Zaloguj się do konta

Woblery na jazia i klenia w cenie do 12 zł - co po

utworzono: 2010/04/27 17:17

Witam mam zamiar kupić sobie kilka woblerków kleniowo jaziowych.Interesują mnie woblery w cenie do 12zł.Myślałem o takich woblerach:
Dorado Magic:FT,B,BGH
Dorado Alaska:B,BGH
Dorado Scout:B
Co o nich sądzicie???
Jak możecie to podajcie sprawdzone modele.
[2010-04-27 17:17]

blaszka

Witam! Jeżeli chodzi o woblery firmy Dorado to jest dobry wybór. Ja osobiście na nie łowię i jestem z nich bardzo zadowolony. Ale nie ograniczaj się tylko do jednej firmy, warto mieć coś innego w swojej kolekcji.  Pozdrawiam.
[2010-04-28 21:37]

Witam.

Jeżeli ja bym Ci zaproponował identycznie wyglądające woblery tylko mad in china za 3 zł
to byś na nie nie spojrzał.

Nie wiem czy przed wyprawą zapytałeś też ryby o inną firmę na którą by atakowały. Kolego nie firma nie firma, a wygląd przynęty który jest imitacją potencjalnej ofiary, która najlepiej występuje w łowisku na którym chcesz obławiać.
[2010-04-28 21:47]

loli_83

Witam.

Dorado to świetny wybór. Do 12 zł kupisz również bardzo łowne woblerki kleniowe Siek-M model "Gupik", " Bzyk" (Fishing-Mart - 12.50 zł) a także Bonito "Kleń" (Fishing-Mart - 10 zł). Extra łowne są też Salmo "Tiny" i "Hornet 2,5 cm" (Fishing-Mart - 16.50 zł).

Pozdrawiam
[2010-04-28 23:45]

wedkarz2309

Kolego łuki10, podpisuję się pod tym, co piszą koledzy, że Dorado, to dobry wybór!:)

 

Osobiście mam ich sporo i jestem z nich zadowolony!:)

 

Zaopatrzyłem się ostatnio w kilka kleniowo-jaziowych mikrusów lovecrapy i będę je testował przy najbliższej okazji!:)

 

POŁAMANIA na wiosennych kleniskach i jaziskach!:)

[2010-04-29 07:38]

hesza

Dorado to marka Darka Małysza nie wiem kto tym teraz kieruje ja mam kilku letniego Invadera to jest przykład jaką ma mieć łowny wobler
[2010-04-29 22:37]

hesza

Nie dokończyłem zdania sory,chodzi mi o prace woblera oczywiście
[2010-04-29 22:46]

Fenixom1911

Siemka   A co myślicie o woblerach firmy Salmo i Rapala ????? Np Salmo Hornet 5cm tonący i jakie kolory polecacie ??? I jakie woblery Salmo są dobre tak z 5 lub 6cm tonące ???   Rapala jakie modele polecacie tonące 5 lub 6cm i jakie kolory  ??? [2010-05-04 09:05]

spinningista80

Dzięki kol .....karoltsu1..... sporo wiem, a to jest właśnie jego cytat. Mam nadzieję że sie nie obrazi o tą sprawę.


""Po co tyle firm produkuje różne przynęty, w różnej kolorystyce, w różnej gramaturze, o różnej akcji pracy z pewnością nie jest to rozrzutność finansowa.
Także wcześniej podchodziłem w ten sposób do wybierania przynęt ,które zmieniały się z biegiem lat pod kątem technicznym, wykonawstwa, pracy w wodzie itp.
Ojciec (80 lat) zdradził Mi tajemnice-przynęta jest skuteczna jeśli wiernie naśladuje potencjalną ofiarę drapieżnika,występuje w danej wodzie,posiada odpowiednią kolorystykę na daną porę dnia,czy też jej praca pokazuje że jest "słaniającą " się zdobyczą,czy wyłącznie zagubioną.
Podczas prezentacji przynęty ważna jest taktyka prowadzenia i miejsce w którym ją prezentuję.
Trzeba odrzucić całe nazewnictwo - firma, model, wzór- a przyjąć przykładowo;- szczupak (np.wobler Uklejka, Sandaczyk, Okoń), płytko schodzący (pod trzciny), głęboko schodzący (na rynnę i doły), na słoneczne dni, pochmurne, woda "trącona" (mała przeźroczystość), itp.
To jest rozwiązanie, a dylematy w wyborze konkretnego modelu się skończą.
Nie firma, nazwa, model, wzór-lecz ryba łowiona, podobieństwo do ofiary, oraz praca przynęty. To jest proponowane rozwiązanie. Pozdrawiam.""
[2010-05-05 22:04]

Ja polecam woblery salmo nie są drogie a nic się z nimi nie dzieje... Kiedyś kupiłem jakieś woblerki to zaczęły mi się rozklejać bodajże Gębskiego.. Dobre woblery to jeszcze Bonito naprawde piekne i łowne woblerki.. pozdro.
[2010-05-05 22:17]

gniewny

Z Rapalek polecam najmniejsze modele countdown oraz original, na te pierwsze w zeszłym roku miałem niezłe efekty.Co do Salmiaków to najbardziej sprawdziły mi sie modele tiny oraz najmniejsze hornety,co do tego czy pływaki czy tonące to zależy gdzie i jak zamierzasz na nie łowić.Większość moich wobków to pływaki,a jeżeli mam potrzebę użyć tonących to dociążam je nieznacznie tasiemką lub lametą ołowianą na kotwiczce. Pozdro i życzę taaaakich rybek:)
[2010-05-11 19:43]

Fenixom1911

Witam   A jak prawidło to zrobić dociążyć wobler mam taki jeden Wobler się nazywa Bonito Tonący nie wiek jaki model chce by był ciężki jak to zrobić by nie zakłócić jego pracy a jednocześnie daleko nim rzucać ??????????     [2010-05-14 22:12]

SpiningZiom

Ja bym dodal na przyponie srucinke , lub wymien kotwiczki na wieksze [2010-05-19 22:20]