Woblery Dorado-opinie

/ 11 odpowiedzi / 3 zdjęć
witam wszystkich, mam pytanie odnośnie woblerów firmy Dorado...Wiele słyszałem o ich skuteczności, a na stronie producenta opisywane są jako "lekarstwo" na wszystkie ryby..Ale chciałbym wiedzieć jakie są Wasze odczucia co do tych woblerów. Czy faktycznie są takie dobre.
P.S.Wesołych Świąt i rekordowych ryb w 2011:) dla Wszystkich
wedkarz2309


Witam!:)

Osobiście w swoich "woblerowych" pudełkach mam w przygniatającej większości wobki Dorado.

 

"na stronie producenta opisywane są jako "lekarstwo" na wszystkie ryby.." - takie (lub podobne) informacje podaje każda firma, ale mogę je szczerze polecić, bo sprawdzają mi się na kleniowych i pstrągowych rzeczkach:)

Głównie łowię na Magic'i (klenie-jazie), oraz Classic'i i Invader'y (pstrągi).

Zakupiłem też kilka sztuk Frog'ów na pstrąga - polecam, w wodzie wiernie imitują żaby!

 

 

Jeden z wielu kleni na Dorado Magic.

 

(2010/12/23 20:54)

wedkarz2309


Jeden z wielu pstrągów na Dorado Classic.

 

 

(2010/12/23 20:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robertxxx62


Witam !
 Ja osobiście używam większy kaliber na szczupaki i również jestem z nich zadowolony , są to moje drugie przynęty po salmo na zębatego :) (2010/12/23 21:05)

u?ytkownik7005


Szczerze powiem, że Dorado jest świetną firmą jeśli chodzi o wobki!!! Sam najchętniej łowię modelem Alaska 2,5cm klenie i jazie. Są one (woblerki) świetne doważone i nie mają jak dla mnie zastrzeżeń, a ich cena nie jest kto wie jak ogromna bo ok. 10-15zł /szt.  Pozdrawiam (2010/12/23 21:16)

RybakStefan


Witam i odświeżam temat.

A jak radzicie sobie z plątaniem się kotwiczek w Dorado Frog?
  (2016/05/15 12:16)

kaban


Podobnie jak z innymi mającymi takowy problem czyli na tylne oczko kawałek wentylka ograniczający zakres "ruchomości" kotwicy w "nogach" a nie przeszkadzający w trakcie holu ryby. Problem takowy był już chyba na forum kilkakrotnie co do woblerów Tiny i i kilku jeszcze. (2016/05/15 20:22)

RybakStefan


A nie prościej byłoby zdjąć przednią kotwicę? Czy taka "modyfikacja" wpłynie negatywnie na pracę woblera czy ilość skutecznych zacięć? (2016/05/20 14:05)

barrakuda81


Najmniejsze alaski dobre na klenia. Polecam. (2016/05/20 20:44)

kaban


Bywa, że większość brań jest "z dołu" a sporo kleni i pstrągów miałem zapiętych za przednią kotwiczkę a tylnia często była wbita z boku pyska.  (2016/05/20 20:45)

grisza-78


 Z kilkunastu zostało mi kilka. Alaska i Magic, te modele bardzo dobrze spisywały się na małych rzekach w moich okolicach. Klenie, pstrągi, jazie , jelce, okonie - te ryby łowiłem najczęściej na Alaski, na małe Magic zdarzało się też łowić białoryb, jak płocie, krąpie, czy leszcze. (2016/05/21 09:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.