Zaloguj się do konta

Wody należące do PZW okolice Częstochowy

utworzono: 2011/05/02 15:08
avenger

Witam!

Pochodze z okolic Częstochowy ale obecnie mieszkam na stałe w UK.

Wędkarstwa spróbowałem dopiero jakis rok temu i bardzo mnie wciągło.Nie posiadam karty wedkarskiej gdyż wedkuje od roku i mieszkam w uk. W sierpniu na dwa tygodnie przylatuje do Polski na urlop i nie wyobrazam sobie urlopu bez wędkowania,i tu jest problem bo przeciez nie mam karty. W UK można wykupic sobie na jeden, osiem dni,miesiąc lub rok a w Polsce niestety nie! Maży mi sie złowienie sobie rybki i zabranie jej do domu-w angli to jest zabronione.

Pytanie moje jest takie-czy moge gdzies łowic bez karty wędkarskiej?- oprócz wód specjalnych.

Na mapie wód sa oznaczone wody należące do PZW i łowiska specjalne ale bardzo duzo rzek zbiorników  w ogóle nie są oznaczone i niewiem czy one należą do PZW czy są poprostu nikogo czy jak to jest? Czy na takiej wodzie która nie nalezy do PZW moge łowic bez karty?

[2011-05-02 15:08]

Bartes

Na mapie wód sa oznaczone wody należące do PZW i łowiska specjalne ale bardzo duzo rzek zbiorników  w ogóle nie są oznaczone i niewiem czy one należą do PZW czy są poprostu nikogo czy jak to jest? Czy na takiej wodzie która nie nalezy do PZW moge łowic bez karty?




Nie ma wody, która do "nikogo" nie należy. :)
Pozostaje Ci tylko powędkować na zbiornikach komercyjnych. Koszty zaczynają się mniej więcej od 10zł/wędkę za dzień +rybka za kg. Jak zabierzesz jedną rybkę to nie zbankrutujesz :).


Pozdrawiam.

[2011-05-02 15:28]

Witam!

Pochodze z okolic Częstochowy ale obecnie mieszkam na stałe w UK.

Wędkarstwa spróbowałem dopiero jakis rok temu i bardzo mnie wciągło.Nie posiadam karty wedkarskiej gdyż wedkuje od roku i mieszkam w uk. W sierpniu na dwa tygodnie przylatuje do Polski na urlop i nie wyobrazam sobie urlopu bez wędkowania,i tu jest problem bo przeciez nie mam karty. W UK można wykupic sobie na jeden, osiem dni,miesiąc lub rok a w Polsce niestety nie! Maży mi sie złowienie sobie rybki i zabranie jej do domu-w angli to jest zabronione.

Pytanie moje jest takie-czy moge gdzies łowic bez karty wędkarskiej?- oprócz wód specjalnych.

Na mapie wód sa oznaczone wody należące do PZW i łowiska specjalne ale bardzo duzo rzek zbiorników  w ogóle nie są oznaczone i niewiem czy one należą do PZW czy są poprostu nikogo czy jak to jest? Czy na takiej wodzie która nie nalezy do PZW moge łowic bez karty?




Wędkarz (według RAPR) musi się upewnić przed łowieniem do kogo należy zbiornik/łowisko i regulamin na nim obowiązujący. Bez karty możesz wędkować na łowiskach prywatnych, płatnych-komercyjnych. Rzeki należą do PZW. Na wodzie PZW nie wolno łowić bez karty wędkarskiej, chyba, że nie masz obywatelstwa polskiego.



[2011-05-02 15:31]

82marco

Czesc.

Od tego roku nawet na wodach nie nalezacych do PZW musisz miec pozwolenie od wlasciciela zbiornika, co sie wiaze z posiadaniem karty wedkarskiej. Pisal o tym kol. z tego forum @Sniper64


http://forum.wedkuje.pl/post/dodatkowe-zezwoleniaod-wlasciciela-wody/269501/0


Polamania 

[2011-05-02 15:35]

pawelz

Czesc.

Od tego roku nawet na wodach nie nalezacych do PZW musisz miec pozwolenie od wlasciciela zbiornika, co sie wiaze z posiadaniem karty wedkarskiej. Pisal o tym kol. z tego forum @Sniper64


http://forum.wedkuje.pl/post/dodatkowe-zezwoleniaod-wlasciciela-wody/269501/0


Polamania 


A to jakas nowosc. Co ma wspolnego zezwolenie z karta wedkarska ?.
Karte wedkarska musi posiadac kazdy kto lowi na wodach skarbu panstwa (co nie jest rownoznaczne z PZW jakby sie komus wydawalo). Na wodach prywatnych zadna karta wedkarska nie jest potrzebna.
Kazdy kto przystapil do przetargow i wygral z PZW podlega takim samym przepisom w tej materii jak PZW. Jest kilka odcinkow rzek ktore nie naleza do PZW a karta wedkarska jest potrzebna - bo nie sa to PRYWATNE wody a jedynie dzierzawione.
[2011-05-02 15:54]

Bartes

konkludując:

1. Karta wędkarska (+ew. dopłaty do łowisk specjalnych)
2. Łowiska komercyjne bez karty.
3. Własne łowisko

czwartej opcji brak.
[2011-05-02 16:01]

avenger

Czyli pozostają mi łowiska specjalne bo wyrabienie karty na łowienie kilka dni dwa razy w roku chyba nie ma sensu. Dzieki panowie [2011-05-02 16:15]

news34

wyrób sobie karte wędkarską zapłacisz za nią łącznie kilkadziesiąt złotych i odbierzes ją w ciągu 1 dnia,a przyda ci sie na przyszłość,(jakieś 10 funtów i 2 godziny roboty)

Myśle,że ze zdaniem egzaminu na karte wędkarską nie bedziesz miał problemy póżniej do starostwa i po kłopocie.

Pozwolenie na wodach PZW możesz nabyć okresowe,lub na rok.

Nie wszystkie rzeki w Polsce są w władaniu Pzw duża część Odry wschodniej (okolice Szczecina) jest po opieką Spółdzielni Rybackiej Regalica w Gryfinie.

 

[2011-05-02 18:51]