Zaloguj się do konta

Woblery na pstrąga i nie tylko

utworzono: 2012/06/29 14:54
christofer

witam,
potrzebuje porady odnośnie wyboru woblera na pstrąga, więc stąd pytanie jaki wobler byście mi koledzy wędkarze polecili
z góry dzięki


[2012-06-29 14:54]

sy28

Zacznij od głowacza(salmo) oraz innych o ubarwieniu pstrąga najlepiej.
[2012-06-29 15:05]

Kortez71

Jeśli łowisz na płytkiej, piaszczystej rzece polecam 4-5cm woblery Dorado. Jasne, zlewające się kolorem z dnem rzeki. Praktycznie żaden dziki potok nie przepuści dobrze podanego woblerka w kolorze piasku. Równie dobrze się spisują w okresie letnim Salmo w naturalnych barwach pstrąga.
[2012-07-03 19:01]

christofer

dzieki wielkie [2013-01-23 20:46]

matti073

Ilu wędkarzy tyle propozycji :) Każdy ma coś ulubionego. Jak dla mnie to Krakuski oraz kilka ręcznie robionych które udało mi się kiedyś kupić. Niestety w Krakuskach trzeba po zakupie wymienić kotwiczki bo są beznadziejne.
[2013-01-23 21:04]

grisza-78

Kurcze.... pytanie trochę w stylu " które piwo jest dobre? " Akurat w woblerach masz taki wybór, że chyba życia ci nie wystarczy, żeby wszystkie przetestować. Marek jest ogrom! I nieprawda, że Salmo lepszy od Dorado, a Rapala od Krakusa. Moim zdaniem musisz zakupić przynajmniej kilkanaście wobków różnych producentów, w różnych kolorach i rozmiarach ( od 3 do 7 cm powiedzmy ) i sam po czasie zauważysz co ci pasuje. Broń Boże nie sugeruj się tym, że wobler za 20 zł będzie lepszy od tego za 10 zł. Potrzeba czasu i przede wszystkim pobytu nad wodą. Pozdro!
[2013-01-23 23:35]

khakiprichi

Kurcze.... pytanie trochę w stylu " które piwo jest dobre? " Akurat w woblerach masz taki wybór, że chyba życia ci nie wystarczy, żeby wszystkie przetestować. Marek jest ogrom! I nieprawda, że Salmo lepszy od Dorado, a Rapala od Krakusa. Moim zdaniem musisz zakupić przynajmniej kilkanaście wobków różnych producentów, w różnych kolorach i rozmiarach ( od 3 do 7 cm powiedzmy ) i sam po czasie zauważysz co ci pasuje. Broń Boże nie sugeruj się tym, że wobler za 20 zł będzie lepszy od tego za 10 zł. Potrzeba czasu i przede wszystkim pobytu nad wodą. Pozdro!

I tu się zgadzam z kolegą!Sam ma sporo różnych woblerów w swoich pudełkach (Salmo minnow cała gama kolorów ,dorado, kenrt ,ręcznie robione przez portalowych kolegów jak i przez siebie)
Ale w jednym mogę doradzić duża część moich wobków dających mi brania pstrągów w całym sezonie to wobki dorado i kenart myślę że to dobre wobki na początek przygody z tymi rybkami ponieważ ich cena oscyluje w okolicy 10zł za sztukę a to dość tanio,szybko można złożyć sopry arsenał nie wydając dużo kasy,dla porównania za Rapale trzeba płacić dwa razy tyle Salmo podobnie ;)
[2013-01-24 07:01]