędkarzy? Kultury wędkarskiej? Czy w Danii walą w łeb każdą złowioną rybkę?
Wiosną byłem nad Jeziorskiem, bez wędki, na spacerze. Natknąłem się na "gumofilca". Udając kmpletnego laika nawiązałem rozmowę, zerknąłem do jego wiaderka, było do połowy wypełnione płotkami długości palca i leszczykami wielkości dłoni. Na pytanie jak to przyprawia odpowiedział, że do spożycia to czeka na coś większego, ale ten drobiazg też mu się przyda, bo ma dwa psy i przecież one też muszą coś jeść...
Odszedłem jakieś pół kilometra, zadzwoniłem na posterunek PSR w Sieradzu, powiedzieli mi żebym im tyłka nie zawracał jednym "gumofilcem" i półwiaderkim ryb, bo mają ważniejsze sprawy na głowie. [2019-12-24 07:43]

ryukon1975

Dlatego napisałem wyżej że oprócz kasy potrzebna jest odpowiednia grupa ludzi. Dzwonić do PSR czy PZW nie ma sensu, zawsze zawaleni "robotą".
Strażnik któremu ciężko podjechać i napisać papier powinien od następnego dnia dostać etat jako pomocnik murarza na budowie. Wtedy by docenił słowo - praca.
Sam też sobie odpowiedziałeś Aleksandrze bierze dlatego że mu wolno i może. Sam przepis go nie powstrzyma. [2019-12-24 08:02]

51Marek

To prezesi zarządu glównego i okręgów pozostawiają śmieci nad wodą. To oni niszczą otoczenie wód, wyposażenie i całą infrastrukturę, palą ogniska, etc. To oni, ci prezesi, 25 cm szczupaka "w łeb i do torby". To oni, prezesi, stanowią 90% człnków PZW i corocznie, sami siebie wybierają. No bo jak te marne 10% szeregowych członków PZW może przecistawstawić tej "mafii"
Najłatwiej jest narzekać i pisać siedząc w domu w ciepłych papciach ze szklanką piwa w dłoni. Ale na zebranie? Jaaaa? A mam to w doopie! I tak nic nie zmienię. Tak. Nic nie zmienisz jak ci wszystko wisi. Nawet ten miękki i malutki między nogami !!! [2019-12-24 11:09]

Sith

(...) Nic nie zmienisz jak ci wszystko wisi. Nawet ten miękki i malutki między nogami !!!
Współczuję Ci, ale nie chwal się "tym"... ;))
[2019-12-24 12:19]

Stefan0012

Jeśli 90% wędkarzy w PZW zabiera ryby choćby nawet w zgodzie z regulaminem ,to nigdy nie będzie w nich ryb,żaden zarząd cudu nie uczyni.Tragedią jest co się dzieje na kanale w Połańcu, łowisko które jest zimochowem dla ryb jest odławiane na wszystkie sposoby. Najwyższy czas zacząć chronić takie miejsca. [2019-12-24 13:59]

Julian

To co zobaczyłem i te komentarze które przeczytalem są klasyczną obrazą mojej i nie tylko mojej inteligencji . A ponieważ jest dzisiaj Wyjątkowy Wieczór to nawet karp może przemówić ludzkim głosem .
Mimo wszystko Zdrowych i Wesołych Świąt - koledzy po kiju Wam życzę .
Julian [2019-12-24 18:24]

cierpliwy1

Temat jest bardzo poważny a kłopoty wynikają z tego ,że Wody Polskie (nowy twór zarządzany przez spółkę z Izraela) ma za zadanie wyciągnąć jak największe pieniądze z wszystkich użytkowników wód . Piękna można powiedzieć patriotyczna nazwa tylko zarządzanie przeszło w obce ręce tak wielkiego majątku jakim sa wszystkie płynące wody w naszym kraju .Koledzy w najbliższych latach wszyscy korzystający z wód płynących będa ponosili duże koszty ,co bardzo groźne jest dla nas wędkarzy (PZW) [2020-01-02 17:14]

Dartne99

PZW Nowy Sącz 355 zł 2020 rok [2020-01-02 21:54]

51Marek

Ja nie narzekam. Mieszkam w Warszawie, okręg mazowiecki, opłaciłem na 2020 rok 125 złotych(ulogowa) i mogę łówić na 1/4 kraju. Na terenach bardzo "wodnych". Widocznie mam prężnie działający Zarząd mojego okręgu, skoro potrafił to załatwić! [2020-01-03 20:23]

barrakuda81

Ale zamęt...Na trzeźwo nie da się patrzeć na te mapy porozumień. [2020-01-03 20:59]