Woblery Salmo na jaki rybki się sprawdzają ?

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
które salmiaki ,gdzie i na jaki rybki sprawdzają się wam najlepiej ?
Artur z Ketrzyna

slajderym an płytszych częściach akwenu, tak do 1,5 max (2015/03/17 14:48)

kaban

Z tych które mam i używam to Hornet (w kilku kolorach, wielkościach i z różnymi sterami jak pozostałe wymienione), Minnow, Bullhead, Tiny i czasami Butcher z myślą o kleniach i pstrągach. Czasami będąc na jakimś  zbiorniku Butcher i Perch z zamiarem "upolowania" szczupłego. (2015/03/17 16:28)

grisza-78

Ja zdecydowanie jestem fanem Hornetów. Bardzo lubię na nie łowić. Robią spore zamieszanie, zwłaszcza małe modele w niewielkich rzekach. Kolory - raczej stronię od "żarówek", reszta mi pasuje. (2015/04/04 11:36)

Jakub Woś

Nie przepadam za woblerami salmo. Jedyne, których często używam z zadowalającymi rezultatami to salmo tiny (2015/04/04 13:32)

Crypton

Slider (2015/04/04 14:01)

Sith

Bullhead z pomarańczowym brzuszkiem, Perch płytko schodzący, Tiny biedronka i stonka, Thrill, Executor, Hornet. Praktycznie woblerów innych firm nie stosuję. (2015/04/04 14:59)

robson270

Ja z salmo mam kilka modeli ale zazwyczaj sprawdzał mi się z nich tylko hornet na klenie, pstrągi i okonie. Zdecydowanie bardziej skuteczne są woblery firmy Hunter zwłaszcza pixel i instinct, na bolenia z kolei używam gloogów. Poniżej mała prezentacja wobków z mojego pudełka:
(2015/04/04 18:27)

metelik

Z salmiaczkow najlepiej spawdza mi sie seria frisky badz na pstrage badz szczuplego - zaleznie od koloru ale wszystkie 'plywajace';  2 kolory wypadly z katalogu, a szkoda bo bardzo lowne - musze skrobnac do Salmo w tej sprawie...
Dalej oczywiscie hornety (mam tylko 3 4cm :( ale pstragi wariuja na punkcie 2 (pomaranczowy rak i  zloty z grzechotka) - inne kolory czekaja w kolejce ;)
Dalej bullhead (nowo-nabyty) nic jeszcze nie upolowalem nan ale zalozylem tylko raz.
Maas Marauder - fantastyczny szczupakowy bezsterowiec powierzchniowy (wersja 13cm)
Lil bug - 'kropkowance' uwielbiaja tego brazowego 2.5cm i biedronke ale zmoczylem juz wszystkie kolory.

Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz (2015/04/05 00:19)

Przemas83

A czy znacie panowie model woblera o nazwie sugerującej że to wobler trociowy i nazywa się Salmo Salmon schodzący do 3m. dostałem go 4lata temu na urodziny i od tamtej pory złowiłem na niego ok 50 szczupłych kilka okoni i 1 sandacza nawet ;] Pytam ponieważ cięzko znaleźć ten wobler w sieci.... (2015/04/05 09:15)

metelik

Chodzi o tego ? (2015/04/05 14:07)

metelik

http://www.slaviaryby.sk/kategoria/voblery/salmo-voblery/salmo-salmon-vobler/salmo-wobler-salmon-is8f/ (2015/04/05 14:07)

Przemas83

Dokładnie takiego samego mam ;] (2015/04/06 20:07)

metelik

i dokladnie na ten kolor frisky mi najlepiej szczupaki chwytaja... Kurcze naprawde musze skrobnac do Salmo o 'reaktywacje' ... Tych przynet 'salmon' rowniez nie znalazlem w katalogu na 2015. W ub. roku sciagnalem jeden zapas z Czech wysylkowo. Kolor GT tez mocno intryguje szczupaka. Oczywiscie uniwersalne i naturalne sa nie do pogardzenia np. RPH oraz RD - jakikolwiek drapiezol jest w okolicy, rzuci sie na real perch'a albo real dace lacznie z potokowym pstragiem. (2015/04/06 23:13)

czaro93

Polecam Tiny, Minnow, Popper i Rover. Mam jeszcze Lil bugi, horneta, thrilla ale czekają na przetestowanie. Szczególnie ciekawym woblerem jest Lil Bug, można go posłać na bardzo daleką odległość co przy kleniach i jaziach jest bardzo dużym plusem. Ogólnie jeśli chodzi o Salmo to moim zdaniem robią bardzo dobre woblery i ukierunkowane na nasze gatunki ryb i łowiska. Tak na marginesie są to jedyne woblery, które kupuję i są produkowane na masową skalę w fabrykach ale też mają swoją cenę dlatego coraz częściej staram się kupować woblery hand-made, które są tańsze i równie skuteczne.  (2015/04/06 23:52)

Draq

To moje pewniaki na wiosenne szczupaki. Jeszcze brakuje Sliderów HSH CNC i CB - miałem w innym pudle. Z czystym sumieniem mogę jeszcze polecić Spittin Rovery i Hornety 4-6cm na okonie. Na każdej wodzie ryby dobrze współpracują na Salmiaki - o kiju nie wracam ;) (2015/04/07 00:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

metelik

A te srodkowe trzyczesciowki to cotototo? Zastanawialem sie nad tymi spitting roverami  no i przekonales mnie Draq ;) Dobrze tam z tylu widze? 4x sweeper? Dobrze sie spisuja? Jak wyglada praca? Pytam bo to tonace prawda? (2015/04/07 23:18)

Draq

Te łamańce to Magic Swimmery 16,5cm od Sebile. Co do Sweepera to nastawiałbym się na większe modele 14 i 17cm, bo mniejsze 10 i 12cm wypadają dość słabo. Praca w sumie podobna do Slidera, jednak jest bardziej stonowana i spokojniejsza, według mnie wobler robi większe zakosy przy jerkowaniu od Slidera. Do tego smukły kształt więc lata na prawdę daleko. Sporo szczupłych na niego wyjechało, łowię modelami 17cm, swoje niestety ważą - 100gramów więc bez średniociężkiego casta się nie obejdzie. (2015/04/08 14:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

metelik

Śliczności... :) Podoba mi się u Sebile możliwośc kustomizacji zachowania woblerkai jega dociążenia...
Co do sweeperków 14cm więc, klamka zapadła :) Na 17cm (100g)  nie mam kija innego niż 4m oceaniczny beach-caster, a żona to się ze mną rozwiedzie jak kupię jeszcze jedną wędkę ;) I tak ostatnio miałem ciężko po woblerowo-błystkowo-plecionkowych zakupach wędkarskich (żona dopadłą rachunek zanim wróciłem z pracy - minus zakupów online (a tak prosiłem, żeby rachunku nie wkładali - zginęło gdzieś w tłumaczeniu) ;)

Dochodzi mi jeszcze planowany maas marauder Reall Walleye oraz Starry Night Orange. Na pozostałe dwa nieśmiertelny Green Tiger oraz Real Roach nie tylko szczupły jest łasy. Pomimo solidnego rozmiaru potokowce się rzucają na toto coś ale ze względu na rozmiar pyszczka pstrąga wyciągnięcie na Maasa graniczy z cudem. Grunt, że próbują ;) Stąd wniosek, że brak w ofercie jest  pływaka 4-6 cm ;) Z kotwiczkami rozmiaru 5.

Tak ogólnie to na ocean hornety sa genialne na sea-bassa - tylko trzeba nierdzewne kółka łącznikowe zapodać i kotwice. Ból, że ten kółko drucik przy sterze rdzewieje w tempie zawrotnym :( (2015/04/10 21:45)

użytkownik44916

Minnow 5cm RR - dobrySlidery 10cm natural - czasem łowiReszta do rzucenia za psem. A thrill to już porażka po całości. (2015/04/11 19:28)

darkonis

Ja używam na chwilę obecną tylko sliderów i  sweepera . Bardzo skuteczna przynęta .. (2015/04/11 22:46)