Woblery na pstrąga i nie tylko

/ 6 odpowiedzi
witam,
potrzebuje porady odnośnie wyboru woblera na pstrąga, więc stąd pytanie jaki wobler byście mi koledzy wędkarze polecili
z góry dzięki


sy28


Zacznij od głowacza(salmo) oraz innych o ubarwieniu pstrąga najlepiej. (2012/06/29 15:05)

Kortez71


Jeśli łowisz na płytkiej, piaszczystej rzece polecam 4-5cm woblery Dorado. Jasne, zlewające się kolorem z dnem rzeki. Praktycznie żaden dziki potok nie przepuści dobrze podanego woblerka w kolorze piasku. Równie dobrze się spisują w okresie letnim Salmo w naturalnych barwach pstrąga. (2012/07/03 19:01)

matti073


Ilu wędkarzy tyle propozycji :) Każdy ma coś ulubionego. Jak dla mnie to Krakuski oraz kilka ręcznie robionych które udało mi się kiedyś kupić. Niestety w Krakuskach trzeba po zakupie wymienić kotwiczki bo są beznadziejne. (2013/01/23 21:04)

grisza-78


Kurcze.... pytanie trochę w stylu " które piwo jest dobre? " Akurat w woblerach masz taki wybór, że chyba życia ci nie wystarczy, żeby wszystkie przetestować. Marek jest ogrom! I nieprawda, że Salmo lepszy od Dorado, a Rapala od Krakusa. Moim zdaniem musisz zakupić przynajmniej kilkanaście wobków różnych producentów, w różnych kolorach i rozmiarach ( od 3 do 7 cm powiedzmy ) i sam po czasie zauważysz co ci pasuje. Broń Boże nie sugeruj się tym, że wobler za 20 zł będzie lepszy od tego za 10 zł. Potrzeba czasu i przede wszystkim pobytu nad wodą. Pozdro! (2013/01/23 23:35)

khakiprichi


Kurcze.... pytanie trochę w stylu " które piwo jest dobre? " Akurat w woblerach masz taki wybór, że chyba życia ci nie wystarczy, żeby wszystkie przetestować. Marek jest ogrom! I nieprawda, że Salmo lepszy od Dorado, a Rapala od Krakusa. Moim zdaniem musisz zakupić przynajmniej kilkanaście wobków różnych producentów, w różnych kolorach i rozmiarach ( od 3 do 7 cm powiedzmy ) i sam po czasie zauważysz co ci pasuje. Broń Boże nie sugeruj się tym, że wobler za 20 zł będzie lepszy od tego za 10 zł. Potrzeba czasu i przede wszystkim pobytu nad wodą. Pozdro!

I tu się zgadzam z kolegą!Sam ma sporo różnych woblerów w swoich pudełkach (Salmo minnow cała gama kolorów ,dorado, kenrt ,ręcznie robione przez portalowych kolegów jak i przez siebie)
Ale w jednym mogę doradzić duża część moich wobków dających mi brania pstrągów w całym sezonie to wobki dorado i kenart myślę że to dobre wobki na początek przygody z tymi rybkami ponieważ ich cena oscyluje w okolicy 10zł za sztukę a to dość tanio,szybko można złożyć sopry arsenał nie wydając dużo kasy,dla porównania za Rapale trzeba płacić dwa razy tyle Salmo podobnie ;) (2013/01/24 07:01)