Zaloguj się do konta

Woblery Gembale?

utworzono: 2010/02/15 17:50
KONIO

Witam,takie małe pytanko,mianowicie znalazłem na necie woblery "Gembale" może ktoś z Was posiada takie woblerki, i powie coś na ich temat,jak sie sprawują i jak są wykonane,ze zdjęc wyglądaja całkiem nieźle.POZDRAWIAM

[2010-02-15 17:50]

KONIO

http://allegro.pl/item925278484_woblery_pstragowe_irka_gebskiego_gembale.html#gallery [2010-02-15 17:51]

pluszowy

Jeśli to woblery Ireneusza, to jak najbardziej są godne polecenia.
Niestety na allegro można spotkać wiele woblerów sygnowanych tą, lub podobna nazwą. Warto więc upewnić się, przed zakupem, że mamy do czynienia z woblerami Ireneusza.
Te z aukcji są :)
Podobne, ale inne robi ktoś z Jego rodziny (chyba wujek) - nazywają się podobnie tylko pisane przez "ę" - tamte mają zupełnie inną pracę.
[2010-02-15 18:38]

pluszowy

Zacytuję jedną z wypowiedzi znalezionych w sieci, a dotyczących różnicy między tymi woblerami, z którą w zupełności się zgadzam:

"To chyba masz jakąś podróbe GEMBALI jak Ci nie chodzą, pewnie jego wujka ze Złotowa który wogóle nie wędkuje tylko robi tzw. MASÓWKĘ. Można ją kupic na Allegro za 7zł za sztuke. Prawdziwe GEMBALE pochodzą od Irka z Lędyczka. Znam Irka osobiście od kilku lat, startujemy razem w zawodach... Wędkuje bardzo dużo na jego woblery i jestem bardzo zadowolony z ich wykonania, pracy i łowności. Na 100% woblery wykonane są z drzewa lipowego, każdy wobler jest indywidualnie przez Irka ustawiany więc nie ma opcji że nie chodzi. Jego woblery GEMBALE są droższe od woblerów wujka GĘBALA. Pozdrawiam"
[2010-02-15 18:46]

KONIO

Grzesiek!!!dzięki wielkie, o takie info mi chodziło ,a ja nie mogłem znaleźc nic konkretnego na googlach heh:D pewnie słabo szukałem... POZDRAWIAM!!!!
[2010-02-15 19:11]

tak to święta prawda GEMBALI już jest coraz mniej na rynku mam parę sztuk jeszcze chyba z lat 1995-99 jeżeli się mylę mam też perłę  w kolekcji dwuczęściową 6-tkę nie wiem ile ma lat .Inne które mam były pakowane torebkę strunową z karteczką z pieczątką niebieską czy to prawda .Pluszowy potwierdź albo zaprzecz.bo sam nie wiem .powiedz mi też coś o tej szóstce.Ma podpis ręcznie wykonamy

[2010-02-15 20:06]

tomiczek22

Gebale to jedne z lepszych woblerów.... Sam ma 2 sztuki i pracują wyśmienicie. Jedyny ich mankament to słabe kotwice które rdzewieją.... Być może mam podróbki.
[2010-02-15 20:39]

pluszowy

Niestety - nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. Nigdy nie kupiłem woblerka Irka Gębskiego w sposób "tradycyjny". Zawsze były to jakies wymiany, albo zwyczajne odkupywanie od ludzi nad wodą. Dlatego nie wiem, jak są te woblery oryginalnie pakowane. Wiem natomiast, że woblery "wujka",  są pakowane w woreczki strunowe z pieczątką na kartce. Kupiłem kiedyś trzy na próbę i się zawiodłem.
Mój ostatni już woblerek Irka jest podpisany tak jak Twój. On również ma już kilkanaście lat.
[2010-02-15 20:57]

tomiczek22

Moje woblery kupiłem elegancko, w pudełeczku. Tylko mają troche inny podpis, ale jeśli nawet to podróby to pracują doskonale. Mocno czuć je w dolniku.
[2010-02-15 23:37]

piotrek5

Swego czasu kupiłem od znajomego identycznego jak ten. Opis był że to GEBALA, pewnie podróba ale super się sprawował, dość dobre rezultaty miałem na nim dopóki go nie zerwałem (niestety nie na rybce). [2010-02-16 08:17]

KONIO

ten na zdjeciu wyglada i mi na woblera "TAPS" też sa spoko
[2010-02-16 22:40]

ten na zdjeciu wyglada i mi na woblera "TAPS" też sa spoko


widziałem go dziś na allegro pod nazwą gębala to samo zdjęcie  narobiło się teraz tych gębali,gebali itp.pozdro dla ciebie [2010-02-16 22:47]

jarecki74

Gembale od Irka z Lędyczka masz tutaj
[2011-02-16 01:35]

grelo6

Kolego.To jest wobler Krzysia Gębskiego, który razem z Heniem (śp. brat) je tworzył. Wiem bo znam osobiście Krzysia
[2013-06-05 16:30]

grisza-78

Miejscowość Czarne to od dawna woblerowa Mekka. Oprócz wyrobów panów Gębskich są jeszcze " Czarnuchy ", bardzo ciekawe przynęty, które warto mieć w pudełeczku.
[2013-06-15 23:05]