Zaloguj się do konta

Wody "Krainy pstrąga i lipienia" - Ina

utworzono: 2011/02/08 17:06
mich4l

Czy na Inie jest jakiś odcinek "Złów i wypuść"? Na wykazie wód "Krainy pstrąga i lipienia" nie ma takiej informacji i nigdzie nie mogę się jej doszukać. Natomiast na stronie tpriig w jednym z tematów napotkałem taką informację.
[2011-02-08 17:06]

marcin11

ZŁAPAŁEŚ KIEDYŚ NA INIE "LIPIENIA"?PSTRĄGA? RACZEJ NIE DLATEGO MOŻE NIEMA TAKIEJ INFORMACI
[2011-02-09 17:35]

Miro

Czy na Inie jest jakiś odcinek "Złów i wypuść"? Na wykazie wód "Krainy pstrąga i lipienia" nie ma takiej informacji i nigdzie nie mogę się jej doszukać. Natomiast na stronie tpriig w jednym z tematów napotkałem taką informację.


Odpowiedź na swoje pytanie znalazłeś czytając jak się okazuje wnikliwie informator o którym wspomniałeś w swoim poście.
Informator jako bardzo ważny i istotny dokument powinien być zamieszczony na stronie Koła Okoń a jak widzę jest jedynie wzmianka, że takowy jest i obowiązuje do 2012r. z tego choćby względu aby nasi wspaniali wędkarze wiedzieli, że od dnia 01 października na Inie obowiązuje zakaz połowu na spinning a na odcinku wód górskich obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WĘDKOWANIA w tym okresie roku.
Nadto należy wiedzieć, że złowionego lipienia w rz. Inie - pochodzącego z zarybień dokonywanych przez członków TPRIiG z środków własnych należy bezwzględnie wypuścić po to aby mogło w naszej rzece wyrosnąć stado tej pięknej szlachetnej ryby, pamiętać należy również z czym wielu ma kłopoty, że wymiar pstrąga potokowego w rz. Inie wynosi 35cm i określony został limit połowu tej ryby na 2szt. Pisząc połowu mam na myśli zabieranie pstrągów na patelnie.  
Tu koledzy wędkarze mogą a nawet powinni zapoznać się z jego treścią :
http://www.tpriig.pl/wedkarstwo/wody-krainy-pstraga-i-lipienia-okregu-pzw-szczecin.html


[2011-02-09 21:11]

mich4l

Ok. Miałem pewne wątpliwości co do aktualności tego wykazu.

A co do twojej wypowiedzi Marcinie to osobiście nie udało mi się tego dokonać bo po prostu jeszcze nie próbowałem. Jednak wiem, że jest parę osób, którym się to udało.
[2011-02-09 23:09]

mich4l

I to nawet na odcinku w mieście.
[2011-02-09 23:10]