Woblery bezsterowe

/ 22 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam ,mam do was drodzy koledzy kilka pytań dotyczących woblerów bezsterowych
1. czy ktoś z was na nie łowi/łowił i z jakimi wynikami ?
2. czy ktoś wie jak je prowadzic ?
3. jaki sprzęt jest najlepszy do takich przynęt ?

chciał bym zaznaczyc ,że chodzi mi o woblery bezsterowe nie mające żadnej pracy (nie chodzi mi o glidery)
sorki za błędy w "c" klawiatura lekko szwankuje :)



kamilspinning


roszę o udzielenie mi chociaż pierwiastka inf. :)

pozdrawiam z zaśnieżonego Wrocławia (2013/04/01 19:45)

Daishi


Witam! Nie wiem za bardzo o jakie woblery dokładnie Ci chodzi czy o " jerki" ,czy może o jakieś powierzchniowe " poppery".Jak masz możliwość to ściągnij sobie jeden z odcinków serii "Wędkarstwo moje hobby" pt." King of the Jerkbait" i w nim znajdziesz podstawowe techniki prowadzenia różnych woblerów bezsterowych jak i dobór optymalnego sprzętu. Tyle mogę pomóc w tej kwestii od siebie.Pozdr. (2013/04/01 20:25)

kamilspinning


wielkie dzięki za szybką odpowiedź :) zaraz sprawdzę ten materiał
może jeszcze ktoś ma jakieś inf. dodam że chodzi mi tu nie o popery tylko o jerki ale nie glidery (2013/04/01 20:32)

Draq


1. Ja łowiłem i łowię. Poppery(handmade) i jerki to topowa przynęta na szczupaki i okonie(zwłaszcza małe poppery 3-4cm).
2. Zależy jaki jest konkretny model przynęty, głównie prowadzi się energicznymi ruchami wędki.
3. Do dużych i ciężkich najlepiej casting, małe można prowadzić normalnie zwykłym spinem. (2013/04/01 20:48)

kamilspinning


a te popery są tonące czy pływające ja mam taki jeden tonący poper kiedyś na niego łowiłem ale strasznie ciężko bo niema żadnej pracy i też nie wiem jak go mam prowadzic (2013/04/01 20:54)

przemek-bialy


Kolego jeżeli tonący to nie popper a raczej jerk.Poppery chodzą po powierzchni przynajmniej według moich wiadomości a jerki są i tonące i pływające.Jerka prowadzisz zwijając żyłkę lub plećkę i podszarpując szczytówką z przerwami i przyspieszeniami.Jerk to imitacja chorej rybki. (2013/04/01 21:15)

kamilspinning


nie wiem ,te ścięcie widocznie mnie zmyliło
może ktoś wie jak to coś prowadzic (2013/04/01 21:25)

kamilspinning


zmyliło mnie to ścięcie podobny to popera a tonie
można nim daleko sięgnąc nie stawia oporu w wodzie ale niema swojej pracy
może wie ktoś jak to prowadzic (2013/04/01 21:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

irex


zmyliło mnie to ścięcie podobny to popera a tonie
można nim daleko sięgnąc nie stawia oporu w wodzie ale niema swojej pracy
może wie ktoś jak to prowadzic


Na wygląd to popper,więc powinien być pływający.Skoro jak piszesz tonie może to być wada lub specjalny wobler na bolenie. (2013/04/01 22:03)

poper


Wędka w dół i nieregularne podszarpnięcia Czasem dobra przynęta na szczupaki na boleniach jeszcze wytestuje. (2013/04/02 12:43)

esox61


Na stronie firmy Salmo są filmy instruktażowe jak łowić wszelakimi woblerami :) (2013/04/03 16:03)

jolcia1


Kolego jeżeli ci chodzi dokładnie o takie woblery jak ze zdjęcia to są to woblery boleniowe .Podobną konstrukcje ma wobler bezsterowiec łomżyński i siudak. Co do samego łowienia to przynęta ta jest stworzona do bardzo szybkiego prowadzenia.
Przy szybkim prowadzeniu wabiące ryby są powstające w wyniku "przecinania wody" bąmbelki powietrzne. Tak więc technika bardzo prosta, daleki rzut w miejsce żerowania bolka i tylko po opadnięciu przynęty na lustro wody zaczynamy bardzo energicznie ściągać. Atak ryby następuje bardzo szybko i to przeważnie za kotwiczkę leżącą na dole woblera .
(2013/04/07 10:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kamilspinning


wielkie dzięki jolcia1 bardzo mi pomogłeś (2013/04/07 14:10)

u?ytkownik123415


Jesli lowisz Sliderami to lowisz z nadgarstka czyli delikatne ruchy gora badz dol samym nadgarstkiem. Co do woblera na zdjeciu to moim zdaniem to popper i jakis trefny jesli sie zanurza na wiecej niz 5cm. Poppery to typowo powierzchniowe przynety ktore nalezy prowadzic szybkimi szarpnieciami przy jednoczwesnym zwijaniu zylki. A zachowuja sie dokladnie jak opisali koledzy czyli pozostawiaja po sobie babelki ale dodam jeszcze ze powoduja plusk w wodzie co rowniez wabi ryby. Idealna przyneta na Bolenia szczupaka. Jerki jak to nazwaliscie to slidery. (2013/04/07 14:27)

u?ytkownik74578


 Jerki jak to nazwaliscie to slidery.


Slider to nazwa jerka od Salmo. To nie jest rodzaj przynety. Jerki to nie slidery.

Do jerkow mozesz zaliczyc Sweeper, Fatso, Jack, Slider, Warrior od Salmo, Dancer od Kenart itd...

(2013/04/07 14:54)

jolcia1


Kamilspinning nie ma za co po to jest forum:).Ja łowię też takimi wobkami nieraz ratowały całą wyprawę, w niektórych warunkach i sytuacjach są nie zastąpione typowe przecinaki. (2013/04/07 15:22)

u?ytkownik123415


 Jerki jak to nazwaliscie to slidery.


Slider to nazwa jerka od Salmo. To nie jest rodzaj przynety. Jerki to nie slidery.

Do jerkow mozesz zaliczyc Sweeper, Fatso, Jack, Slider, Warrior od Salmo, Dancer od Kenart itd...










Jerk to nie tylko wobler bezsterowy kolego i sobie spr np co ma w jerkach do zaoferowania rapala. (2013/04/07 15:49)

u?ytkownik74578


 


Jerk to nie tylko wobler bezsterowy kolego i sobie spr np co ma w jerkach do zaoferowania rapala.


To pokaz mi palcem gdzie napisalem ze jerk to wobler bezsterowy????? 

(2013/04/07 16:15)

u?ytkownik123415


 


Jerk to nie tylko wobler bezsterowy kolego i sobie spr np co ma w jerkach do zaoferowania rapala.


To pokaz mi palcem gdzie napisalem ze jerk to wobler bezsterowy????? 










Caly ten temat nawiazuje do Woblerow bezsterowych


(2013/04/07 16:45)

u?ytkownik74578


No to sie zdecyduj sie o co ci chodzi, najpierw piszesz ze jerki to inaczej slidery (jak slajder to tylko nazwa przynety salmo a nie rodzaj przynety), pozniej wyjezdzasz o jerkach bezsterowych tylko do czego to sie odnosi? Jakos w swojej wypowiedzi nie uzylem ani slowa jerk ze sterem ani jerk bezsterowy???? (2013/04/07 17:16)

Spinex98


Ja na jerka 5 cm całego szarego złowiłem bolenia 47 cm ; ) Bardzo fajnie imituje rybki ; ) (2013/07/26 10:40)