Zaloguj się do konta

woblery na szczupaka - Różowe woblery

utworzono: 2010/01/18 12:10
włóczykij

Witam wszystkich w nowym sezonie, Zamówiłem w ostatnich dniach komplecik woblerków, a wśród nich są 3 koloru różowego z brązowym lub zielonym grzbietem. Zamierzam łowić szczupaki (z woblerami dopiero zaczynam), a do tej pory raczej unikałem tych kolorów. Moje pytanie brzmi: Czy woblerki koloru różowego nadawają się do łowienia szczupaków? Pozdrawiam .
[2010-01-18 12:10]

krisskowron

Witaj!
Myślę, że się nadają, choć w sumie zależy to od "upodobań" lokalnych szczupaków:) Ja sam kiedyś z powodzeniem używałem różowych woblerków, ale na dość specyficznej wodzie, tj. na rzeczce, w której żyło spore pogłowie tęczaków - uciekinierów z pobliskiej hodowli; najwidoczniej tamtejsze szczupaki nimi głównie się żywiły bo wobki były bardzo skuteczne. Generalnie przy woblerach na szczupaka skłaniam się do zwracania większej uwagi na ich pracę niż kolorystykę, to tak na marginesie.
[2010-01-20 08:45]

loli_83

Ja w większości przypadków kupując przynęty wybieram takie w naturalnej kolorystyce ale czasem zastosowanie jakiegoś nietypowego koloru, nietypowej przynęty może sprawić nam miłą niespodziankę dlatego warto mieć w pudełku kilka takich przynęt np. różowych.
[2010-01-20 09:35]

goryl25

Ja sam złapałem na różowego woblerka szczupłego :) i to nie był przypadek :) bo mój tata założył po mnie tego samego woblerka i wyciągnął drugiego szczupłego :) [2010-01-20 11:44]

Noś różowe ze sobą. Jak zawiodą typowe (naturalne ) kolory, to wtedy właśnie jest czas na takiego "strażaka". Wielokrotnie zdarzało mi się że szczupaki ignorowały lub podskubywały przynęty w naturalnych kolorach a zmiana na pomarańczowy czy różowy przynosiła agresywny atak.
[2010-01-20 12:58]

pluszowy

Po pierwsze - są w naszych wodach ryby, które oglądane pod odpowiednim kątem mają odcień różowy.
Po drugie - uważam, że o wiele ważniejsze jest to jak pracują niż to w jakim są kolorze. Kolor który Ty widzisz niewiele ma wspólnego z tym co widzi szczupak, poza tym pamiętaj, że inaczej będzie ten woblerek wyglądał w wodzie płytkiej i głebokiej, w przejrzystej i "trąconej", inaczej o brzasku czy zmroku, a inaczej w słoneczne popołudnie. Jeśli mówimy o szczupaku to uważam, że praca i sposób prowadzenia są o wiele ważniejsze, od koloru.
[2010-01-20 14:56]

włóczykij

OK wielkie dzięki za odp. Mam nadzieję że w moich okolicach sprawdzą się na szczupłego bądź cokolwiek innego.
[2010-01-20 16:08]

Spin-men

Witam
Na wobki  różowe nie łapałem ale na gumy relaxa różowe (z brokatem) piękne sztuki brały
Idealnie sie ten kolor sprawdza w braniach.
[2010-01-20 17:28]