Woblery-produkcja

/ 6 odpowiedzi
Witam
Jeżeli ktoś posiada szkice kształtów woblerów mogę je przerysować w cadzie i zwymiarować-może to pomoże tym którzy chcieliby własnoręcznie zacząć je wyrabiać.Jako że nie mam doświadczenia wstawiam tylko prosty przykład.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban

Pomysł ze szkicem trochę mnie dziwi,bo nigdy nie przyszło mi do głowy planowanie kształtu woblera na papierze.Brałem kawałek lipy i strugałem.Po iluś tam wiedziałem już czego chcę i jak ma toto wyglądać.Pomimo najszczerszych chęci nie potrafię pomóc bo takowych rysunków nie posiadam. (2010/11/16 15:59)

gmalin77

Jak pisałem-nie mam doświadczenia w robieniu woblerów i myślę że nie tylko mi przyda się kilka gotowych wzorów na początek aby nie strugać w ciemno,chociaż z drugiej strony zawsze można przypadkiem wyrzeźbić coś łownego:) (2010/11/16 16:25)

kaban

Proponuję abyś skorzystał z kilku sprawdzonych(przez ciebie) modeli ogólnie dostępnych woblerów.Salmo,Dorado,Siek,Stork,Bonito itd. jest w czym wybrać.Kształt to jedno,ale wyważenie i dobór steru to już zupełnie inna bajka.Sprawdź blogi kolegów:Von trzmielke,Maxum,Stawarz,Hesza,Glapka,Wobek,a znajdziesz wiele podpowiedzi co do majsterkowania. (2010/11/16 17:05)

terier123

Daje linka ,w nim jest bardzo wile zawarte na ten temat:) http://www.splawik.com/Woblery-blaszki-__Wykonanie_Domowym_Sposobem___6761 (2010/11/16 19:12)

gmalin77

Dzięki:)  (2010/11/16 19:38)

terier123

Nie ma za co:D (2010/11/16 23:25)