Zaloguj się do konta

Woda gminna i przepisy?

utworzono: 2013/01/11 20:25
slawomir66

Odnośnie wody gminnej (miejskiej, powiatowej czy jak ją zwał) jak napisał już MASTINO są to wody Skarbu Państwa i nie ma możliwości samowolki. Na szkoleniach z PSR padały pytania o takie wody gdyż nie sa ujęte w wykazach wód PZW. Chodzi o kontrole. PSR może i powinna kontrolować wszystkie wody za wyjątkiem wód Morza Bałtyckiego oraz prywatnych zbiorników.Mam w swojej okolicy właśnie taki zbiornik gminny na którym organizujemy też zawody wędkarskie i w rozmowie z wójtem tej gminy naświetliliśmy mu sprawę kontroli. Był zaskoczony bo myślał że zrobił dobrze mieszkańcom, ze każdy będzie mógł sobie wziąć bądź zrobić wędkę i powędkować a tu nie.Dlatego proponuję zrobić kartę wędkarska i bez problemów spokojnie wędkować na wodzie gminnej czyli Skarbu Państwa. [2013-02-17 20:04]

oli84

Widzisz lowie od maja staram sie pilnowac w miare jak moge nie wiem jeszcze wielu rzeczy odnosnie przepisow mam karte oplaty itd puszczam zlowione ryby zarazil mnie wedkarstwem facet ktory jest w Strazy i w zarzadze kola tylko innego mowilem mu o tych przypdkach i co jakie efekty ? Na wisle stanie 3 typkow 2 godziny i ich nie ma szykuja lowiska tak ze ida jak po swoje ja tez nie siedze caly czas nad woda a jak juz pisalem na zbiornik o powieszchni 0.7h czy jakos tak nikt nie przyjedzie opmietaj sie albo w nocy przyklad na ul. Vogla jest woda gminna myslisz ze tam komus bedzie sie chcialo sprawdzic karty albo co i ile kto zlowil?:) znajdz to sobie na google mapy tylko pilnuja troche jeszcze na jeziorku czerniakowskim a co do wisly to juz inna sprawa tylko tam to trzeba grupy szybkiego reagowania a nie policji wodnej tak jak byly te nizowki latem to byl raj dl klusownikow i wtedy z lodki gow.. mogli zrobic a ganiac brzegim watpie zeby im sie chcialo mysle ze znasz kilku straznikow wiec jesli sa tacy gorliwi to daj mi ich numer to bede meldowal o takich sytucjach [2013-02-17 20:06]