Woblery SEBILE

/ 3 odpowiedzi
cześc wszystkim, łowię woblerami różnych firm, także sebile powiedzcie jakie są wasze ulubione modele? i co polecacie na płytkie rzeki około 2-3 metrów głębokości i co na Wisłę? 
moja ulubiona przynęta koolie minnow 118, fajny jest też poper nazwy nie pamiętam

Konrad - KR Fishing


Cześć,

Na rzeki polecam wypróbować woblery koolie minnow ML (Medium Lip) w rozmiarach 76mm i 90mm - modele z płynem i brokatem np: PS,PZ,PX,PY świetnie latają i są stabilne podczas prowadzenia nawet "boleniowym" tempem. Nota bene świetnie się sprawdzają na bolenia ponieważ robią odjazdy na boki czyli tzw. "myki", a rapy i nie tylko bardzo to lubią.
Koolie są bardzo podatne na "twitching".

Przynęta, która sprawdza się na rzece to również ACast Minnow w rozmiarach 95mm i 125mm. Świetnie latają i trzymają się nurtu. Praca książkowa pod sandacza, ale i szczupaki nie gardzą tym wabikiem. Sprawdzone kolorki to: O, NK2, NI2.

Pozdrawiam,

Konrad (2013/08/25 12:23)

Igen


Witam. Jakie woblery poleciłby Pan na szczupaka na zalew z niezbyt czystą wodą, z dużą ilością roślinności, głęboki do 2m? (2013/10/10 17:56)

wobler129


Łowię na podobnej wodzie. Używam Magic Swimmerów zarówno softów jak i hardów - gumowe, miękkie i twarde - woblery. Oraz Koolie Minnow - kolory to kwestia indywidualna danej wody/upodobania wędkarza, ja mam przeświadczenie - na brudnej - fluo i jasne. Mowa oczywiście o szczupakach. Pozdrawiam (2013/10/11 09:12)