Zaloguj się do konta

Woblery Kenart

utworzono: 2011/09/18 18:16
Szaman020280

Witam czy te woblery są coś warte czy lepiej kopić 1 droższy a zarazem bardziej łowny.Co polecacie z woblera  http://allegro.pl/woblery-10szt-gratis-siatka-na-ryby-wobler-blystki-i1803639318.html
[2011-09-18 18:16]

obcy91

Wiesz co? Hmm woblery sa w miare ok, ale martwilbym sie przed zakupem o to czy beda one pracowac w wodzie tak jak powinny, a nie np. beda plynac bokiem po powierzchni. To jest jedyny '-' jesli chodzi o te woblery, jak za ta cene! Popatrz sobie na woblery Kenart od 7,50 do 20zl. Bardzo fajne,lowne i tanie. Takze za te 30zl. co bys wydal na ten zestaw kupisz juz 3x Kenart. Gdzie masz 99,99% pewnosci ze wobler bedzie ladnie pracowal.  [2011-09-18 18:30]

adiros16

Zdecydowanie odradzam. Wiosną zakupiłem sobie trzy sztuki. Żaden nie pracuje prawidłowo. Według mnie lepiej kupić sobie jeden lecz lepszy wobler. Ostatnio kupiłem 2 woblery po 12 zł. i bardzo dobrze się sprawują.
[2011-09-18 22:25]

kaban

Mały patent wykorzystywany przy mniejszych modelach Salmo:kółeczko łącznikowe na oczku do mocowania agrafki.Przy modelach z którymi mamy trudności w ustawieniu właściwego kąta tegoż oczka ta metoda czasami może zdziałać cuda.
[2011-09-20 16:36]

obcy91

Ooo nie znalem tego patenciku, az wypróbuje go sobie kiedyś. Dzieki :)    [2011-09-20 16:45]

DelTor0

Mam chyba ponad 10 woblerow Kenart i jak narazie nie trafilem na jakiegos felernego.

[2011-09-20 16:48]

jamesbond

Mały patent wykorzystywany przy mniejszych modelach Salmo:kółeczko łącznikowe na oczku do mocowania agrafki.Przy modelach z którymi mamy trudności w ustawieniu właściwego kąta tegoż oczka ta metoda czasami może zdziałać cuda.

DOBRE potwierdzam [2011-09-20 17:02]

cytryn74

A co kaban sadzisz o tym? Robiłem go na wzór Egzekutora Salmo czy powinienem zastosować do niego kółko ma ok 6 cm. [2011-09-21 22:34]

cytryn74

[2011-09-21 22:36]

cytryn74

[2011-09-21 23:38]

kaban

Jeżeli masz trudności w ustawieniu właściwej "pracy" to warto spróbować założyć małe kółeczko-niby nic ale czasami może zdziałać cuda.
[2011-09-22 16:30]

pointman

Też odradzam kupowanie woblerów Kenart, szczególnie przez net. Na 8 kupionych prze ze mnie z netu 4 ma krzywo wklejony ster!
[2011-09-22 18:46]

obcy91

to ze krzywo to przeciez nie problem bo wystarczy w odpowiedni sposob zagiac koluszko.... [2011-09-22 19:07]

Koledzy dobrze prawią...kółeczko albo drobna regulacja uszka czynią cuda...W sprawie zaś domniemanej bylejakości Kenartów odpowiem że to plotki....Używam ich do kuszenia potokowców od początku istnienia tej firmy na polskim rynku i jak dotąd nie trafiłem żadnego bubla,ewentualnie niektóre nie grzeszyły łownością.Jednak praca,jakość i estetyka wykonania lokują je w czołówce w tym przedziale cenowym,na moich wodach biją nawet na łeb dużo droższe Salmo...Poniżej jeden z dziesiątków ''świadków'' potwierdzających moje słowa..:)
[2011-09-22 19:20]

obcy91

zgadzam sie z Toba, jak za taka cene (przykladowo allegro 7,50 za sztuke) sa to rewelacyjne przynety. Bywaly dni gdzie wyskakiwalem doslownie na 2h na klenia, i przez te 2h nie zmienilem wobera, tak dobrze braly wlasnie na kenarta, pozwolily mi te woblery takze zajac III miejsce w zawodach. Na prawde z mila checia na nie lowie. Mam ich troszke i takze nie spotkalem sie z jakims bublem, jedyne co to ster sie odkleil ale naszczescie docholowalem do brzegu i woblera i ster, wystarczylo w domku go wkleic i nadal woblerek plywa jak nalezy :) [2011-09-22 19:33]

obcy91

luxis na jaki model kenarta lowisz? 
Ja uwielbiam na klenie Hunter'y (2,5cm z jedna kotwiczka) oraz Winner (4cm.). Oba modele schodzace do max. 80cm. na opaskowe klenie idealne. [2011-09-22 19:34]

Wszystkie minnowopodobne..:) tuninguję tylko lekko ich stery przewężając je na samym początku,delikatnie,nożykiem,z wyczuciem....Zyskuję tym ulubioną przez moje potoczki pracę-żmijkowatość,wobek sunie wtedy jak mały wężyk pod wodą.Działa to na Wdzie,Wierzycy,Wietcisie....dwa takie same egzemplarze,ta sama miejscówka,w stunningowanego biją jak w amoku a drugiego ignorują odprowadzając czasem.Często dodaję też kawałek ,z 2mm,czerwonego wężyka na tylnej kotwicy,pomaga to maruderom szerzej otworzyć paszczę przy ataku.
[2011-09-22 19:46]

pointman

To widocznie ja mam tylko pecha co do Kenartów. Dziś sprawdzałem jak z ich pływalnością. Zakupiłem na Allegro teoretycznie 2 identyczne huntery.... jeden pływa drugi tonie :). Nie wiem czy to taka seria tych woblerów, czy ja mam pecha... ale wiem iż więcej ich nie kupię.
[2011-09-22 20:01]

DelTor0

To widocznie ja mam tylko pecha co do Kenartów. Dziś sprawdzałem jak z ich pływalnością. Zakupiłem na Allegro teoretycznie 2 identyczne huntery.... jeden pływa drugi tonie :). Nie wiem czy to taka seria tych woblerów, czy ja mam pecha... ale wiem iż więcej ich nie kupię.

Kenart czesto ma dwie wersje tego samego wobka, jedna tonaca a druga plywajaca. Czesto kupuje jeden model ale w dwoch wersjach 

[2011-09-22 20:41]

obcy91

Dokladnie! Jedna sa tonace (bodajze oznaczenie S) a drugie plywajace (unoszace sie na powierzchni oznaczenie F). I tak jak przedmowca kenart mogl wypuścić dwie serie F i S, na stronie firmy jednak widnieje iz sa tylko Floating=plywajace. 
taka ciekawostka, wlasnie na imitacje plotki 5-6cm. <nie pamietam modelu> mialem w zeszlym roku pieknego sandacza, jednak odczepil sie 1,5m. od brzegu.  [2011-09-22 20:51]

ryukon1975

Tak są kompletowane w aukcjach allegro.Przykładowo 4 szt. w tym dwie F a dwie S.Trzeba czytać co się kupuje,wszystko jest w opisie aukcji.
[2011-09-22 21:04]

pointman

W ofercie firmy nie znalazłem woblera Hunter tonącego, a może Ty znalazłeś i możesz poda linka?
[2011-09-22 22:12]

Algen

Osobiście qpił bym te woblerki. Jakiś czas temu na woblera kenarta 7 cm miałem szczupaki ok. 10 kg i 5 kg. jednak oby dwa mi sie spieły :(
[2011-09-22 22:25]

obcy91

Sluchaj kolego, jesli trafiles na wersje tonaca mimo iz nie zostala oficjalnie wypuszczona (zauważmy iz moze to byc blad producenta=fabryczny), to ja na Twoim miejscu bym sie cieszyl, dlaczego? Bo skoro dajmy na to co 15-20 wobler Hunter to tonacy to jest to w pewnym sensie oryginal. Ja osobiscie nie posiadam wersji tonacej, i szczerze chcialbym na nia kiedys natrafic. Nie chce myslec nawet co by sie dzialo jakbym zapuscil moim rybka Huntera tonacego...widze co sie dzieje na plywajacym a co dopiero przy tonacym! Ahh!
Bardzo duzym plusem ++++++++ Kenart Hunter jest jego lotnosc! Woblerek do 3cm. Potrafie nim zapodać do 20metrow <oczywiscie gdy pogoda jest bezwietrzna>. Prosze podajcie przyklad woblera ktory ma takie osiagi? Przy wersji Floating?? Ja jeszcze nie trafilem. Nawet niektore wersje tonace nie potrafia dorownac Hunterowi. 

Aha, nie myslcie ze tylko i wylacznie lowie na Kenarty ;)      [2011-09-22 23:06]