Woblery Rapala na okonie

/ 9 odpowiedzi
Jakie woblery Rapala sa Waszym zdaniem najskuteczniejsze na okonie?prosze o radę...
Draq


Mi na okoniach sprawdza się Skitter Pop. Oczywiście nie przez cały sezon bo okonie przy powierzchni żerują latem - w tym okresie jest to skuteczna przynęta na garbusy, ale nie ukrywam, że są na naszym rynku skuteczniejsze powierzchniowce. (2015/03/10 18:42)

Zionbel


Mi na okoniach sprawdza się Skitter Pop. Oczywiście nie przez cały sezon bo okonie przy powierzchni żerują latem - w tym okresie jest to skuteczna przynęta na garbusy, ale nie ukrywam, że są na naszym rynku skuteczniejsze powierzchniowce.

Draq polecił byś mi jakiegoś popera.Maly ok 3-5 cm.Mam lekka okoniowke. (2015/03/10 18:54)

Draq


Lekką czyli jaką? ;)
Ja takimi małymi nie łowię, najczęściej sięgam po:wymienioną wyżej Rapalkę Skitter PopSavage Gear 3d PopSalmo Spittin Rover - w kolorze HP - mój faworyt ;)
Ogólnie są to dość lekkie przynęty, o ile dobrze pamiętam to Salmiak jest najcięższy - 11 gramów.
W sumie to nawet nie czy jest na naszym rynku jakiś wybór w takich małych powierzchniowcach. Widziałem kiedyś w jakimś sklepie popery bodajże Lovec Rapy, które miały 4cm. Według mnie nie warto schodzić z przynętami do rozmiaru micro, bo okonie mające zaledwie 20cm atakują poppery po 7cm i większe. (2015/03/10 18:59)

Zionbel


Lekką czyli jaką? ;)
Ja takimi małymi nie łowię, najczęściej sięgam po:wymienioną wyżej Rapalkę Skitter PopSavage Gear 3d PopSalmo Spittin Rover - w kolorze HP - mój faworyt ;)
Ogólnie są to dość lekkie przynęty, o ile dobrze pamiętam to Salmiak jest najcięższy - 11 gramów.
W sumie to nawet nie czy jest na naszym rynku jakiś wybór w takich małych powierzchniowcach. Widziałem kiedyś w jakimś sklepie popery bodajże Lovec Rapy, które miały 4cm. Według mnie nie warto schodzić z przynętami do rozmiaru micro, bo okonie mające zaledwie 20cm atakują poppery po 7cm i większe.

Generalnie mam 2 sklejki kongera.Jedna taka taniutka Carbomax ( tuningowana ) na szczytowe feederowej z Browninga.0.75 Oz czyli jakieś 18 g wyrzutu.Druga typowo pod troka Virago Twist 11 g .
Za okoniami ganiam dla relaksu. Szukam poperka pod ta Virago. (2015/03/10 19:49)

Zionbel


Lekką czyli jaką? ;)
Ja takimi małymi nie łowię, najczęściej sięgam po:wymienioną wyżej Rapalkę Skitter PopSavage Gear 3d PopSalmo Spittin Rover - w kolorze HP - mój faworyt ;)
Ogólnie są to dość lekkie przynęty, o ile dobrze pamiętam to Salmiak jest najcięższy - 11 gramów.
W sumie to nawet nie czy jest na naszym rynku jakiś wybór w takich małych powierzchniowcach. Widziałem kiedyś w jakimś sklepie popery bodajże Lovec Rapy, które miały 4cm. Według mnie nie warto schodzić z przynętami do rozmiaru micro, bo okonie mające zaledwie 20cm atakują poppery po 7cm i większe.

Generalnie mam 2 sklejki kongera.Jedna taka taniutka Carbomax ( tuningowana ) na szczytowe feederowej z Browninga.0.75 Oz czyli jakieś 18 g wyrzutu.Druga typowo pod troka Virago Twist 11 g .
Za okoniami ganiam dla relaksu. Szukam poperka pod ta Virago.
Wklejki :) (2015/03/10 19:50)

Draq


Hm... wklejkami słabo łowi się poperami bo mają zbyt delikatną szczytówkę która trochę tłumi szarpnięcia, ale da się łowić, z tym, że trzeba robić trochę energiczniejsze ruchy.
 SG 3d popem(7gr) i Salmo Popem (7gr) połowisz wędką do 11gr, choć nie wiem jak kij będzie się zachowywał podczas prowadzenia. Do Spittin Rovera to już z całą pewnością musisz mieć trochę mocniejszy kij - ja używam okoniówek do 18 i 20gr.
Dużo jest na rynku poperów, jednak część z nich nie nadaje się do łowienia(np. toną pod własnym ciężarem...). Za lepszymi(np. japoński Megabass trzeba się rozglądać po forach i kupować używki, raz to niższa cena, a dwa dostępność, bo w sklepach przeważnie tego nie mają. Generalnie to staram się szukać woblerów które robią spore zamieszanie. Np SG 3D pop ma potężną moc bulgnięcia - okonie podnoszą się z kilku metrów żeby go zebrać z powierzchni, Spittin Rover ma śmigiełko i grzechotkę. (2015/03/10 20:00)

Zionbel


Hm... wklejkami słabo łowi się poperami bo mają zbyt delikatną szczytówkę która trochę tłumi szarpnięcia, ale da się łowić, z tym, że trzeba robić trochę energiczniejsze ruchy.
 SG 3d popem(7gr) i Salmo Popem (7gr) połowisz wędką do 11gr, choć nie wiem jak kij będzie się zachowywał podczas prowadzenia. Do Spittin Rovera to już z całą pewnością musisz mieć trochę mocniejszy kij - ja używam okoniówek do 18 i 20gr.
Dużo jest na rynku poperów, jednak część z nich nie nadaje się do łowienia(np. toną pod własnym ciężarem...). Za lepszymi(np. japoński Megabass trzeba się rozglądać po forach i kupować używki, raz to niższa cena, a dwa dostępność, bo w sklepach przeważnie tego nie mają. Generalnie to staram się szukać woblerów które robią spore zamieszanie. Np SG 3D pop ma potężną moc bulgnięcia - okonie podnoszą się z kilku metrów żeby go zebrać z powierzchni, Spittin Rover ma śmigiełko i grzechotkę.

W zasadzie poper dlatego bo zauwazam duża aktywność pasiakow tuz pod powierzchnia, lub na styku z brzegiem. Obadam to co podeslales.Dzięki men.Pozdro (2015/03/10 20:10)

Draq


Spoko, zajrzyj na mojego bloga, dość dawno temu napisałem coś niecoś o powierzchniowych okoniach. Co prawda materiał mierny - w tym roku chcę go poprawić wrzucając jakieś normalne foty - myślę, że coś pomocnego tam znajdziesz. Okonie z powierzchni zbierają przeważnie latem, gdy panują na prawdę duże upały. Łatwo je namierzyć bo nie tylko widać uciekający narybek, ale też słychać jak fajnie cmokają ;) Często jest tak, że garbusy olewają zwykłe przynęty takie jak np. guma, a gdy podrzuci się im jakiegoś chlapiącego powierzchniowca pod nos atakują go całym stadem - fajna zabawa ;) (2015/03/10 20:21)

marek80


Dzięki! (2015/03/13 10:26)