Woblery - woblery eRka

/ 21 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam

Czy ktos uzywal woblerow eRKa ? sprzedawane na allegro - aktualnie  nie  ma zadnych wystawionych ale pojawiaja sie calkiem spore ilosci.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik13410

No dobra, ja mam kilka rozmiarów tych woblerków od 2 do 5 cm. Póki co tylko kilka sztuk było na wędce, ale na wiosnę to się zmieni z racji tego iż kupiłem je dopiero późną jesienią/ zimą. Wszystkie pracują bez zarzutu (testy w wannie), kotwice są bardzo ostre. Jedyną wadą może być to, że stery nie są zbyt mocno przymocowane. Wobki nie wymagają ustawiania, po wyjęciu z woreczka można od razu nimi rzucać.
Rozmawiałem z kilkoma spinningistami i takie pękate 3 cm woblerki są bardzo dobre na jazie i klenie. 5 cm to taki średnio nurkujący uniwersalny woblerek. Ceny z allegro są bardzo korzystne moim zdaniem, szkoda tylko że są sprzedawane po 5 sztuk. Producent to bardzo miły człowiek. Raz za opóźnienie w przesyłce dodał mi jeszcze jednego woblera ;) (2010/02/19 13:12)

Kurzy

Zgodzę się z [b]czermin[/b] woblerki są bardzo dobre, a to do czego można się przyczepić to słabo wklejone stery. Kupiłem kilka sztuk eRka i kilka rybek na nie wyjąłem, lecz z dwóch odpadły mi stery po lekkich zaczepach, co w woblerach bardziej znanych firm się nie zdarza. (2010/02/19 15:34)

użytkownik13410

gloogi i sieki podobno też mają podobny problem :) (2010/02/19 16:02)

hubi

Witam koledzy jaka jest cena bo z fotki widać że wykonanie ładne pozdrawiam. (2010/02/19 17:08)

Boberto

no ja kupilem takie 3,5 cm - 5szt. oraz 5cm - 4 sztuki (nieuzbrojone) w sumie z przesylka zaplacilem jakies 50-60zł nie pamietam .

hubi ... to allegro wiec zaile wylicytujesz za tyle dostaniesz.

czermin jak masz te 5cm ... to w jakiej wielkosci kotwice sa uzbrojone ? ja dalem 4 ... i sie zastanawiam czy nei za duze... (2010/02/19 18:08)

Boberto

...pierwsze zdjecie w temacie to 3,5cm te na gorze.
mam jeszcze 5cm wygladaja tak : (2010/02/20 15:23)

użytkownik22572

Wyglądają na ciekawe. Ze zdjęcia wynika że 5 cm mają agresywną pracę i dość głęboko schodzą (jeśli odpowiednio dociążone).  Mocowanie steru można wzmocnić, smarując przy szczelinie poxipolem i wilgotnym palcem zagładzając klej. Wtedy ster powinien trzymać dłużej bez szkody dla pracy. Woblery krótsze trzeba będzie odpowiednio zbroić by kotwice się nie łączyły albo zbroić jedną większą kotwiczką. (2010/02/20 15:31)

Boberto

no i walsnie mam ten problem .. bo do 5cm dalem kotwice nr4 i czasami potrafi sie zaplatac ... podpytujac w sklepie sprzedawca podpowiedzial ze mniejsze moga nie zdac egzaminu ... natomiast te 3,5cm sa uzbrojone w 8 (chyba) czerwone gamakatsu  ( wg mnie ich rozmiarowka jest neico mniejsza niz np VMC) ...mimo tego tez potrafi sie zczepic jednak w tym wypadku mniejsza kotwica nie wchodzi juz w gre ... kolek lacznikowych mniejszych tez juz nie dam rady zalozyc....wiec chyba tak zostanie .. moze sporobuje w 5 cm zaminic nr4 na nr5 nie wiem ... zdjecie pogladowe : (2010/02/20 16:32)

Boberto

no i walsnie mam ten problem .. bo do 5cm dalem kotwice nr4 i czasami potrafi sie zaplatac ... podpytujac w sklepie sprzedawca podpowiedzial ze mniejsze moga nie zdac egzaminu ... natomiast te 3,5cm  uzbroilem w 8 (chyba) czerwone gamakatsu  ( wg mnie ich rozmiarowka jest neico mniejsza niz np VMC) ...mimo tego tez potrafi sie zczepic jednak w tym wypadku mniejsza kotwica nie wchodzi juz w gre ... kolek lacznikowych mniejszych tez juz nie dam rady zalozyc....wiec chyba tak zostanie .. moze sporobuje w 5 cm zaminic nr4 na nr5 nie wiem ... zdjecie pogladowe : (2010/02/20 16:33)

karoltsu1

Witam...
Na allegro są kotwice z mniejszym trzonkiem,z przeznaczeniem do woblerów firmy Cannelle-ok.50gr za sztukę.Rozmiarowka do 16-tak pamiętam. (2010/02/20 16:40)

Boberto

a podaj no jakiegos linka bo znalezc nie moge. (2010/02/20 16:45)

użytkownik13410

Ja miałem od nowości zamontowane 6 i jest spoko. Dawniej Pan Romuald dołączał do woblerków kotwice, teraz widzę sprzedaje same korpusy. Szkoda, bo te fabryczne kotwice były super ;) (2010/02/20 16:54)

Boberto

nr6 do tych 5cm? kupie chyba te krotkie kotwice VMC od nr8 do nr4 i poprobuje. (2010/02/20 17:02)

użytkownik22572

Niestety trzeba będzie zakładać kółka łącznikowe nr 3 i właśnie kotwice z krótkim trzonkiem.
Albo założyć jedną kotwiczkę z tyłu a na uszko z przodu nawinąć troszkę lamety ołowianej, by równomiernie wyważyć wobler. Każdy rzut ze złączonymi kotwicami to rzut stracony. Czasem są brania ale zacięcia nie ma... (2010/02/20 17:46)

użytkownik13410

moje erki. jeśli chodzi o kotwiczki to faktycznie mają krótszy trzonek, nie są to oklejanki jak u kolegi. prawie wszystkie pływające. (2010/02/20 18:11)

irek z

Udało mi się nabyć same korpusy.Pomalowałem je samemu i testuje nad woda.Musze stwierdzić że pracują nienagannie,a w tym sezonie mam zamiar złapać na nie parę ładnych rybek.Ostatnio od jakiegoś czasu nie ma ich na allegro.Pozdrawiam (2010/03/23 12:22)

zawer

Ja też mam 5 woblerków (dł 5 cm oklejanki) od Pana Romualda wygrałem je na aukcji cena dobra bo ok 8 zł sprawdzałem je nad wodą maja równą i agresywną akcję myślę że powinny sie sprawdzić. (2010/03/23 12:28)

Boberto

no ja swoje w koncu dobrze uzbroilem ... teraz czekaja tylko na pierwsza probe bojowa ...ale widze z opisow ze bdzie ok :) (2010/03/23 13:54)