Zaloguj się do konta

wodery wędkarstwo, czym skleić rozdarte wodery?

utworzono: 2009/03/31 13:24
smoki94

Proszę was forumowicze o to by poradzić mi jak i czym skleić wodery? [2009-03-31 13:24]

--ja kiedyś zaniosłem do wulkanizacji ,zrobili łatki i było po problemie --pozdr-- [2009-03-31 13:30]

Witam. Ponieważ woblery od kilku lat wykonuję sobie sam temat jest mi dobrze znany. Zarówno do klejenia korpusów jak i wklejania sterów używam kleju szybkowiążącego Poxipol.Jest to dwuskładnikowy klej. Mieszać go należy w stosunku 1 do 1. Czas wiązania zależy od temperatury otoczenia i chłonności klejonego materiału. W temperaturze pokojowej wynosi ok.3-5minut.Warto eksperymentalnie poświęcić niewielką ilosć kleju aby sprawdzić faktyczny czas wiązania. Proces klejenia wyzwala niewielką temperaturę. Przy klejeniu dużych woblerów robię to etapami. Spoina nadaje się do szlifowania po ok.5-7 godzinach.Pełna wytrzymałość spoiny po ok.18-20 godz.Cena kleju ok. 35 zł za 35 ml. Dostępna jest również nieco tańsza wersja wolnowiążąca o podobnych właściwościach.Bardzo dobrym (i sporo tańszym ) klejem jest również Distal.Pozdrawiam. [2009-03-31 18:24]

HEHEHEHE!!!kolego Maxum na drugi raz wczytuj się dobrze w post!!! bo akurat w tym chodzi o WODERY! a nie WOBLERY!!!bez urazy, każdemu sie może zdarzyc ale czytam tak twój koment i oczom nie wieżę. Troche komicznie to wyszło!
Co do klejenia woderów Smoki94 to tak, jak Jurek napisał nie ma lepszego fachowca do tego, jak wulkanizator. Ja też zanosiłem i wodery i pontony, nigdy mi łaty z wulkanizacji nie póściły a koszt był za kazdym razem niewielki od 5-20 zł max w zależności od dziury [2009-03-31 21:19]

robogaz

Drogi ziomalu najlepiej na gorąco lub zimno ale łatkami samochodowymi jeżeli wodery są gumowe a nie z ceraty bo takie też są. [2009-03-31 21:52]

Fakt, wyszło przezabawnie. Sam się nieźle uśmiałem.Co tu dużo mówić; ''ślepy w karty nie gra''.Ale mimo wszystko takie info też może się komuś przydać. A jeśli chodzi o klejenie WODERÓW to przychylam się do propozycji wulkanizacji a doraźnie kleiłem Kropelką, choć Cyjanopan dłużej trzymał.Pozdro. [2009-03-31 22:14]

Zdzichu

Pewnie, że się przyda, dobrych wieści nigdy za wiele. Pozdro ... [2009-03-31 22:41]

rygwel61

Witam! Moja propozycja to udać sie do sklepu rowerowego zakupić zestaw łatek do klejenia dętek , w zestawie jest także klej i instrukcja.Pozdrawiam. [2009-04-01 13:53]

jurek

Wiecie jest specjalny klej , ale można go dostać tylko w Stacjach Diagnostycznych----- tam gdzie wulkanizuję się różnego rodzaju gumy , przyznam , że znam taką Stację Okręgową i ten klej ................ jest bardzo drogi i w małych opakowaniach aluminiowych. [2009-04-01 16:50]