Zaloguj się do konta

Woblery - na jakie gatunki?

utworzono: 2014/06/14 19:54
mateusz-falkiew

witam dostałem od znajomego trzy wobki i nie wiem na jakie gatunki ryb są może ktoś takie posiadał lub posiada i wie co nieco na ich temat z góry dziękuję i pozdrawiam całą brać wędkarską [2014-06-14 19:54]

Mateuszu z przynętami jest tak że nigdy ale to przenigdy nie wiadomo co na nie weźmie:) Bo równie dobrze na te woblerki może się zapiąć mały okonek jaki i sum +2m. W szczególności tego drugiego życzę bo wiem co to za walka:)

A teraz konkretniej: te dwa większe wobki płytko schodzą i mają średnio mocną pracę więc predysponuje je pod szczupaczka na mniejszych głębokościach. Środkowy natomiast jest głębiej schodzącym wobkiem a ze względu na wielkość, wydaje mi się mały 4-5cm, możesz trafić i klenia, jazia, okonia. I wszystkie inne przyłowy:))) Chyba że ten plastikowy kapselek ma z 10 cm średnicy to wtedy moje wypociny można rozbić o kant d...py ;-) W sumie to pierw powinienem się zapytać o jego średnicę.

P:)
[2014-06-14 20:13]

mateusz-falkiew

heheh spokojnie Tomku to jest nakrętka od wody mineralnej rozumiem że nie ma reguły tylko nie mam rozeznania o ich pracy i zastosowaniu bo dopiero zaczynam przygodę z woblerami pozdrawiam Tomku i dzięki za radę [2014-06-14 20:53]

kaban

Jak dla mnie to woblery pod klenie i inne ryby jak wspomniał Tomek. Jaką woblery mają pracę nie da się określić z samego "popatrzenia" bo rodzaj i umiejscowienie steru, jego kształt rozmieszczenie obciążenia itd. warunkują ich zastosowanie. Wydaje mi się ,że te ze zdjęcia będą mocno zamiatały ogonkiem ,a środkowy niewątpliwie głębiej schodzący (ster) stuknie na rafie o dno. [2014-06-16 10:24]

grisza-78

Zgodzę się z Tomkiem i Grzesiem. Jeśli nakrętka ma około 2 cm średnicy, to woblerki jak widać są w okolicach 3 do 5 cm długości. Idealne na klenie, jazie, okonie czy pstrągi.
[2014-06-16 10:49]