Woda bez oznaczenia

/ 5 odpowiedzi
Jeżeli zbiornik nie jest oznaczony przez administratora ani zieloną ani niebieską rybką to znaczy że woda nie jest łowiskiem PZW ani wodą specjalną? Zastanawiam się gdzie można się dowiedzieć do kogo taki zbiornik należy?
u?ytkownik8030


Najłatwiej jest popytać okolicznych wędkarzy. Jeśli oni nie wiedzą, to z pewnością w urzędzie gminy można się dowiedzieć. Jeśli naocznie stwierdzisz, że ta woda to może być staw sztuczny, to poszukaj czy widać gdzieś mnicha. Jeśli to wyrobisko, jezioro, starorzecze, a nie ma żadnej tablicy swiadczącej o tym, kto jest jej administratore, nie ma tablic informujących że to teremn prywatny, brak jest tablicy zakazującej przebywania, połowu, biwakowania, etc. to prawdopodobnie jest to zbiornik tzw "zerowy" będący własnościa skarbu państwa, a nie przypisany nikomu. Ale by taki stan potwierdzić, należało by pytać w urzędzie gminy, lub po prostu w sołectwie. (2009/06/11 13:03)

jacekm67


polipoket tobie chyba chodzi o kolorowe rybki zamieszczone na mapce łowisk tego portalu, te łowiska, które są zaznaczone rybką to łowiska o których ktoś coś opisał, umieścił je na mapce. O innych wodach ( tych, które nie są zaznaczone) jeszcze nikt nie pisał co nie znaczy, że nie są to łowiska PZW, jesli ty np znasz jakieś jezioro powiedzmy PZW a nie ma go na mapce możesz je opisać w swoim profilu" łowiska" i wtedy zaznaczysz je na tej mapie. (2009/06/11 14:54)

u?ytkownik8030


No tak. Nie pomyślałem o tym. Ale w końcu chyba otrzymał jakiś wykaz wód? Jeśli nie, to taki wykaz łowisk jest w internecie! (2009/06/11 16:06)

u?ytkownik6499


Raczej w karżdej kwesti się rozumiemy . Ale nie wszyscy mają dostęp do internetu i jak woda (akwen) jest nie oznaczona to ja nie mam czasu szukać oznaczeń . Zrozumiał ktoś . . .co to znaczy ? (2009/06/11 22:19)

u?ytkownik14396


Jeżeli nie masz jak szukać w internecie lub po prostu nie możesz znaleźć to udaj się do starostwa powiatowego, na terenie którego znajduje się ten zbiornik.Tam ci wszystko powiedzą. (2009/06/12 10:47)